Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családban folyamatosan...

A családban folyamatosan konfliktus van egy macska miatt! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A két nagyobbik lányom (12 és 8 évesek) már nagyon régóta akartak macskát. A tesómék macskái most ellettek, és mi is kaptunk egy kölyköt. A lányok gondozzák, szeretik, játszanak vele, DE ez a macska borzalmas. A házba nem engedem bejönni, de folyton belóg. Tiszta szőr minden. Múltkor a tálalószekrények egyikében találtam meg a macskát, azt hittem, ott ülök seggre. A kert tiszta macskaszar. A legkisebb lányom, mióta itt van a macska, tüszög. A férjem nemrég kiverte a balhét. Nem elég, hogy a macska fölmászik a kocsik tetejére, úgy kell onnan lerángatnunk, még az autóba is bemászik. Van egy cabrionk, a férjem múltkor azzal ment dolgozni. De itt hagyott valamit, visszajött, a kocsit letette a kertbe, a tetejét sem csukta vissza. Mire visszament az autóhoz, a macska ott kaprta a bőrülést. A férjem majdnem a kerítéshez vágta a macskát. Meg a szomszédok is panaszkodtak a macskaszarra.

Mondtuk a két nagyobb lánynak, hogy macska nem maradhat sokáig, hű, na azt a reakciót. Folyamatosan balhéznak azóta, veszekednek velünk, látványosa utálnak minket, a kishúgra is mérgesek, mert "minden miatta van". De a macska akkor sem maradhat, hát a legkisebb lányom köpni-nyelni nem tud az allergiától, plusz még a többi dolog. De én békességet akarok, mi legyen?



2013. júl. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
31%

Az allergiával kapcsolatban orvoshoz kell menni először, hogy ő mit mond.

Azok a cikkek, amiket én olvastam erről, azt hangsúlyozták, hogy a lakásban ne legyen a macska. A kertben szerintem attól még lehet. A kislánynak meg kell tanulnia, hogy ne nagyon érintkezzen a macskával (simogatás után rögtön mosson kezet, de ennek szerintem mindenkire evidensnek kéne lennie), és ha a macskával nem nagyon játszik, akkor a macska nem nagyon fog hozzá rohangálni, az nem olyan, mint a kutya, hogy odamegy mindenkihez. Gyógyszerekkel meg kordában tartható. Neki lehetne a feladata az, hogy a kaját adja neki oda, így gondoskodik is róla, de nem kell fogdosnia.

2013. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
64%

Egy macskától hogy lehet MINDEN szőrős?

Bemegy a szekrénybe? Ajtó nincs?

Ja, hogy megkarmolja a cabrió bőr ülését?

Bocsi ez más súlyos indok!

2013. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
69%
Ha a lányaid csak fele annyira szeretik a macskákat, mint én, és te el akarnád a cicát távolítani otthonról, én meggyűlölnélek. Erre készülj fel, hogy lehet, hogy ők is így fognak reagálni. Ha nagyobb lesz a macska, nyugodtabb lesz, többet fog aludni. Az ivartalanítás is jó ötlet. Az allergiára meg ott vannak a gyógyszerek, meg kerülni kell a gyereknek a macskát. Ennyi. Itt szerintem nem ez a fő probléma, hanem hogy te nem szereted a macskát. Ezt így nagyon elcseszted, de próbálj meg összebarátkozni vele.
2013. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:
Természetgyógyásznak tanultam, és szerintem ti még nem voltatok allergiások. A macska hiába van a kertben, a lányom tüsszögni fog tőle akkor is. Egyetlen megoldás, hogy nincs macska. Ezzel a gyógyszerrel meg ne jöjjetek, magyar ember hülyesége, hogy mindenre gyógyszert szed. Allergiára tilos gyógyszert!!! A macska mindenképp menni fog, ezt már akkor eldöntöttem, mikor kiírtam a kérdést. A kérdés az, hogy a két gyerekkel mit tegyek? Ezért van ebben a kategóriában.
2013. júl. 15. 10:39
 25/56 anonim ***** válasza:
90%

Ó, a természetgyógyászoktól mentsen meg az ég...Ti még a rákra se szednétek gyógyszert. Egyáltalán nem tilos allergiára gyógyszert szedni (legalábbis így általánosságban nem jelenthető ki).


Itt van, hogy mit tegyél (bár már korábban írtam): a macskát vissza, ahonnan jött (nem máshova, elég sokk volt már neki rövid életében), a gyerekeknek szépen elmagyarázni és bocsánatot kérni, eltűrni, hogy egy ideig haragudni fognak, de igyekezni valami mást adni nekik.


Ha természetgyógyász vagy, nyilván a gyerek nem is volt orvosnál, de jó kifogás ez arra, hogy macskautáló anyuka megszabaduljon a macskától.

2013. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

Az megoldás lehet, hogy a nagyobbik gyerek legalább látogathassa a macskát, ha nem laknak messze azok, akiktől jött. Ugyanis oda fog ugye visszakerülni.


Ahhoz képest, hogy a kérdés kiírásakor eldöntötted, hogy a macska megy, jó nagy körítést írtál. Ha allergiás a gyerek (bár orvos ezt nem mondta ki), akkor elég lett volna ennyi indokot írni, felesleges volt leírni azt is, hogy mennyire nincs agyad felnőtt létedre, hogy még az ajtót se tudod bezárni, meg a kabriót se vagytok képesek bezárni. Mi se csuknánk be a kertkaput mindig, amikor lemegyünk a kertbe, ha nem lenne kutyánk (mivel a hátsó kert maga nyitott, elkóborolhatna). Meg bezárjuk az ajtót, az ablakokon meg van (levehető) szúnyogháló, így se a macska, se a kutya, se légy nem jön be.

2013. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondoltál,hogy leülteted a macskát egy sarokba, és ő ott marad,mint egy dísz tárgy és akkor hú de jó, lehet benne gyönyörködni? Vagy,hogy a gyerekeid 100%osan felelősséget tudnak majd érte vállalni ? Ku.rvára nem gondoltad át mivel jár egy háziállat tartása!!!

Nekünk is van egy benti perzsánk,de én nem pazarlom az időm arra ,hogy le írjam min kéne változtatni mert páran már leírták. Másrészről te meg a férjed elhatároztátok,hogy utáljátok őt és mindenképpen meg akartok tőle szabadulni,így eszetekbe se jutna nevelni őt. Legközelebb plüssmacskát vegyetek a gyereknek,azzal tényleg nincs gond.

19/L

2013. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
78%
Mindig is szerettem volna cicat, es 10 eves koromban kaptam is. En is allergias voltam a macskaszorre, de elmult. Ha termeszetgyogyasz vagy, tudhatnal a homeopatiarol valamicsket. Es ha megsem mulna el a lanyodnak, megis mit artana a macska a kertben? Az osszes macskatol tusszog, ami elmegy a hazatok elott? Nem hiszem. Szabalyok kellenek a lanyoknak. Van cicazos ruha, amit amint beernek a hazba, atcserelnek, es kulon helyen tartjatok, amihez a kislanyod nem fer hozza (pl. masik helysegben, bezacskozva, es kulon kell mosni oket). Utana alapos kezmosas, hugit nem fogdossuk ossze szoros kezzel. En sokmindenre megtanitottam a cicamat. A gyerekeid pont megfelelo korban vannak hozza, felelossegre tanithatod oket, hogy a cicat tanitani is kell, nem eleg neki, ha kajat kap es simogatjak. Nalunk sem akarta anyukam a cicat (bar mara mar o is imadja), es megmondta, hogy nekem kell vele torodnom, etetnem, takaritanom utana, tanitanom. Ha olyan helyre vegzi a dolgat, ahova nem kene, belenyomod egy picit a fejet, hogy nem szabad. Betemeted folddel a kakijat. Lehet nem szocializalodott, tul koran elhoztatok, meg kell mutatni neki. Ha rossz helyre megy, vizipisztoly. Mielott etetitek a cicat, mondjatok egy "vezenyszot", minden etetes elott. Igy be lehet kesobb hivni a cicat. Kutyaknal csinaljak ezt, nekem most tengerimalacaim is vannak, veluk is mukodik. Mondd meg a lanyaidnak, hogy a cica akkor maradhat, ha tanitjak. A kiabalas viszont nem tanitas, attol csak megijed es bizalmatlan lesz. Utni sem szabad sohasem termeszetesen. Turelem kell hozza, de a cica okos allat, gyorsan tanul. Adj neki idot, par honapot, mielott elajandokozod. Milyen pelda lenne ez a gyerekeknek? Ha mar nem kell, vagy nem ugy mukodik valami, eldobjuk? Az en cicam mar 16 eves, nem cserelnem el semmire a vele toltott eveket. Ne foszd meg ettol a gyerekeidet. Adj egy eselyt a cicanak.
2013. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Nekem is volt cicám, de nem volt tele szőrrel a lakás...mégis milyen fajta? Ha pedig alapból nem kedveled a macskát, minek vitted oda...hogy örüljenek a gyerekek,aztán x idő után el is viszed. Ha az enyémet elvitték volna, miután megkapom, hisztiztem volna :S Szerintem rá kéne bízni a gyerekekre a cicanevelést, és nem beengedni a lakásba.
2013. júl. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
4%
Sok gyökér hagyjátok békén a kérdezőt. Én megértelek. Gyűlölöm a macskákat hugom macskája egyszer jött be a házba 5m-t repült úgy hajítottam ki. Szerencsére most nincs. Lányaidnak mndmeg hogy vagy minden nap összeszedik a szart utána vagy lemondanak a macskáról.
2013. júl. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!