Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire számítsak? Hogyan fog...

Mire számítsak? Hogyan fog viselkedni?

Figyelt kérdés

16 éve született egy fiam, de mivel nem tudtam rendesen kijönni az édesanyjával, ezért elváltam tőle és a gyerekről is lemondtam.

Hat éves volt mikor el hagytam őket teljesen, azóta egyszer sem láttam a fiamat, mivel kimentem külföldre és nem tartottam velük a kapcsolatot.

Pár hónapja jöttem vissza Magyarországra és mióta visszaköltöztem nem változott semmit a helyzet. A múlt hónapban meghalt az ex- feleségem rákban. A temetésére sem mentem el (nagy haraggal váltunk el egymástól), és hívott a gyám hivatal hogy vegyem magamhoz a fiamat.


Ezzel nincs is semmi gondom, örülök neki hogy hozzám költözik. De mire számíthatok? Haragudni fog rám, hogy annyi éve ott hagytam őt, és felé se néztem? Ti hogy reagálnátok? Jöhet hideg-meleg engem minden válasz érdekel!



#válás #apa-fia kapcsolat #kamasz viselkedése
2013. aug. 20. 15:13
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
28-asnak: "Hat éves volt mikor el hagytam őket teljesen, azóta egyszer sem láttam a fiamat, mivel kimentem külföldre és nem tartottam velük a kapcsolatot. "
2013. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a házról most semmiképp ne beszélj vele. Lehet, hogy ő szeretne visszamenni néha emlékezni.

Légy nyitott felé, de semmiképp ne telepedj rá. Kamasz, "a hátán cipeli a világ terhét" és az édesanyja is most halt meg. Nehéz lesz nagyon. Beszélgess vele, de csak annyira mélyen, amennyire ő szeretné. Inkább kicsit barátként közelítsd meg, de ne hagyd a fejedre nőni. Sok sikert kívánok!

Majd írj hogy alakult.

2013. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Megvolt a találkozás, és jobban sikerült mint számítottam rá. Nyugodt volt, nem volt mérges, nem vont kérdőre azért hogy miért hagytam őket. Kissé óvatos volt, nem tűnt túl biztos abban hogy milyen dolgokról beszélhet velem. Az anyjáról illetve a házról sem esett szó. Nagyon kerülte az anyjával kapcsolatos kérdéseket.
2013. aug. 21. 13:43
 34/36 anonim ***** válasza:
59%

Biztos minden rendben lesz.

Valószínűleg a múlttal kapcsolatos kérdések még hónapokig nem fognak előkerülni. Ne erőltesd, majd ha úgy érzi hogy képes beszélni az anyjáról, biztos szóba hozza.

2013. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
91%
Bízom benne, hogy minden rendben lesz. Nekem 16 éves koromban halt meg az Apukám, és nagyon megviselt, pedig nem is éltünk együtt, csak kiskoromban. A fiadnak meg még rosszabb, ha lehet fokozni, mert ő még a szokott környezetét is elveszíti. Nagy szüksége van rád, kérdező!
2013. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
60%
akkor rendben lesz minden, hajrá,sok sikert, az együtt-töltött időkhöz!
2013. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!