Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? A szűleim nem...

Mit csináljak? A szűleim nem ismerték fel hogy Asperger-szindromás vagyok?

Figyelt kérdés
Kis koromat is figyelembe vettem és valóban az vagyok.Nem szeretném itt leírni hogy milyen tünetek igazzak rám és melyek nem.Hogy mondjam meg a szűleimnek hogy szeretném hogy elvidjenek diagnosztízálni?

2013. júl. 25. 12:40
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
43%

Aspergert mindenkinek!

Amúgy lehet, hogy mindenki az, csak sokan jól kompenzálják :)

Nem akarom lekicsinylegni a mentális problémákat, egy szinten túl már tényleg gondot okoznak, de hogy most mindenki felfedezi magán, és ezzel akar kitűnni, ez már sok. Illetve az is túlzás szerintem, hogy minimális eltéréseket rögtön szindrómáknak nevezünk.

2013. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
Nem is írtam le egy tünetet sem.
2013. júl. 26. 10:09
 53/54 anonim ***** válasza:
67%

Először a kérdezőnek: teljesen mindegy, hogy mi a problémád, ha úgy érzed, hogy van valami, ÉS ez GONDOT OKOZ, hátrányod van belőle, nem tudod magad megoldani, akkor menj orvoshoz!

Indulj el egy úton, légy kitartó, és lesz megoldás!


Sem az asperger, sem más mentális probléma nem jár automatikusan megbélyegzéssel, stigmatizálással. Ennyi!

Ha nem mondja el, nem tudhatja senki. Sőt: ha bizonyos támogatásokat, adókedvezményt igénybe vesz, akkor a munkahelyén hivatkozhat arra, hogy van egyéb jövedelme, és maga szeretné elkészíttetni a bevallását...


" Segíteni csak magadon tudsz! "

Húúú, ezekre sokfélét tudnék írni! Nézd meg a kisközért mellett álldogáló hajléktalan (külsejű) alkoholistákat - ők is segítettek magukon. Meg a játszótéren fetrengő szipusok is...

Vannak

- pszichiáterek, klinikai szakpszichológusok

- képzett terapeuták, mentálhigiénés szakemberek, segítők

- gyógyszerek, pszichoterápiák

- alternatív megoldások (meditációs tréningek, hipnoterápia, stb)


Ezek ugye mind hülyék, illetve mindez ordas baromság?

Ja, nincsenek is mentális problémák, vesszen a pszichiátria, éljenek a szcientológusok... :D

Ha eljut valaki odáig, hogy a neten írogat, és úgy érzi valami baja van, akkor az már egy kör utánajárást megérdemel!!! Hülye egy hobbi lenne... :)


Azokkal, akik váltig állítják, hogy aspergeresek, de a hivatalos diagnózishoz egy centivel sem kerülnek közelebb, (orvosi) segítséget nem kérnek - sőt: baromi jól elvannak a világban, és komoly problémáik sosem voltak, én sem tudok mit kezdeni.


Az önsegítésről meg akkor is kezdjetek el gondolkodni, amikor vakbélgyulladásotok van! :D

2013. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
A Wikipédia alapján ez nem ciki! Nem kell magadat elbirkíttatni!
2013. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!