Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? A szűleim nem...

Mit csináljak? A szűleim nem ismerték fel hogy Asperger-szindromás vagyok?

Figyelt kérdés
Kis koromat is figyelembe vettem és valóban az vagyok.Nem szeretném itt leírni hogy milyen tünetek igazzak rám és melyek nem.Hogy mondjam meg a szűleimnek hogy szeretném hogy elvidjenek diagnosztízálni?

2013. júl. 25. 12:40
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Amúgy nem írtam le tüneteket így nem tudjátok eldönteni hogy az vagyok-e vagy nem.Én csak egyszerűen túl sok tünet igaz rám és én szeretném szakemberrel is pontosítani de a szüleim nem értik hogy miről beszélek.
2013. júl. 25. 16:28
 42/54 anonim ***** válasza:
93%

37-es: idiopathias :D

pl. idiopathias fejfájás is létezik, van BMO-kódja meg minden.


Kérdező: menj el a háziorvosodhoz, mondd el neki, hogy úgy érzed, valami nincs rendben veled mentálisan, majd ő beutal egy pszichiáterhez, aki kivizsgál és foglalkozik veled. A szüleidnek csak akkor mondd el ha már van időpontod, esetleg ha már jártál nála.

De egyébként ha nagyobb problémát nem okoz nem javasolnám, mert ahogy írta az egyik válaszoló, a munkavállalásnál egy ilyen diagnosztizált betegség hátráltatni fog.

2013. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha kiderülne, hogy semmi bajod?
2013. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
Akkor felfognám hogy semmi bajom de ameddig szakember nem látott és a tünetek is egyeznek addig nem jelenthetem ki hogy semmi bajom.
2013. júl. 25. 17:00
 45/54 anonim ***** válasza:
68%
Elolvastam most mindent erről a betegségről, az autizmusról, a savantokról, a kenner szindrómáról, régebben is olvastam már ezekről, mert érdekelnek a különböző betegségek,szindrómák de már sok mindenre nem emlékeztem. Elképzelhető, hogy ez a betegséged van és a szüleid nem ismerték fel, ugyanis sokszor még a betegek sem tudják magukról, hogy abban szenvednek. Az Asperger-szindróma az autizmus enyhébb változata, de míg az autizmus már gyerekkorban felismerhető, addig az Aspergeresek nagy részét nem diagnosztizálják, mert vagy nehéz, vagy az érintettek nem találkoztak még szakemberrel. Ezért is lehet, hogy az írásképességed kicsit fejletlenebb, mint az átlag. Nézd, szerintem ne hibástasd őket, én azt javaslom, hogy keress fel egy neurológust, vagy pszichológust. Én úgy tudom, hogy a házi orvostól kell beutaló, tehát nem egyenesen a neurológiára kell menned. Én is jártam neurológushoz, igaz nekem az epilepsziám miatt és ott szakemberek tudnak segíteni.
2013. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:
45-ös köszönöm szépem
2013. júl. 25. 17:03
 47/54 anonim ***** válasza:
37%
42-es, tanultam némi szociolingvisztikát, u.h. tudom, hogy egy adott szakmában dolgozók vagy ahhoz magukat tartozni vélők inkább maghalnak mint elfogadják a magyar írásmódot. Németül beszélő közlekedésmérnök kikészül ha a Diesel-t dízelnek látja, én is csak erőszakkal írnám a file-t fájlnak, de attól ezek még így vannak a szótárban. Az orvosok meg különösen bigott népség ezügyben.
2013. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

47: oké, akkor idiopátiás, de szerintem életemben nem írtam le így...ettől valószínűleg kevésbé hasznos a válaszom. :)


42-es voltam

2013. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Kérdező, jól teszed, ha utánajársz. Ha valóban aspergeres vagy, rengeteget tehetsz magadért. Pszichológushoz vagy pszichiáterhez nem kell háziorvosi beutaló, időpontot kell kérni, és sajnos hosszú a várólista, lehet, hogy 1-2 hónap mire bejutsz.
2013. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
83%

És miért lenne jó neked,ha megbélyegeznének egész életedre,ha esetleg az vagy?

Inkább arra a területre kéne erősíteni,amiben gyenge vagy. Társas kapcsolatok?szociális készségek? a barátom 33 éves,az orvosa mondta neki személyesen (lelkiismeretes és normális,hozzáértő) ,hogy teljesen felesleges már ennyi idősen rásütni a kartonjára az autizmust,pedig teljesen egyértelmű,mégcsak nem is asperger ..


Másrészről az autizmus elég nehezen diagnosztizálható állapot,ismerek olyan gyerekeket akikre 2-3 évig csak a gyanút merték kimondani a végleges diagnosztizálás előtt.

Idősebb,kamasz,vagy felnőttkorban még sokkal de sokkal nehezebb ,mivel rengeteget kompenzál az ember,főleg ha még nő is vagy esetleg,és aspergeres. A szüleidnek részletes beszámolókat kell írnia,kérdőiveket kitöltenie ,gyerekkorodban hogy viselkedtél . Ez 15-20-30 év távlatából nagyon nem könnyű,főleg ha enyhén érintett valaki.


Nálam furcsább ,bogarasabb,koravénebb gyerek kevés volt 4-5 évesen,hosszas procedúa után annyit kaptam,hogy valószinüleg a spektrumon vagyok,de ezt sem merik biztosra állítani ,mert ha igen,akkor remekül kompenzálom a hiányosságaimat .

Én belül tudom,hogy nem vagyok normális egészen,de nem igazán érdekel már mi az oka. Szerintem te is szépen felejtsd el az öndiagnosztizálást,tanulj önismeretet és fejleszd magad. Többre mész vele,mintha orvostól orvosig rohangálsz,hurcibálod magaddal a szüleid,aztán ráirják a kartonodra hogy autizmus spektrumzavar,vagy akármi más. Ha nem tudják 100%ra,akkor egyéb pervazív ,vagy részképességzavar stb ,bedobnak egy gyüjtőbe és kész. Segíteni csak magadon tudsz!

2013. júl. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!