Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg tanul a gyerek nappali...

Amíg tanul a gyerek nappali tagozaton a szülő köteles eltartani?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok most fogok nappali szakképzésre menni, diákmunkát eddig még nem találtam, (pedig tényleg jelentkezgetek mindenhova)de a szüleim még az 1. hónapban a bérletem sem képesek kifizetni (3850 Ft), nem beszélve a kajáról és az egyéb kiadásokról. De persze cigire meg manikűrre van pénzük.


Amikor szóba hozom nekik, hogy jó lenne ha támogatnának, mert az a normális, felháborodnak, hogy én "el vagyok tájolva", nincs pénzük és, hogy abba az időbe ők már ilyenkor dolgoztak.

Mindig a ballagási pénzzel jönnek amit ebben az évben kaptam, azt akarják, hogy az költsem, de nem értik meg, hogy lekötöttem a bankban, hogy legyen félre tett pénzem, ha már nekik nincs...


Mit tegyek, hogy támogassanak amíg elvégzem az iskolát? Havi 5-5 ezer forintra lenne szükségem diákmunka mellett, nem több 10 ezret kérek...


Valóban én élek tévhitben vagy ők látják rosszul a helyzetet?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 25. 08:44
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

Nem akartam tiszteletlen lenni, elnézést, csak rosszul esik, hogy mindenki támad.


Épp ezért mert nem vagyunk egy korosztály, gondolom akkor könnyebb volt munkát találni. Az a baj, hogy nem fogja fel az előző generáció,nem úgy van a világ, mint régen. + az a baj, hogy kevesen fogták fel a válaszolók közül, hogy nem arról van szó, hogy nem akarok dolgozni és el akarom tartatni magam, hanem arról, hogyha még sikerülne is munkát találnom szeptemberben, akkor is csak októberben kapnék fizetést, addig kértem a szüleim, hogy fizessék ki a telefonszámlám meg a bérletem, nem többet. Erre mindenki nekem esik, hogy senkiházi vagyok és dolgozzak. Jó lehet, hogy abból indulnak ki a válaszolók, hogy a mai fiatalságnak csak küldik a szülők a pénzt ők meg eleszik meg elbulizzák az egészet és nem dolgoznak. Mindenkiben van előítélet, megértem. De most nem erről van szó!

Akinek meg összejött az élet annak meg gratulálok, de kicsit belegondolhatna, hogy nem mindenkinek megy olyan rohadt könnyen.


Igen valóban nem lett volna rossz megoldás, hogy először dolgozom és utána megyek iskolába, de érettségivel nem sok helyre vesznek fel, a gyorséttermekben pedig szinte csak diákokat alkalmaznak, ezért akartam először egy logisztikus szakmát (közben diákmunkát lehet könnyebben találok) és egy nyelvvizsgát, hogy utána kapjak olyan munkát amivel nem keresek rosszul és utána levelezőn megpróbálni a főiskolát. Ezért választottam ezt az utat. Mondjuk lehet álomvilágban élek és úgy se lenne munkám, hallottam, hogy Pesten átlagosan 6 hónap munkát találni (nem tudom, hogy igaz-e, de állítólag ezt egy felmérés mutatja)...:S

2013. aug. 27. 10:08
 42/44 Frigg ***** válasza:
36%

Figyelj, szerintem add fel, tényleg nem érdemes a többségnek magyarázkodnod. Én értem miről beszélsz, gondolom még rajtam kívül páran szintén értik. Akik meg elkönyveltek semmirekellő lusta disznónak, aki csak kihasználja a szüleit, azoknak meg szövegértési problémájuk van.

Én is dolgoztam 15 éves korom óta, minden nyáron, de a szüleim nem engedték, hogy hozzányúljak a pénzhez. Anya azt mondta, amíg tud, támogat, és az első a tanulás legyen.

Nem mindenki gondolkodik egyformán, és alakul egyformán az élete, ezt kellene felfognia mindenkinek.


23/N

2013. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Igazad van, amúgy már beletörődtem és azóta itthon is rendeződtek a dolgok:)Meg hála Istennek ők is látják, hogy dolgozni és tanulni akarok és maguktól hozták fel, hogy akkor ők küldik a kaját, hogy ne keljen rá költeni. Csak azért volt nehezebb ezt bedolgozni, hogy cigire meg egyéb dologra nem sajnálják, mert barátomtól folyton ezt hallgatom hogy ez nem normális dolog stb... Jó egyrészt tényleg nem az, másrészt meg nem tudok vele mit csinálni, minden ember más, attól még ők rosszul nem bánnak velem, mindig meghallgatnak, tanácsot adnak, ha valami egészségügyi bajom van akkor is mellettem állnak, a pénz meg nem minden.
2013. aug. 27. 14:24
 44/44 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem ezt.

gyakorlatilag nem köteles senki nevelni a gyerekét,ha nem képes rá,akkor megy állami gondozásba.Ahol ez jogi kérdés,ott már baj van.

Normális szülő támogatja a gyerekét egész életében,most nem feltétlen anyagilag gondolom.

Nappali tagozaton diák munka.Mikor?Alvás helyett?

Aki egy normális szakra jár ott hét közben vannak bőven zh-k és hétvégén is tanulni kell.Akkor mikor pihen az ember?

Az ilyen szülőket el kellene köttetni,ezeknek nem való gyerek.Na nincs pénz,tegyenek róla,hogy legyen több,vagy ne vállaljon gyereket,aki nem képes változtatni az életén.


De milyen emberek már az ilyenek?

A családi pótlék persze jó volt még kapták utánad?

pffCigi,meg ezek azok mennek mi?

Szánalmas.Én az olyan szülőtől meg is vonnám mindenfajta támogatást,aki cigizik.

Undorító.

2013. nov. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!