Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha otthon...

Mit csináljak, ha otthon terrorizálnak? (Nem írtam regényt)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 17 éves vagyok, 5 éves koromban elváltak a szüleim, apám három évre rá megházasodott, és 9 éves korom óta velük élek.


Apám felesége egy házisárkány. Igazából sose volt jó a kapcsolatunk de időről időre csak rosszabbodik... Szült három gyereket (most várja a negyediket), és folyton irigykedik, hogy nehogy nekem több jusson mint nekik.

Például tegnap este volt maradék torta, és apám szét akarta osztani, hogy elfgogyjom. Én kaptam egy egész szeletet, de elkezdett hisztizni, hogy csak nekem jut, másnak nem fog. Hogy örüljön ett egy fél szeletet, de így is egy csomó megmaradt... Aztán meg elkezdte, hogy örüljek hogy vele lakhatok, mert anyámnak nem is kellek meg szóba se áll velem (ami nem igaz, honnan is tudhatná?)

De igazából az ilyen balhék elég rendszeresek, múltkor pl. nem volt szabad kenyeret ennem vacsorára, csak ha a saját pénzemből meg önerőmből veszel magamnak...


A legdurvább viszont az volt, hogy jött hozzánk a barátnőm hétvégére (akivel már két éve együtt vagyunk). A boszorkány meg beállt a szobaajtómba, hogy csomagoljunk, mert ő itt nem szívesen lát minket, és egy óráig ott hisztizett... Én már megszoktam, de szegény barátnőm majdnem elsírta magát, hogy ő ide többet nem jön...


A hétköznapok egyébként úgy zajlanak, hogy elvonulok a szobámba (tanulok, gépezek, olvasok...). Enni meg mosdóba megyek ki, vagy ha kell segíteni...öcséimmel amúgy jól kijövök, de csak akkor játszom velük ha nincs itthon az anyjuk. Apám próbál úgy tenni mintha semmi baj nem lenne, és nem érti hogy miért is nem veszek részt szívesen a "család" dolgaiban... A felesége általában úgy hisztizik, hogy apám ne hallja, de ha hallja, akkor próbálja lehiggadtatni a feleségét (reménytelenül) én meg csak hallgatok mint sz@r a fűben :) Apám egy szervezetnél befolyásos ember (nem írom le hogy melyiknél, de nyugi semmi köze se a pártpolitikához, és adót se csalunk:) )

Anyám külföldre elhúzott, néha meglátogatom, de ha meg kell valamit beszélni vagy szeretnék pl. egy új nadrágot a kinőtt helyett akkor hozzáfordulok:)



Egyébként pár hangfelvételt is csináltam sunyiba amint rágalmaz meg anyámat emlegeti meg rugdos...


2013. júl. 29. 13:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Ui: mi az a családsegítő központ?? -ez az a hely,ahol az ilyen problémákat kezelik,és szavuk van esetleg a bíróságon is,persze nem feltétlenül.
2013. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

9. Persze hogy tudja... Észérvekkel nem is lehet vitatkozni mert neki az a baja hogy vagyok...


10. Próbáltam már milliószor... De konkrétan nem tudja megmondani csak hogy jöjjek rá magamtól...

Amúgy a testi bántalmazás az nem "durva" hogy leletet lehessen venni róla mivel én 83 kiló vagyok, ő meg 1-2 fejjel kisebb:)


11. és ezek mit tudnak, vagy hogy lehet kapcsolatba lépni velük egyáltalán?? Egyszer egy rendőr ismerősömet kérdeztem hogy

mi ilyenkor a helyzet és adott egy számot ami a bántalmazott nőknek segítő feminista szervezett, úgyhohy az nem jött be... De ez tényleg érdekelne:)



De tényleg köszönök minden választ!!!! :) remélem jó sok 100%-os lesz:))

2013. júl. 29. 14:19
 13/26 anonim ***** válasza:

Nem szeretnél inkább a nagyszüleidhez költözni, és bejárni?

Akkor is családon belüli erőszakról van szó, (családon belüli erőszak és a lelki terror édes testvérek...) és szerintem ha van lehetőséged, inkább költözz el, 1év nem a világ, viszont nyugodtan készülj az érettségire.

2013. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
De 2 óra az út a Keletibe onnan, meg plusz bő félóra a sulimig... Na meg ki tudja hogy mikor megy vonat és mennyit késik...
2013. júl. 29. 14:42
 15/26 anonim ***** válasza:
Értem! Akkor nehéz egy éved lesz, kitartás!
2013. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

A) nagyszülőkhöz költözöl (hivatalosan)

B) kollégiumba költözöl, meg fogod kapni mert a nagyszüleidnél van a bejelentett lakcímed.

C) apád anyád meg fizessék a gyerektartást a nagyszülőknek.

Hívd fel a nagyit így mehetsz-e hozzá.

2013. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Én szétbsznám a fejét, nemérdekelne hogy nő, torkon ragadnám falhoz szorítanám és közölném vele hogy mégegy rossz szó és kihajítom az ablakon.
2013. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
Csinálhatnál egy olyat,(nem tudom milyen az apukád de ha nagyon szeret akkor ez beválhat) hogy megmondod annak az izének,(apukád felesége) hogyha így bánik veled, akkor elmész, persze ezt apukád előtt, és így talán apukád által le lehetne állítani ezt a házisárkányt.Ez elég kockázatos, mert lehet, hogy majd ki fogja találni, hogy vagy én vagy a fiad és akkor problémák lesznek.Ezt csak akkor csináld ha tudod, hogy apukád jól megtudja győzni a kis feleségét.Ha sikerül is neki, akkor is lehetnek problémák, mert ha nincs otthon, akkor még mindig piszkálhat és akkor jöhetne egy kis csel, amit előttem is írtak. Rejtett kamera.Ha a féltestvéreidet melletted tartod, az még jól is elsülhet főleg ha akkor kezd el bántani, mert akkor ők is láthatják és ha elég idősek megkérdezik, hogy miért bántod a tesóm?
2013. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk pár fontos kérdést.


1.) Ez a nő háza? Vagy közös?

2.) Mégis mit tudna csinálni? Mi lenne, ha visszaszólnál neki? Ha nem az ő háza, hanem mondjuk közös, akkor pattoghat és balhézhat, de tenni nem tud semmit.

3.) Te vagy fizikai fölényben, ha bántalmazz, ne hagyd magad, hanem megfelelő mértékű önvédelmet alkalmazz.

4.) Engem leginkább az érdekelne, hogy tulajdonképpen ki ő ott? Milyen negatív dolgot tudna veled tenni? Mert ha a pszichikai terroron kívül semmit, akkor képen kell röhögni és kész.

2013. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem, ami zavar az az, hogy terrorizál és nincs nyugtom tőle már 9 éves korom óta...
2013. júl. 29. 23:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!