Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim folyamatosan vegzálnak...

Szüleim folyamatosan vegzálnak, rombolják az önbizalmam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A szüleim elég idősek hozzám képest, késői gyerek vagyok, én 23 éves vagyok, édesapám 71, illetve édesanyám 60.

Édesapám 3 éve agyvérzést kapott, állapota azóta romlik. Édesanyám 18 éve pszichiátriai kezelés alatt áll és alkoholista. Én sajnos "munkanélküli" vagyok, de emellett itthon dolgozok. Van egy kis pincénk is amiből évi 800-900 ezer forint profitunk van, ezt mind nekik adom. E mellett csinálok több kertet is, én locsolom, kapálom, gondozom. Illetve a borhoz kellő szőlőt is én művelem.

Ezek ellenére mindketten semmibe vesznek, követelőznek, semmiben sem támogatnak. Amit ezen felül keresek magamnak pénzt abból állom a szórakozásom, nekik az ételen és a minimális rezsin(gyakorlatilag csak a gép megy napi max. 5 órát, a lámpám is energiatakarékos, saját fával fűtünk, fürödni heti 2-3x szoktam, ha igénytelen, ha nem, én ezt igénylem.)ami 7 ezer forint, semmibe nem kerülök. Mégis erőszakosak velem, hogy fizessem ki magamnak a tb-t, illetve hogy adjak a rezsibe. Emellett édesanyám a munkám próbálja tönkretenni, tudja, hogy az egyik pénzkereseti forrásomhoz nyugalom kell, ennek ellenére folyton beszól valamit ha hallja, hogy nyugtalan vagyok. Vagy ha valami termett a kertben, ő azt leszedi féléretten, ha pedig már érett, akkor rajta hagyja, hagy rohadjon. A pszichiáterével fölösleges beszélni mert férfigyűlölő és elhiszi édesanyám minden szavát, pedig a legelső orvosa már diagnosztizálta nála, hogy kényszeres hazudozó és gyakorlatilag nincs valós életképe, nem látja a valóságot. Ez persze feldühítette, ott hagyta azt az orvosát és most immár a 4. pszichiáterénél tart. Édesapám hiába kérlelem, régi módi, szerinte ezt nekünk kell megoldani, fogalma sincs arról, hogy mi a skizofrénia például. Albérletbe nem mehetek mert nincs más jövedelmem mint amit itthon keresek, máshol ez nem menne mert fontos a stresszmentesség, ami persze itthon sem adott, de ha a kenyérre valóért kellene dolgoznom még inkább stresszes lenne. Másrészt mivel fával fűtünk és édesapám féloldalára bénult, édesanyám pedig fizikailag gyenge, így az első tél folyamán megfagynának mert sikerült a gyenge bevételek mellé egy nagy, nehezen fűthető és rosszul szigetelt házat építeniük hitelből. Mit tehetnék azon kívül, hogy megölöm magam?


2013. aug. 19. 15:29
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Nem hiába nálunk a legrosszabb az értőolvasók aránya.... :) Kedves utolsó.... VAN MUNKÁM, de abból pénzt nem kapok.
2013. aug. 20. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!