Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan deríthetném ki, hogy...

Hogyan deríthetném ki, hogy kik az igazi szüleim?

Figyelt kérdés
Örökbefogadott gyerek vagyok, és nem tudok semmit az igazi szüleimről. Anyumék nem árulnak el semmit erről és idegesíti is őket ha kérdezem. Én persze szeretem őket és csak őket fogadom el mint rendes szülőket, de nagyon kíváncsi vagyok hogy honnan is származok.A vezetéknevem is már tőlük van.

2013. júl. 21. 16:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ha lepontoztál, te tényleg örökölted a putris anyádék génjeit, menj is vissza hozzájuk, ne tedd tönkre a szerencsétlen örökbefogadó szüleid életét, akik szeretetüket egy méltatlan lumpenre pazarolták.

Remélem, egyszer ők is rájönnek, hogy kígyót melengettek a keblükön. Na látod, pont erről, az ilyenekről írt az utolsó előtti hozzászóló. Ja , és ne felejtsd el nyomgodni a piros kezecskét!!

2013. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem azt jelenti hogy mehetnek a fenébe a nevelőszülők, de szerintem természetes hogy érdekli a gyereket hogy kiktől is van, ettől még csak szimpatizálnia sem kell a vér szerinti szülőkkel. Azt hogy a gyereket miért "dobta ki" az pedig akármi lehet, szintén érdeklődés tárgya lehet.

10-es:

Nagyon szép, nagyon jó, a kérdező sem írt semmi rosszat a szüleiről, de nem árt ha tudod hogy nem mindenki olyan szerencsés mint te. Az örökbefogadók is lehetnek akármilyenek, nem szentek és vannak akik kifejezetten rossz kezekbe kerülnek. Kelj már föl. Örülünk a fantasztikus a családi életednek, de attól még nem feltétlen valami isteni lények az örökbefogadók...

2013. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%

11-es

Mellesleg attól hogy a te szüleid putrisak voltak, és egy lyukas zoknit sem értek, attól még másnak ez nem feltétlen kell hogy így legyen.

2013. júl. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én nem akarok beszélgetni a vér szerinti szüleimmel meg stb. Csupán a nevükre és arra vagyok kíváncsi hogy hogyan néznek ki. Illetve hogy van -e testvérem és , hogy mennyire hasonlítanék rájuk. Kedves 11es válaszoló , azért szépen is megfogalmazhattad volna az álláspontodat. Én nem pontoztam senki se le , se fel.
2013. júl. 22. 10:50
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem természetes, hogy tudni akarod, mik a gyökereid, honnan származol. És nem az merül fel hogy kik az "igazi" szüleid, hanem az, hogy neked nem kettő, hanem négy igazi szülőd van, mind a négyen életet adtak neked, kettő a genetikájával, kettő azzal hogy nevelt, szeretett és eltartott,és neked adta azt a szeretetet és gondokodást, amit a saját meg nem születhetett gyermeküknek is adtak volna. Nyugodtan szeretheted mind a négyet, nyugodtan meglehet mindegyiküknek, mind a négynek a maga helye a szívedben és az életedben, nem kell választanod közülük. Szeretheted őket a hibáikkal, balfogásaikkal, rossz tulajdonságaikkal, rossz döntéseikkel együtt. Ez lett a sorsod, és az övék is, hogy mindez így alakult, és a te feladatod, hogy hozd ki ebből a legjobbat, amit lehet. Ha az örökbefogadó szüleid megértik, hogy ettől téged nem veszítenek el, nem nullázódnak le a lelkedben mint szülők, a helyük a szívedben, a lelkedben ugyanúgy megtartott, megnyugszanak és talán segítenek is neked. De nagyon nehéz lesz ez nekik is. Sok sikert.
2013. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Megoldódott már a problémád?

Amennyiben megtudtad az igazságot, remélem, szépen alakultak a dolgok, jól vagy Te is lelkileg, és nem lett konfliktus az örökbefogadó szüleiddel. Ha van kedved, esetleg írhatnál pár szót, hogy mi van. De megértem, ha nincs, hiszen magánügyről van szó.

2014. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!