Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg tanul a gyerek nappali...

Amíg tanul a gyerek nappali tagozaton a szülő köteles eltartani?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok most fogok nappali szakképzésre menni, diákmunkát eddig még nem találtam, (pedig tényleg jelentkezgetek mindenhova)de a szüleim még az 1. hónapban a bérletem sem képesek kifizetni (3850 Ft), nem beszélve a kajáról és az egyéb kiadásokról. De persze cigire meg manikűrre van pénzük.


Amikor szóba hozom nekik, hogy jó lenne ha támogatnának, mert az a normális, felháborodnak, hogy én "el vagyok tájolva", nincs pénzük és, hogy abba az időbe ők már ilyenkor dolgoztak.

Mindig a ballagási pénzzel jönnek amit ebben az évben kaptam, azt akarják, hogy az költsem, de nem értik meg, hogy lekötöttem a bankban, hogy legyen félre tett pénzem, ha már nekik nincs...


Mit tegyek, hogy támogassanak amíg elvégzem az iskolát? Havi 5-5 ezer forintra lenne szükségem diákmunka mellett, nem több 10 ezret kérek...


Valóban én élek tévhitben vagy ők látják rosszul a helyzetet?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 25. 08:44
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem kötelesek.

DE most miből fogsz megélni Pesten? Albérlet? kollégium? Étel? Könyvek? Bérlet? Egyebek?

Este 10kor még nem olyan brutális Bp, nem kell félni!

2013. aug. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
75%

Nem köteles. De mondjuk ha telne rá nekik, úgy gondolom azért megtehetnék.


Viszont őket is megértem. Van pénzed, de lekötöd és nem nyúlsz hozzá. És tőlük kérsz. Spórolni majd akkor kezdj, amikor lesz fizetésed és abból tudsz x összeget félretenni.

Vagy csak nekem fura, hogy félre tett pénzed van, miközben meg a napi szükségleteidre, bérletre nincs? Szerintem ez szúrja a szemüket.

2013. aug. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
62%
Miért ne mászkálhatnál este 10-kor? 15 évesen is simán este 10-kor végeztem nyáron diákmunkán. A diákmunkák 90%a késő délután, este van, hisz napközben valószínűleg suliban van, tanul a diák. Így aztán tényleg nem fogsz munkát találni.
2013. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk én alapvetően úgy tudom, hogy amíg a gyerek nappali tagozaton tanul, addig pl. az elvált szülőknél is fizetni kell a gyerektartást. Szerintem szomorú, hogy sok szülő úgy gondolja ez már nem az ő felelőssége. A szükségleteit kielégítette a gyereknek (nem halt éhen), akkor ez már rendben is.


Csak hogy ez a dolog lesz még fordítva is. Lesz amikor neki lesz/ lenne szüksége a gyermeke támogatására. Sajnos az öregség, a leépülés kiszolgáltatottá teszi az embert. Ne is csodálkozzon, ha majd ugyanezt kapja a vissza. A nagy semmit!


Ráadásul azt gondolom, hogy a szülő vállalta azt a gyereket és nem a gyerek a szülőt. Kérdem én, ha gyereket vállalunk a taníttatása már nem kötelességünk? Az nem tartozik hozzá?

Az én szüleim is szegények voltak, de minden tőlük telhetőt megtettek. Szerintem ez a normális.


Bár kérdező nem sok mindent tehetsz. Szomorú, hogy vannak ilyen szülők. Nem is értem miért vállalnak gyereket.

2013. aug. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
23%

Szomoru hogy ilyenek a szüleid.mi minden ezrest amit visszakapu k tehat a visszajarot gyüjtjük és a számlájára tesszük takarékszámla. Meg a 100 asokat már nagyon régóta kiskora óta gyüjtjük az is az övé. Már összegyűlt 4 millió az évek alatt kamatokkal. Plussz a férjem nyugdija az egy az egybe le van kötve minden hónapban az a mi nevünkre de az is az övé lesz. Lakást is irattunk a nevére. Bármit megtennék érte pedig nem vagyunk milliomosok. De egész életünkben rá spóroltunk hogy eltudjuk indítani az életbe. Mivel a férjem és köztem nagy a korkülönbsg mndig féltünk megéri e a bqllagását és hogy legyen tartalék amiből álljam majd a tanulmányait. Most az orvosin tanul ösztöndíjas a férjem is él szerencsére így még többet tudtunk gyűjteni. Vettünk aranylapkákát is amit majd a diplomaosztóján kap meg. És 10 millió a cél a bankban most van 9.5 így meglesz a 10. Ezzel szeretnénk az életben elindítani plussz ugye a 4 azmár megvan.megkapta nem nyul hozza sporolós ő is.

Próblj beszélni a szüleiddel hogy tanulni szeretnél és más gyerekeket is támogatnak a szülei jobb lenne nekik ha nem tanulnál tovább és tesco árufeltöltő lennél kérdezd meg. Meg azt is hogy akarnak elindítani az életben? Nem kötöttek valami biztosítást vqgy valami amivel el akarnak indítani?

2013. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
60%
Sajnálom a helyzeted, biztos nagyon szörnyű lehet, nekem a szüleim mindig azt mondogatják (főleg apukám), hogy nekem nincs más dolgom, mint tanulni...:-) persze mindent megad ehhez, de azért nyáron én vigyázok a kis tesómra, én takaritok, főzök stb, szóval azért próbálok rajtuk segiteni, de most már nekem is kellemetlen, hogy nincs munkám, én is most szeretnék diákmunkát keresni...Egyébként nálunk Szlovákiában ha jól emlékszem 23 éves korig köteles eltartani a szülő a gyerekét....Szerintem én minden további nélkül elfogadtam volna azt az állást, ami 10-kor végződik...Még Miskolcon is, nem még Pesten, ami valljuk be, nem ugyanaz biztonság szempontjából :D
2013. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
89%

Úgy látom sokan rosszul ismerik a családjogi törvényt. Ha nappalin tanulsz kötelesek eltartani, de 18 éves korod után nem a saját kárukra, tehát ha a bíróságon bebizonyítják hogy a bevételük a saját fenntartásukra is kevés akkor nem biztos hogy megítélik. Keress rá a családjogi törvényben a rokontartásra. Pár idézet:


"A nagykorú gyermek tartása

155. szakasz

(1) Ha a gyermek nagykorú, munkaképtelen és nincs elég megélhetési eszköze, mindaddig jogosult szüleitől a tartásra, amíg ez az állapot tart.

(2) A rendes tanulmányokat folytató nagykorú gyermek jogosult szüleitől a tartásra lehetőségeikhez mérten, de legfeljebb 26. életévének a betöltéséig.

(3) Az 1. és 2. bekezdés szerinti nagykorú gyermeknek joga van a tartásra egyenes ági felmenővérrokonaitól - lehetőségeikhez mérten -, ha szülei nem élnek,vagy ha nincs elég megélhetési

eszközük.

(4) Nincs joga a tartásra a nagykorú gyermeknek, ha tartási követelésének elfogadása nyilvánvalóan méltánytalan lenne szülei vagy más vérrokonai iránt."

2013. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
37%
És előző, akkor most mit javasolsz, perelje be a szüleit a kérdező? Király ötlet, talán 5 év múlva majd megnyeri, cserébe a szülei egy életre gyűlölni fogják, és ráadásul addigra már ötször éhen is halt.
2013. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
36%
Nem, elég ha ismerteti a szüleivel, hogy ők " élnek tévhitben"
2013. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
22%

Milyen tevhitrol beszéltek??? Nem tartják el? Mer nem kap havi 5000 forintot?

Ki fizeti a kollégiumot vagy albérletet? A könyveket, füzeteket az iskolához? Az esetleges tandíjat? Tán a kérdező, a semmiből?

Remelem az en gyerekem sosm lesz ilyen követelőző, semmit nem becsulo senkiházi.

2013. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!