Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha otthon...

Mit csináljak, ha otthon terrorizálnak? (Nem írtam regényt)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 17 éves vagyok, 5 éves koromban elváltak a szüleim, apám három évre rá megházasodott, és 9 éves korom óta velük élek.


Apám felesége egy házisárkány. Igazából sose volt jó a kapcsolatunk de időről időre csak rosszabbodik... Szült három gyereket (most várja a negyediket), és folyton irigykedik, hogy nehogy nekem több jusson mint nekik.

Például tegnap este volt maradék torta, és apám szét akarta osztani, hogy elfgogyjom. Én kaptam egy egész szeletet, de elkezdett hisztizni, hogy csak nekem jut, másnak nem fog. Hogy örüljön ett egy fél szeletet, de így is egy csomó megmaradt... Aztán meg elkezdte, hogy örüljek hogy vele lakhatok, mert anyámnak nem is kellek meg szóba se áll velem (ami nem igaz, honnan is tudhatná?)

De igazából az ilyen balhék elég rendszeresek, múltkor pl. nem volt szabad kenyeret ennem vacsorára, csak ha a saját pénzemből meg önerőmből veszel magamnak...


A legdurvább viszont az volt, hogy jött hozzánk a barátnőm hétvégére (akivel már két éve együtt vagyunk). A boszorkány meg beállt a szobaajtómba, hogy csomagoljunk, mert ő itt nem szívesen lát minket, és egy óráig ott hisztizett... Én már megszoktam, de szegény barátnőm majdnem elsírta magát, hogy ő ide többet nem jön...


A hétköznapok egyébként úgy zajlanak, hogy elvonulok a szobámba (tanulok, gépezek, olvasok...). Enni meg mosdóba megyek ki, vagy ha kell segíteni...öcséimmel amúgy jól kijövök, de csak akkor játszom velük ha nincs itthon az anyjuk. Apám próbál úgy tenni mintha semmi baj nem lenne, és nem érti hogy miért is nem veszek részt szívesen a "család" dolgaiban... A felesége általában úgy hisztizik, hogy apám ne hallja, de ha hallja, akkor próbálja lehiggadtatni a feleségét (reménytelenül) én meg csak hallgatok mint sz@r a fűben :) Apám egy szervezetnél befolyásos ember (nem írom le hogy melyiknél, de nyugi semmi köze se a pártpolitikához, és adót se csalunk:) )

Anyám külföldre elhúzott, néha meglátogatom, de ha meg kell valamit beszélni vagy szeretnék pl. egy új nadrágot a kinőtt helyett akkor hozzáfordulok:)



Egyébként pár hangfelvételt is csináltam sunyiba amint rágalmaz meg anyámat emlegeti meg rugdos...


2013. júl. 29. 13:43
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

" (Nem írtam regényt)"

Na jó, de... :))

2013. júl. 29. 13:44
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnállak. igazából nem sok mindent tehetsz, ha esetleg van valami közeli ismerősöd vagy rokonod, akkor annak szólhatsz.
2013. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
esetleg rejtett kamerás felvétellel elmehetnél a családsegítősökhöz meg odamehetnél anyádhoz,aki esetleg segíthetne ilyen helyzetbe..
2013. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szegény. Nem tudnál valamelyik nagyszülődhöz költözni? Kereshetnél valamilyen diákmunkát és akkor segíteni is tudnál neki, nem lennél a nyakán. Esetleg kollégiumba is mehetnél. Ezen a helyzeten sajnos nem nagyon tudsz változtatni. Ha verbálisan és fizikailag is megfélemlít, akkor tényleg nagy a baj. 1 év múlva nagykorú leszel, ha apád ennyire homokba dugja a fejét, akkor az is lehet, hogy jövőre kirak a mostohád.
2013. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Költözz ki anyádhoz.
2013. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igazából a rokonok meg anyámék is tudják hogy baj van, de mit tudnának csinálni? Sőt (mivel a hátam mögött igen kedvelt téma vagyok...) valaki még azt is mondta, hogy az én hibám az egész, mert 8 éves koromban (amikor apámmal összejöttek) nem voltam kedves és befogadó, úgyhogy vegyek csak neki minden nap egy szál virágot (?!)


Ui: mi az a családsegítő központ??

2013. júl. 29. 13:59
 7/26 A kérdező kommentje:

3. Egy nagyszülőm él és az is vidéken...

Én ide járok suliba, és itt szeretnék érettségizni (kéttannyelvű suli)


4.

2013. júl. 29. 14:01
 8/26 A kérdező kommentje:
4.ha elvégzem a sulit és találok ott munkát akkor első dolgom :))
2013. júl. 29. 14:01
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Most apád konkrétan tudja, hogy mit művel a nevelőanyád és szemet huny felette vagy ő sem tudja?


Mert amit leírtál az elég durván hangzik.


És mi az, hogy "ő itt nem szívesen lát"? Tán az ő háza és ti odaköltöztetek apukáddal?

2013. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Számomra érthetetlen, apukád miért ilyen veled, és miért nem vagy egy lapon említve a 3 gyerekkel, vagyis 4.-el.

Próbálj meg esetleg a feleségével leülni és konkrétan megkérdezni, mi a baja veled, bár az a baj, hogy a leírtak alapján nem egyszerű eset. Tényleg nem marad más választásod, mint kézzel fogható bizonyítékot szerezni (ha megütnek, azonnal látleletet vetetni) és besétálni a gyámügyre. Inkább járj be vidékről és ne szúrd el ezek miatt az érettségit, mert ez már jobb nem lesz, csak rosszabb. Kitartás, nagyon sajnálom a helyzetedet.

2013. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!