Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családban folyamatosan...

A családban folyamatosan konfliktus van egy macska miatt! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A két nagyobbik lányom (12 és 8 évesek) már nagyon régóta akartak macskát. A tesómék macskái most ellettek, és mi is kaptunk egy kölyköt. A lányok gondozzák, szeretik, játszanak vele, DE ez a macska borzalmas. A házba nem engedem bejönni, de folyton belóg. Tiszta szőr minden. Múltkor a tálalószekrények egyikében találtam meg a macskát, azt hittem, ott ülök seggre. A kert tiszta macskaszar. A legkisebb lányom, mióta itt van a macska, tüszög. A férjem nemrég kiverte a balhét. Nem elég, hogy a macska fölmászik a kocsik tetejére, úgy kell onnan lerángatnunk, még az autóba is bemászik. Van egy cabrionk, a férjem múltkor azzal ment dolgozni. De itt hagyott valamit, visszajött, a kocsit letette a kertbe, a tetejét sem csukta vissza. Mire visszament az autóhoz, a macska ott kaprta a bőrülést. A férjem majdnem a kerítéshez vágta a macskát. Meg a szomszédok is panaszkodtak a macskaszarra.

Mondtuk a két nagyobb lánynak, hogy macska nem maradhat sokáig, hű, na azt a reakciót. Folyamatosan balhéznak azóta, veszekednek velünk, látványosa utálnak minket, a kishúgra is mérgesek, mert "minden miatta van". De a macska akkor sem maradhat, hát a legkisebb lányom köpni-nyelni nem tud az allergiától, plusz még a többi dolog. De én békességet akarok, mi legyen?



2013. júl. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán akkor mi a fenéért hoztatok macskát? Atyaég és ilyenek gyerekeket vállalnak.

Ha ők is elkezdenek rosszul viselkedni akkor lecseréled őket? Tudod még a nagyobbik is csak most kezd kamaszodni. A legrosszabb még hátravan

2013. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
macska kakitlató, és macska szőr kefe! a macska gondozásában nagy szerepet játszik az, hogy a macska szőrét rendszeresen kikeféljük....
2013. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 Salx Narval ***** válasza:
Gondoltam én is rá, hogy leírom a macskaápolás ilyen esetekre vonatkozó előírásait. Kizárt, hogy ők ezeket megcsinálnák, mikor még az alap dolgokkal sem törődnek.
2013. júl. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:

Jaj, látom megtalált minden macskafanatikus... Akik ráadásul azt sem tudják, mi fán terem az allergia (kedves valahányadik válaszoló, a homepátia nem két perc alatt hat, ezt vésd az eszedbe, ráadásul nem is igen jó az allergiára).

Nos, a macska az egy MACSKA. Nem egyenértékű egy emberrel, számomra legalábbis egyáltalán nem. Senki ne várja, hogy a macska érdekeit előbbre helyezem a lányom érdekeinél (miben fogadunk, hogy a válaszadók többségének nincs is gyereke?). És bármilyen furcsa is egyeseknek, ahhoz sem vágok jó képet, hogy egy macska felbojgatja a napi rutint. Nem tudom, ti pl. mit szólnátok, ha összekarcolná a BMW-t a macska (igen, mi ilyen szívtelenek vagyunk, még a kocsit is többre tartjuk az állatnál)

Nem az volt a kérdés, hogy a macskával mit csináljak. Azt én is tudom. Nem is azt kértem, hogy hibáztassatok vagy felelősségre vonjatok. Hanem segíséget, hogy a CSALÁDI BÉKÉvel mi legyen. Azt nem nagyon kaptam.

2013. júl. 16. 07:04
 45/56 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagyon sokan nagyon hülyek vagyunk, mert a kérésed nekem egyértelműen a macskára irányult.


Mivel a családi békével mit kell tenni, azt nem kell kérdezni, hanem megteremteni vagy megtartani kell.

Ahhoz pedig, hogy ez működjön, a macskával kell kezdnei valamit.


Az allergia része már az én válaszom után jóval derült ki.

É. Megértem, hogy úgy érzed, hogy nem volt jő döntés a macska, viszont azt nem értem, hogyha van egy ilyen probléma, asaját gyerekeiddel ezt miért nem tudod megbeszelni?

12 és 8 évesek, az egyikük még szenved is tőle.

El lehet szépen magyarázni, hogy sajnos az egészségére ártalmas, így nem maradhta az állat...stb



Egy a baj, hogy a macska nem igazán emiatt megy, hanme minden más miatt én ezt érzem, a többi válaszadő nevében nem nyilatkozhatom.


A kérdésed valahol provokatív, ert ha felteszed a kérdést úgy

Hogy van egy cicátok, aki sok bosszúságit okoz, főleg azt, hogy kiderült a gyereked allergiás rá, ezért nem tartjátok meg, hogyan adagold a gyerekeidnek úgy, higy ne haragudjanak, az megt más.


De te jotttél, hogy miatta veszekedtek, összekarcol ezt, azt, bemászik...stb...


Ha a családi béke nem áll stabilan egy macska miatt, akkor megnéznélek titeket akkor amikor kamaszodnak a yerekeitek. Az nagy menet, az én szüleimnél is majdnem válás lett, (igen ott is volt már egy alap dolog, ami feszültségmentesen nem kozott gondot, de amúgy...hajjaj, ....de így legalább megoldották)


Tehát csúnya a hozzáállásod ehhez a kérdéshez, ehhez nem kell macskafannak lenni. Remelem tanulsz az esetből, és ha utálsz valamit, akkor nem vállalod be, főleg, hgy az a te felelősséged onnantól, mivel te vagy a felnőtt...

2013. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon hülye lehetsz, ha nem érted.


Előző válaszoló: nekem is (és biztosan sokaknak még) úgy jött le, hogy a macska bármit csinálhat, akkor is egy rossz dög, akinek takarodnia kell, mert anyuci nem képes elviselni.


Kérdező: leírtuk néhányan, hogy mit csinálj a családi békéért. Arra miért nem reagálsz? Leírom megint: leülsz a gyerekekkel (nem az udvaron szólsz oda nekik), hogy sajnos a kicsi allergiája miatt a cicát vissza kell vinni, te szerettél volna a kedvükbe járni, de nem tudhattad előre, hogy allergiás lesz a kicsi. Bocsánatot kérni. Sajnálom szót használni. Kedvesen, nyugodtan beszélni, őszintének tűnni. Karmolást, szőröket, házba való bejárkálást meg se említeni (normális embernél ez nem lenne ok ugyanis, mert ezek miatt nevelné, nem eldobná, ne húzd a gyerekeket még ezzel is). Könnyen lehet, hogy a gyerekek elkezdenek pityeregni. Könnyeket letörölni. Felajánlani valamilyen más állatot, könyvet, kirándulást (állatkert elég nyerő lehet).

Mindezek mellett is könnyen lehet, hogy dühösek lesznek egy ideig. Ne hisztizz velük emiatt, ne morogj rájuk, fogadd el, mert jogos.

Ha nem így teszel, hanem ilyen fennhéjázó stílusban beszélsz velük, mint velünk, ha szidod a macskát, ha elintézed annyival, hogy "elegem van, a macska repül", neadjisten a tudtuk nélkül viszed el, garantálni tudom neked, hogy ezt még akár évek múlva is a fejedhez vágják, ha van egy kis vita vagy hasonló szituáció.

Nagyon erősen javaslom azt is, hogy a gyerekekkel együtt vidd vissza a macskát, így biztosan lehetnek benne, hogy nem a patakba ölted bele (mert én erről egyáltalán nem vagyok meggyőződve).

Nem, nincs gyerekem, de én voltam gyerek!

És az egyik kutyánkat a tudtom nélkül vitték el (akkor voltam kb. 5-6 éves, nem emlékszem, hogy beteg volt-e), a mai napig emlékszek arra, hogy milyen rosszul esett, hogy még el se tudtam búcsúzni tőle.

Na, itt egy válasz, kíváncsi vagyok, fogsz-e reagálni...

2013. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
Ja, elfelejtettem valamit: itt javasolták, hogyan kellett volna feltenni a kérdést. Tuti, hogy akkor nem szidtak volna annyira. Nem csoda, ha az allergiát csak kifogásnak érzem, neked nem ez az igazi problémád.
2013. júl. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:

Ha valaki fél attól, hogy valami össze lesz karmolva, lesz kaki, lesz szőr és nem bírja a macskákat sem ő, sem a férje olyannyira, hogy mérgükben legszívesebben a kerítéshez vágnák, mi a jó francért vesz MACSKÁT (de ha már vesz, akkor mi a jó francért nem tudja lecsukni annak a nyűves kocsinak a tetejét)?

Ja, persze, a lányok kedvéért!

Nem tudom, lehet velem van a gond, de én ha állatot akarok, először utánajárok, mivel jár, mik a szükségletei, nekem mit kell nyújtanom neki és ha tudom, hogy nem lesz jó helye annak az állatnak nálunk, a vele járó dolgokat nem tudjuk majd viselni (mert ezt azért lehet tudni), akkor NEM VESZEK, akkor sem, ha a gyerek szerint cuki. Tádáááááám! :)


Jó, a lányod allergiás, nem marad a cica, keress neki JÓ, SZERETŐ gazdit, ha lehet, hozzátok közel (ha már így elsz@rtad, szánj rá kis energiát, legalább a gyerekek miatt) mondd el a lányoknak, hogy sajnos nincs más megoldás, de a cicának jó helye, jó dolga lesz, ők meg meglátogathatják, ha akarják. Ettől függetlenül biztos haragudni fognak rád, amit meg is érdemelsz mert ne haragudj, hülyeséget csináltál ezzel a macskabeszerzéssel.

2013. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
94%

Ennyire nem lehet sötét egy felnőtt ember!!! Mit gondoltál,hogy a macska leül egy helybe és olyan mint egy csinos váza?

Nekünk a lakásba számtalan dolgot tönkretett a macska,de tudtuk ,hogy a macskatartásnak ez velejárója. Ezzel számolni kell az elején,ezért van szükség a nevelésre,hogy rendet tanuljon. Ha te előre tudtad hogy,nincs időd a macskával foglalkozni,minek vittétek oda?? Akit nem érdekel a macskatartás az minek tart macskát? Ez nem csak egy használati tárgyacska mint a BMW,hogy leb.aszod az udvarra és minden oké.

2013. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
0%
A kérdezőt hagyjátok békén. A lányai rinyáltak érte így jártak.
2013. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!