Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 26 éves fiunk nem akar dolgozn...

KatalinHorvath kérdése:

26 éves fiunk nem akar dolgozni. Mit tennétek a helyünkben (szülőként)?

Figyelt kérdés
Érettségi után 5 évig – még különböző OKJ-s iskoláját fizettük, de egyet sikerült elvégeznie, még tavaly júniusban. Egy ideig elhittük neki, hogy keres munkát, de azóta sem akar munkába állni, arra hivatkozva, hogy ő nem bír napi 8 órát dolgozni, meg különben is a rabszolga életet nem neki találták ki, meg annyira kevés pénzért ő nem dolgozik. Nem tudunk mit kezdeni, hiszen a mi családunkban (a férjemében is) mindenkinek természetes volt, hogy az ember dolgozik, minden tőle telhetőt megtesz, hogy előrébb jusson, becsületesen, tisztességesen. Szerintem, aki Budapesten valóban akar dolgozni, az előbb- utóbb talál munkát magának, nyilván nem szabad az igényeket a magasban tartani, pláne, ha semmi gyakorlata, sem semmi komolyabb végzettsége nincs valakinek. Nem tudom már elviselni, ahogy naphosszat nem csinál semmit, mármint aktívan: nem tesz semmit a jövőjéért, és eltékozolja az életét, közben panaszkodik itthon, hogy neki semmire nincs pénze, mert csóró. Örülnék, ha e3lköltözne tőlünk, legalább nem kellene látnom, hogyan él…

2013. júl. 20. 13:44
1 2 3 4 5 6
 31/52 acelsziv ***** válasza:
59%
Mi lenne, ha valahogyan betolnátok a katonasághoz? mondjuk a férjed utána járhatna. Ott majd megnevelik - ha már nektek nem sikerült. ha meg visszaugat - azt is megoldják.
2013. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 acelsziv ***** válasza:
2013. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeiteket. Igen, a másikat is én írtam. A gondolataik kapcsán úgy éreztem, mintha a saját bensőm vívódásai íródtak volna le, ész és szív küzdelme, a lehetséges lépésekkel kapcsolatban: kidobjam, elzárkózzak előle, mutassam ki, hogy már elég ebből, "kényszerítsem" bármire (legalábbis próbáljam), pld: katonasághoz pateroljuk (bennem is felmerült, viccesen mondtam is neki) vagy továbbvra is tűrjünk, hiszen akár kapunyitási pánik akár bármi egyéb lelki gondja lehet, de ugyanakkor az élet sem fog vele kesztyűs kézzel bánni, szóval ilyenkor megkeményítem a lelkemet, egyre nagyobb krízist élek át most már, és egyre kevésbé tudom, mi lenne a helyes. Pszichiáterhez már korábban elcipeltem, aki szerint tutira meg kell tőle szabadulni, élje a saját tisztességtelen életét, megmenteni önmagától úgysem tudjuk, már mindenért maga felel, ő dönt a saját életéről, illetve arról, melyik utat járja, akár öngyilkos is lehet, úgysem léphetünk helyette. Egyre inkább reménytelennek tartom a döntéseket, mármint az én részemről, és ez a bizonytalanság nyilván látszik... Bizonyos cselekedeteire teljesen kikészülök, máskor féltem, hogy mi lesz vele... Elnézést, ha hosszúra sikerült, de káosz van bennem.
2013. aug. 10. 21:13
 34/52 anonim ***** válasza:
Na van munkája már?
2014. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
37%

A fiad segítségre szorul,ha kirakod az utcára biztos,hogy meghal vagy öngyilkos lesz,ez 1000%.

Szerintem te inkább csak magadat sajnálod.

2014. aug. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 acelsziv ***** válasza:
66%
35: lósz*rt lesz öngyilkos. Csak rá lesz kényszerítve, hogy talpra álljon.
2014. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
26%
nah és ha öngyilkos lesz.. egy féreggel kevesebb lesz azt kész.. ma már úgysincs természetes szelekció az embereknél.
2014. aug. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem pedig ti vagytok a szülei.

A férjed jobban látja helyetted a helyzetet.

Nézd egy egészséges 26 éves ember feltudja fogni miről szól az élet.

Ha minden rendben lenne vele tudná,hogy ez így nem megy élete végéig.


Ha nem fog javulni az állapota,akkor is ti vagytok a szülei,és másra nem számíthat.


Nem te vagy az a nő,aki írta,hogy a gyereke csak ül az úton a padon és figyeli az embereket,és csak bámul maga elé?

Szerinted ez normális?Szerintem valami mentális betegség lehet a háttérben.

Az,hogy agresszív pedig annak következménye,hogy rájött,hogy megéreztétek,hogy baj van vele.


Én tudom,hogy rossz ez nektek,de neki sokkal rosszabb szerintem.Ha tudja,hogy milyen nagy bajban van,akkor azért,ha pedig nem akkor azért.


Nem azt mondom,hogy ezt az állapotot örökké így kell hagyni.De kérlek ne hallgass itt olyan rosszindulatú emberekre,akik nem is tudnak semmit,nem látnak bele a helyzetetekbe.Pár sort írtál!

Ne az itteni emberektől várk megoldást,mert ők nem szakemberek,hanem egyszerű hétköznapi emberek,akik még nem láttak ilyesmire példát,és furcsa ez nekik.

Szerintem valami mélységes mentális probléma vagy depresszió áll a háttérben!


Lépésenként szabad csak haladni,ha hirtelen drasztikus lépéseket teszel,annak komoly következményei lehetnek,és lehet azt soha nem bocsátanád meg magadnak!

2014. aug. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
71%

Katonaság?Ilyesmire nem kötelezhettek senkit.

De szerintem csak teljesen összeomlana pszichésen!

Keressetek fel egy normális pszichológust!

Ne olyat,amit a tb támogat,mert az nem foglalkozik semmivel!

Magánt!

2014. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
76%

Hidd el ismerős a helyzet,a mi családunkban is vannak hasonló,nem is,nagyobb problémák!


Pszichés betegségek tárháza,munakképtelenség,szenvedélybetegség,minden amit eltudsz képzelni.

Szóval én nem kívülállóként írom ezt!


Aki pedig a természetes szelekciót írta az szégyellje magát mélységesen!

Remélem rajtad sem segít majd senki,ha beteg leszel!

2014. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!