Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 26 éves fiunk nem akar dolgozn...

KatalinHorvath kérdése:

26 éves fiunk nem akar dolgozni. Mit tennétek a helyünkben (szülőként)?

Figyelt kérdés
Érettségi után 5 évig – még különböző OKJ-s iskoláját fizettük, de egyet sikerült elvégeznie, még tavaly júniusban. Egy ideig elhittük neki, hogy keres munkát, de azóta sem akar munkába állni, arra hivatkozva, hogy ő nem bír napi 8 órát dolgozni, meg különben is a rabszolga életet nem neki találták ki, meg annyira kevés pénzért ő nem dolgozik. Nem tudunk mit kezdeni, hiszen a mi családunkban (a férjemében is) mindenkinek természetes volt, hogy az ember dolgozik, minden tőle telhetőt megtesz, hogy előrébb jusson, becsületesen, tisztességesen. Szerintem, aki Budapesten valóban akar dolgozni, az előbb- utóbb talál munkát magának, nyilván nem szabad az igényeket a magasban tartani, pláne, ha semmi gyakorlata, sem semmi komolyabb végzettsége nincs valakinek. Nem tudom már elviselni, ahogy naphosszat nem csinál semmit, mármint aktívan: nem tesz semmit a jövőjéért, és eltékozolja az életét, közben panaszkodik itthon, hogy neki semmire nincs pénze, mert csóró. Örülnék, ha e3lköltözne tőlünk, legalább nem kellene látnom, hogyan él…

2013. júl. 20. 13:44
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
81%
Ha elmegy otthonról, addig pakolj neki össze és kész! Másból nem tanul
2013. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
A Lidl-ben sokszor keresnek hat órára munkaerőt. Oda menjen el.
2013. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó, a Lidlt én is sokszor próbáltam, sose reagáltak. Nehéz munkát találni egyébként
2013. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nehéz manapság munkát találni, de azt is rossz látni, hogy valaki itthon várja, hogy majd magától felbukkan, és felkínálja a szuper keresetű melót, egy - munkaerőpiacon - nem sokat érő valakinek, mert ezt be kell látni, igazi szakma nélkül, gyakorlat és nyelvtudás nélkül, jogosítvány nélkül, nem kapkodnak az ember után. Még terve sincsen arra nézve, hogy tehetné magát értékesebbé a munkaerőpiacon, csak követelőzni és semmittenni tud a fiunk, és az a rossz, hogy nem érti meg, hogy az sem mutat majd jól az önéletrajzában, hogy 4-5 évig semmit nem csinált. "Na és, majd azt mondom, a szüleim tartottak el." erre ez a válasza. Hát elképzelem egy HR-s véleményét erre a mondatra. Nem érti meg, hogy neki lesz rossz, ha nem próbálkozik MOST, nem fog tudni fennmaradni, és örökké mi sem élünk nyilván.
2013. júl. 20. 15:18
 15/52 anonim ***** válasza:
67%
Mikor nincs otthon, pakold össze a cuccait, cseréltess zárat, és a cuccokat tedd az ajtó elé. Ha nem kap semmi támogatást, kénytelen lesz elmenni dolgozni. 4 órás munka meg amit élvez. Ha! LAssan családot kéne alapítania ő meg még egy órát nem dolgozott. Itt lenne az ideje, hogy világot gyújts az agyában.
2013. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
90%

megint csak hibáztatok mikor fizetéttek neki az albérletet, meg mikor visszakönyörögte magát. a fiatok tökéletesen alkalmazza rajtatok az érzelmi zsarolást aminek ellen kell tudnotok állni.


ha nem tetszik neki az otthoni munkarend költözön a barátnőjéhez. ha a barátnője kiodbja menjen haverhoz lakni vagy a hajléktalan szállóra. ha pár nap eltöltése az utcán nem hozza meg az eszét akkor meg is érdemli...

2013. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

Úr Isten!

A fiad a volt barátom??

Viccet félretéve, ugyanezt csinálta. Én egyetem mellett dolgoztam (diák munka), albérletben laktam, a szüleim persze segítettek, de én is igyekeztem. Az egyetem elvégzése után mentem dolgozni, jól is jött, hogy már volt tapasztalatom.

Ő meg otthon kényelmeskedett, nem dolgozott, ugyanúgy várta a remek neki tetsző jól fizető állást, ami az ölébe hullik, "rangon aluli csicska munkáról" hallani sem akart. Végzettség és minden nélkül.

Szakítottam, ő meg összejött egy fiatal lánykával, akinek megfelelt ez az életvitel távolabbi célok híján.

2013. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

A barátnője nem tudja motiválni? Összefoghatnátok vele.

2013. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
Próbáltunk beszélni a lánnyal, aki normálisan gondolkozik, de a fiunk sajnáltatja vele magát, meg öngyilkossággal fenyegetőzött, mikor nem lakott itthon, Az ő kérésére engedtük végül vissza, mert a lány nálunk sírt. hogy a fiunk elpusztul. Nem értem, hogy miért van a fiunkkal, tudom a szerelem elvakít, de annyira komolyan gondolkozik (a lány), most kapja meg a diplomáját, és tervei, céljai vannak, munkát keres magának és a fiunknak, aki helyett még el is küldi az önéletrajzokat... Soha nem fog így felnőni, és felelősséget sem fog vállalni, ha mindent helyette csinálnak (titkárnőként).
2013. júl. 20. 17:32
 20/52 anonim ***** válasza:
56%

Ok, hogy nehéz állást találni, de nem lehetetlen. 26 évesen illene már évek óta dolgozni. Én 19 éves koromtól dolgozom, most vagyok 41. Nő vagyok. El sem tudnám képzelni, hogy ne dolgozzam, és szüleimet pumpoljam!

Adj neki 2 hónapot, aztán ha nem dolgozik, szüntess be mindenféle támogatást. Légy határozott, ne engedj ebből. Akkor talán észhez tér. Hidd el, lehet nehéz neked is megtenni, de csak a javát szolgálja majd!

2013. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!