Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire számítsak? Hogyan fog...

Mire számítsak? Hogyan fog viselkedni?

Figyelt kérdés

16 éve született egy fiam, de mivel nem tudtam rendesen kijönni az édesanyjával, ezért elváltam tőle és a gyerekről is lemondtam.

Hat éves volt mikor el hagytam őket teljesen, azóta egyszer sem láttam a fiamat, mivel kimentem külföldre és nem tartottam velük a kapcsolatot.

Pár hónapja jöttem vissza Magyarországra és mióta visszaköltöztem nem változott semmit a helyzet. A múlt hónapban meghalt az ex- feleségem rákban. A temetésére sem mentem el (nagy haraggal váltunk el egymástól), és hívott a gyám hivatal hogy vegyem magamhoz a fiamat.


Ezzel nincs is semmi gondom, örülök neki hogy hozzám költözik. De mire számíthatok? Haragudni fog rám, hogy annyi éve ott hagytam őt, és felé se néztem? Ti hogy reagálnátok? Jöhet hideg-meleg engem minden válasz érdekel!



#válás #apa-fia kapcsolat #kamasz viselkedése
2013. aug. 20. 15:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Ötletnek jó, de a gyámhatóság engedélye kell hozzá, csak úgy nem adhatod el, mert kiskorú.
2013. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Mármint a házat adnám el :) kissé félre érthetőre sikerült
2013. aug. 20. 18:18
 23/36 anonim ***** válasza:
59%
20 Most halt meg a gyereked anyja, és te a gyerek otthonát azonnal pénzé tennéd? Gratulálok! Végül is ez az első dolog egy ilyen helyzetben. Nem az, hogy egyáltalán az első heteket-hónapokat a gyereked megismerésével töltenéd, nem, neked a ház eladása a lényeg.Mit lehet erre mondani. Szegény kis srác.
2013. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
92%

A ház eladásával még várj. Az is lehet, hogy a fiad meg akarja tartani, arra az időre amikor saját családja lesz.


Lehet, hogy jól ki fogtok jönni, ezt sosem tudhatod. Ha ő sem kedvelte az édesanyját, előbb vagy utóbb mindenképpen megértitek egymást. Adj neki időt és próbálj meg nem rátelepedni, hogy kigyászolhassa magát, később pedig ha sikerül vele normálisan megbeszélned, miért mentél el, valószínűleg megérti.


Majd írd meg, mi volt.

2013. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jó ötlet.De ezért írtam,hogy az ő szempontjaira legyél tekintettel,mert lehet pl,hogy nagyon kötődik a házhoz,vagy az emlékeihez.Az a kérdés,hogy szerinte jó ötlet-e?Nehéz helyzet ez nagyon,mert még a gyász folyamatát is végig kell csinálni.Csak arra figyelj,hogy bármi is volt az anyját ne vádold.A leírásodból arra következtetek,hogy az anya ellened nevelte,de te ne ess ebbe a hibába,hogy az anyját vádold bármiért is.
2013. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is várnod kéne az eladással, és ha már normálisan tudtok beszélni egymással, akkor meg kéne beszélnetek, mi legyen vele. Azt fogja érezni, hogy éppcsak kihalt onnan az anyja, máris eltörlöd a régi élete emlékeit.

Ami biztos: én olyan helyre tenném, ahonnét 18 éves kora előtt nem tudja kivenni.

2013. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem kezdd egy őszinte bocsánatkéréssel. Az anyjáról ne mondj rosszat, akkor se, ha jogos lenne. Őt most gyászolja.


Ha dühös és agresszív lenne, akkor az alap szabályokat tartasd be vele, de inkább húzódj a háttérbe.

2013. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
73%

Én azért annyira nem vagyok rossz véleménnyel az apáról.

Rengeteg kapcsolat megy szét, a házasságok fele válással végződik. Eddig semmi extra. A gyerektartást fizette, és kereste a kapcsolatot a gyerekkel, csak az a volt felesége nem engedte. Így azért kicsit más a szitu.


És igen is szép dolog, hogy szeretnéd magadhoz venni a gyereked, nagyon sok férfi nem tenné meg ez így.


Én drukkolok nektek!

2013. aug. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
86%
lehet h fújni fog rád de ne is várd h rögtön megenyhüljön. Szerintem idővel belátja h jót akarsz neki, de ne az legyen azért h a fejedre nő mert bűntudatból mindent megengedsz neki. A határokat fektesd le már az elején
2013. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nem várom hogy örömmel fogadjon, meg is értem hogy dühös lesz rám. Bár igaz ahogy a rokonok elmeséléséből értesültem elég nyugodt gyerek, szóval reménykedek benne hogy nem fog düh rohamot kapni.
2013. aug. 20. 20:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!