Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim folyamatosan vegzálnak...

Szüleim folyamatosan vegzálnak, rombolják az önbizalmam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A szüleim elég idősek hozzám képest, késői gyerek vagyok, én 23 éves vagyok, édesapám 71, illetve édesanyám 60.

Édesapám 3 éve agyvérzést kapott, állapota azóta romlik. Édesanyám 18 éve pszichiátriai kezelés alatt áll és alkoholista. Én sajnos "munkanélküli" vagyok, de emellett itthon dolgozok. Van egy kis pincénk is amiből évi 800-900 ezer forint profitunk van, ezt mind nekik adom. E mellett csinálok több kertet is, én locsolom, kapálom, gondozom. Illetve a borhoz kellő szőlőt is én művelem.

Ezek ellenére mindketten semmibe vesznek, követelőznek, semmiben sem támogatnak. Amit ezen felül keresek magamnak pénzt abból állom a szórakozásom, nekik az ételen és a minimális rezsin(gyakorlatilag csak a gép megy napi max. 5 órát, a lámpám is energiatakarékos, saját fával fűtünk, fürödni heti 2-3x szoktam, ha igénytelen, ha nem, én ezt igénylem.)ami 7 ezer forint, semmibe nem kerülök. Mégis erőszakosak velem, hogy fizessem ki magamnak a tb-t, illetve hogy adjak a rezsibe. Emellett édesanyám a munkám próbálja tönkretenni, tudja, hogy az egyik pénzkereseti forrásomhoz nyugalom kell, ennek ellenére folyton beszól valamit ha hallja, hogy nyugtalan vagyok. Vagy ha valami termett a kertben, ő azt leszedi féléretten, ha pedig már érett, akkor rajta hagyja, hagy rohadjon. A pszichiáterével fölösleges beszélni mert férfigyűlölő és elhiszi édesanyám minden szavát, pedig a legelső orvosa már diagnosztizálta nála, hogy kényszeres hazudozó és gyakorlatilag nincs valós életképe, nem látja a valóságot. Ez persze feldühítette, ott hagyta azt az orvosát és most immár a 4. pszichiáterénél tart. Édesapám hiába kérlelem, régi módi, szerinte ezt nekünk kell megoldani, fogalma sincs arról, hogy mi a skizofrénia például. Albérletbe nem mehetek mert nincs más jövedelmem mint amit itthon keresek, máshol ez nem menne mert fontos a stresszmentesség, ami persze itthon sem adott, de ha a kenyérre valóért kellene dolgoznom még inkább stresszes lenne. Másrészt mivel fával fűtünk és édesapám féloldalára bénult, édesanyám pedig fizikailag gyenge, így az első tél folyamán megfagynának mert sikerült a gyenge bevételek mellé egy nagy, nehezen fűthető és rosszul szigetelt házat építeniük hitelből. Mit tehetnék azon kívül, hogy megölöm magam?


2013. aug. 19. 15:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy tökéletesen el lett baszva az egész ház. Szinte az összes fal penészedik és 10 éves kb, 15 millióból épült, de egy tragikomédia az egész. A kazán a ház közepén van, a fatároló pedig leghátul a hátsó üres rész után. Ha más oldalról akarnánk bevinni a fát akkor kb 50 métert kellene vinni a fát, át az előszobán, a konyhán, a mindenen. Ráadásul egy fürdőszoba van, közvetlen a konyha mellett, nem egy álomotthon így sem, de egy albérlő így tuti nem jön ide, egyszerűen semmi diszkréció nincs a házban. Pluszban még a város legszélén van a ház...max 20 ezerért lehetne kiadni, ha egyáltalán ide jönne valaki......
2013. aug. 19. 16:40
 12/21 A kérdező kommentje:
Linkeld nyugodtan, írtam már ki ez ügyben kérdést, akkor sem volt másképp...
2013. aug. 19. 16:41
 13/21 anonim ***** válasza:

"Szinte az összes fal penészedik és 10 éves kb, 15 millióból épült, de egy tragikomédia az egész. A kazán a ház közepén van, a fatároló pedig leghátul a hátsó üres rész után. Ha más oldalról akarnánk bevinni a fát akkor kb 50 métert kellene vinni a fát, át az előszobán, a konyhán, a mindenen. Ráadásul egy fürdőszoba van, közvetlen a konyha mellett, nem egy álomotthon"


De basszus ezek mindegyikén lehet változatni!

Könnyen, gyorsan.

Egy fürdőszoba pl. 200 E Ft...

2013. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Folyosó leválasztás az üres részből 30 E Ft...

Transzportkocsi, amivel hetente egyszer behozod a fát 50 méteren át, 5E Ft....

Soroljam?

2013. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hogy mi a baj az 50 méterrel, azt se értem...
2013. aug. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem ilyen egyszerű ez, mert a folyamatos és értelmetlen túlköltekezésük miatt sosincs megtakarított pénzük, sőt gyakran "szomszédhitelből" lesz pénzük ha gyorsan kell nekik, igaz most már inkább rám járnak. :) Most ősszel is kelleni fog a rossz termés miatt 200 ezer forint a szőlő pótlására, de már látom előre a csillogó szemüket, hogy adjak mááá' kölcsön. Tényleg jó fej vagy, hogy segíteni próbálsz, de egyáltalán nem olyan egyszerű mint ahogy külsőleg tűnik....
2013. aug. 19. 16:50
 17/21 A kérdező kommentje:

:D:D Felvidítasz, komolyan... A folyosó ami a kazánházhoz visz, az a fürdőszobához is.

Magyarán ha valaki albérletbe lenne nálunk és menne ki wcre, vagy akármit csinálna, akkor járhatna át a kazánházon, ahova mi fél óránként járunk....de eleve, zavaró tud lenni ha folyton mászkálnak melletted, mert a szoba pedig a kazánház mellett van. Illetve ők egymással is gyakran veszekednek, így nem is hiszem, hogy tartósan itt szeretne maradni valaki. Mindenesetre köszönöm a jó indulatod!

2013. aug. 19. 16:54
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha ilyen rossz életed van, akkor tenni kell érte, hogy ez változzon.

Nyilvánvalóan ebből így, amit most csinálsz, nem tudsz megélni. Akkor keresni kell más foglalkozást.

De fiatal vagy még, mi lenne ha tanulnál? Mellette vállalhatnál diákmunkát, beköltözhetnél egy koleszba... Szülőktől is szabadulnál, x év múlva lenne egy diplomád és szakmád. Persze ezért tanulni kéne sokat. De a mostani életednél ez mindenképp jobb.

2013. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nem tudtad az egész minden szálat felvezetni ide.:)

De hát csak amit leírsz, arra tudunk 5letelni...:D

2013. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%
Elképesztő, hogy 23 évesen előbb eszedbe jut az öngyilkosság, mint az, hogy munkahelyet keress!
2013. aug. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!