Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha otthon...

Mit csináljak, ha otthon terrorizálnak? (Nem írtam regényt)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 17 éves vagyok, 5 éves koromban elváltak a szüleim, apám három évre rá megházasodott, és 9 éves korom óta velük élek.


Apám felesége egy házisárkány. Igazából sose volt jó a kapcsolatunk de időről időre csak rosszabbodik... Szült három gyereket (most várja a negyediket), és folyton irigykedik, hogy nehogy nekem több jusson mint nekik.

Például tegnap este volt maradék torta, és apám szét akarta osztani, hogy elfgogyjom. Én kaptam egy egész szeletet, de elkezdett hisztizni, hogy csak nekem jut, másnak nem fog. Hogy örüljön ett egy fél szeletet, de így is egy csomó megmaradt... Aztán meg elkezdte, hogy örüljek hogy vele lakhatok, mert anyámnak nem is kellek meg szóba se áll velem (ami nem igaz, honnan is tudhatná?)

De igazából az ilyen balhék elég rendszeresek, múltkor pl. nem volt szabad kenyeret ennem vacsorára, csak ha a saját pénzemből meg önerőmből veszel magamnak...


A legdurvább viszont az volt, hogy jött hozzánk a barátnőm hétvégére (akivel már két éve együtt vagyunk). A boszorkány meg beállt a szobaajtómba, hogy csomagoljunk, mert ő itt nem szívesen lát minket, és egy óráig ott hisztizett... Én már megszoktam, de szegény barátnőm majdnem elsírta magát, hogy ő ide többet nem jön...


A hétköznapok egyébként úgy zajlanak, hogy elvonulok a szobámba (tanulok, gépezek, olvasok...). Enni meg mosdóba megyek ki, vagy ha kell segíteni...öcséimmel amúgy jól kijövök, de csak akkor játszom velük ha nincs itthon az anyjuk. Apám próbál úgy tenni mintha semmi baj nem lenne, és nem érti hogy miért is nem veszek részt szívesen a "család" dolgaiban... A felesége általában úgy hisztizik, hogy apám ne hallja, de ha hallja, akkor próbálja lehiggadtatni a feleségét (reménytelenül) én meg csak hallgatok mint sz@r a fűben :) Apám egy szervezetnél befolyásos ember (nem írom le hogy melyiknél, de nyugi semmi köze se a pártpolitikához, és adót se csalunk:) )

Anyám külföldre elhúzott, néha meglátogatom, de ha meg kell valamit beszélni vagy szeretnék pl. egy új nadrágot a kinőtt helyett akkor hozzáfordulok:)



Egyébként pár hangfelvételt is csináltam sunyiba amint rágalmaz meg anyámat emlegeti meg rugdos...


2013. júl. 29. 13:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Hát ha nem tud mit tenni, akkor szólj vissza neki, vagy szivasd vissza.
2013. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
rendben de hogyan? évégén az jönne ki, hogy a forrófejű kamaszgyerek bántja a szegény édesanyát...
2013. júl. 29. 23:42
 23/26 anonim ***** válasza:

vagy csak szimpla családi veszekedés.

Jól kell tudni tálalni.


Nyilván nem trágárul gondoltam, és nem úgy hogy elküldöd az anyjába, hanem kicsit frappánsan, vagy ironikusan, vagy elég annyi, hogy foglalkozzon a saját dolgával.

2013. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
De szerintem még mindig könnyebben megoldható és kevéssé macerás ez, mint elköltözni.
2013. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül is??? Kíváncsi vagyok már.
2013. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Én szétverném elvégre amit ő csinált az is törvénytelen szóval ha intenzívre küldöd akkor nincs joga feljelenteni..
2014. máj. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!