Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 26 éves fiunk nem akar dolgozn...

KatalinHorvath kérdése:

26 éves fiunk nem akar dolgozni. Mit tennétek a helyünkben (szülőként)?

Figyelt kérdés
Érettségi után 5 évig – még különböző OKJ-s iskoláját fizettük, de egyet sikerült elvégeznie, még tavaly júniusban. Egy ideig elhittük neki, hogy keres munkát, de azóta sem akar munkába állni, arra hivatkozva, hogy ő nem bír napi 8 órát dolgozni, meg különben is a rabszolga életet nem neki találták ki, meg annyira kevés pénzért ő nem dolgozik. Nem tudunk mit kezdeni, hiszen a mi családunkban (a férjemében is) mindenkinek természetes volt, hogy az ember dolgozik, minden tőle telhetőt megtesz, hogy előrébb jusson, becsületesen, tisztességesen. Szerintem, aki Budapesten valóban akar dolgozni, az előbb- utóbb talál munkát magának, nyilván nem szabad az igényeket a magasban tartani, pláne, ha semmi gyakorlata, sem semmi komolyabb végzettsége nincs valakinek. Nem tudom már elviselni, ahogy naphosszat nem csinál semmit, mármint aktívan: nem tesz semmit a jövőjéért, és eltékozolja az életét, közben panaszkodik itthon, hogy neki semmire nincs pénze, mert csóró. Örülnék, ha e3lköltözne tőlünk, legalább nem kellene látnom, hogyan él…

2013. júl. 20. 13:44
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
43%
persze, ti meg akkor is a fiút fogjátok sajnálni, meg azt mondjátok a kérdezzőnek hogy ti a szülei vagytok mikor majd az lesz a hírekben hogy brutálisan megölte a szüleit hogy a napi drog adagjához jusson..
2014. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
36%

Én nem mondtam azt,hogy ne küldjék elvonóra.

De,eleve szerinted egy drogfüggőt ki alkalmazna?

Gondolkozz már!!


Az,hogy a "n-gger ,drogos" fifty centet kirakják az utcára,1 év múlva pedig gazdag üzletember lesz belőle,az csak a filmekben van!!!!!


Ez a probléma nem fog 2 hét alatt megoldódnia.

Előbb le kell szoknia,aztán jöhet a többi probléma megoldása.

2014. aug. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim válasza:
15%
És az nem egy mocskos állat, féreg aki közmunkával oldja meg hazánkban a munkahelyteremtést? Mire elég 50 ezer forint havonta? Semmire! Ez rabszolgatartás a javából!
2015. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos amondó vagyok kérdező, hogy a fiadnak mélyen meglevő depressziója van. Ettől még felfoghatná, hogy gáz amit művel és lehetne ígénye arra hogy dolgozik és külön költözik.
2018. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim válasza:
13%
Vágni kell kifele a házból aztán éljen meg ahogy akar.
2018. febr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
62%

"Vágni kell kifele a házból aztán éljen meg ahogy akar."


Könnyű észt osztatni látatlanban, amikor nem ismerjük a dolgok valódi hátterét és nem éltünk át ilyet a családban. A kérdező által leírtak alapján a fiának elég súlyos mentális baja van és szerintem depressziója is eléggé súlyos.

2018. febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
71%
végül mi lett?? megoldodott a dolog???
2018. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
12%
Saját gyermekedet nehogy ki dobd már az utcára...normális vagy? Te szülted meg, felnevelted, aztán ezt tennéd vele? Te felelősséged ha odakint megfagy, éhenhal.
2018. okt. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
59%
Sose értettem hogy az ember miért csinál gyereket hogy más rabszolgája legyen vagy szenvedjen mi értelme van az egésznek ? Akinek van pénze legalább támogatja de többi embert nem is értem ..
2018. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Szégyen, nem szégyen, én se dolgoztam 2-3 évig, vagy csak alkalmi munkákat végeztem. Bánni bánom, vmilyen szinten, viszont ott van másik, pozitív oldal, megtanított egy csomó mindenre, ha nem ülök otthon, talán sose ismerem ki magamat, sose jövök rá a robotolás közben mi is érdekelne, miben lennék a legjobb. Meg persze a dolgok hátterét is érdemes lenne tudni. Ti hogy viselkedhetek a gyereketekkel, mennyire ösztönöztétek, motiváltátok, dicsértétek meg, amikor gyerek volt. Könnyen el lehet venni egy gyerek kedvét mindentől, ha közömbösek vagyunk vele, szeme láttára veszekedünk a párunkkal, stb. Jó lenne a másik oldalt is megkérdezni. De gondolom azóta megoldódott a helyzet.
2020. dec. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!