Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg tanul a gyerek nappali...

Amíg tanul a gyerek nappali tagozaton a szülő köteles eltartani?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok most fogok nappali szakképzésre menni, diákmunkát eddig még nem találtam, (pedig tényleg jelentkezgetek mindenhova)de a szüleim még az 1. hónapban a bérletem sem képesek kifizetni (3850 Ft), nem beszélve a kajáról és az egyéb kiadásokról. De persze cigire meg manikűrre van pénzük.


Amikor szóba hozom nekik, hogy jó lenne ha támogatnának, mert az a normális, felháborodnak, hogy én "el vagyok tájolva", nincs pénzük és, hogy abba az időbe ők már ilyenkor dolgoztak.

Mindig a ballagási pénzzel jönnek amit ebben az évben kaptam, azt akarják, hogy az költsem, de nem értik meg, hogy lekötöttem a bankban, hogy legyen félre tett pénzem, ha már nekik nincs...


Mit tegyek, hogy támogassanak amíg elvégzem az iskolát? Havi 5-5 ezer forintra lenne szükségem diákmunka mellett, nem több 10 ezret kérek...


Valóban én élek tévhitben vagy ők látják rosszul a helyzetet?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 25. 08:44
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
90%

"de a szüleim még az 1. hónapban a bérletem sem képesek kifizetni (3850 Ft), nem beszélve a kajáról és az egyéb kiadásokról"



Tehát nem fizetnek semmit, csak van hol laknia..


Mivel a bérlet 3850ft ebből a bkv bérletre asszociáltam...nekem az jön le h bp.-i tehát koli sem kell neki.....

2013. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
9%
de tényleg szerinted ki fizeti az albérletedet meg a tanulmányaidat ? Szted az 0 ft? menj el dolgozni és meglesz az a kis pénzed. Ami kb a töredéke annak, amivel most támogatnak anyádék.
2013. aug. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
17%

édes csillagom, én a te korodban nappalira jártam egyetemre, 4 órában dolgoztam (rendes, felnőttmunkát, nem diákot), és igaz havonta max 30-40et kerestem, de bőven elég volt bérletre, szórakozásra, ruhára.

persze, a szüleid sem valami jófejek, azért havi 5 rongyot ki lehet bírni, pláne ha el tudsz számolni a pénzzel.


anyukám eltartott, de nem kuncsorogtam tőle minden vacakért pénzt. bizony, volt hogy 8ig tartott a meló, és 1 órát utaztam hazáig, de senki nem akart felnégyelni, kirabolni, megerőszakolni.


ha az ősök ilyen fillérszekszualizálók, akkor kénytelen leszel minden követ megmozgatni, hogy bevételed legyen.

2013. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
26%
tulzásba van víve bakker.5ezer forintér itt pampog inkáb mennél dolgozni te semirekellő
2013. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 Frigg ***** válasza:
35%

Semmirekellő, meg senkiházi? Magatoknál vagytok? Édes istenem, néha el sem hiszem amiket olvasok itt.

Mert ugye csak egy változat létezik, egy séma mindenkire.

Én nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert én minden hónapban kaptam 30 ezer forintot a szüleimtől egyetem alatt(Elváltak-gyerektartás, plusz anyu is kipótolta), meg néha mamáméktól is kaptam egy-egy ezrest. Ebből gazdálkodtam bérletre, kajára, ruhára, ami kellett. Ez az 5000 forint pedig nem a világ pénze. És úgy csináltok páran, mintha a kérdező nem is próbálkozna, csak a seggén ülve hisztizne hogy nem kap meg semmit.

Ami pedig az éjjeli mászkálást hirdeti: Nekem egy volt FIÚ osztálytársamat verték össze negyed 11kor úgy, hogy nem lehet ráismerni, annyira összetörték az arcát. Egy buszmegállóban, egy tök random fazon, akitől annyit kérdezett, hogy merre kell menni xy-felé. És igen, Pesten. És ő nem egy tizenéves lány volt.


23/N

2013. aug. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Frigg ***** válasza:
45%
*nem hirdeti, illeti. elírtam.
2013. aug. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Nem küldte el az előző hozzászólásom, de valószínűleg jobb is, kedves 30. és 34. hozzászóló:)


Ha kicsit olvasnátok leírtam, hogy keresek munkát, és főleg addig kéne a pénz amíg nem találok, 1 hónapja minden multijobisz.-nél jelentkezek minden munkára + hívogatom a boltokat + ügynökségekhez küldöm el az önéletrajzom, de konkrétan mindenhol leszarnak.


Nem arra kéne a pénz, hogy holt részegen fetrengjek egy árokparton és lőjjem magam, hanem arra, hogy iskolába tudjak menni és kitudjam fizetni a rohadt telefonszámlám, ami mellesleg nem 42000 Ft, hanem 3500, abból alapból a telenoros csomag 2700. Persze másra is kéne pénzt, de majd én azt összeszedem, ennyit kértem a szüleimtől, úgy gondolom, hogy ez egy normális családban követelőzés, hanem természetes dolog!

Ezért kell letámadni?


Mellesleg: barátomnál fogok lakni, tehát csak rezsit kell fizetni, az 15.000 Ft, az iskola ahova járni fogok államilag finanszírozott és a tankönyvet ingyen kapom.


De hozzáteszem, hogy itthon az ebédet is KÖVETELNI kell, ugyanis anyukám nem főz. Én is sokszor a saját pénzemből + a családi pótlékból főztem (a családi ez tényleg erre is van, azért hangsúlyoztam ki, ugyanis ÉN FŐZTEM iskola mellett és nem anyukám, pedig egész nap itthon volt, mert nincs munkája, csak konkrétan leszarja, hogy mit esznek a gyerekei)

Tesómék (11 és 16 éves fiúk) a mamájuktól kapott zsebpénzből vesznek maguknak néha rágcsálni valót, úgy hogy anyukámnak odaadják a pénzt, mert anya azt mondja, hogy neki nincsen pénze, de érdekes, hogy új ruhára mindig van és persze géllakkra is...



Még most is úgy látjátok, hogy követelőzöm?

Nem azzal van a bajom, hogy nem adnak, ha látnám, hogy mély-szegénység van, de mindent megtesznek értem és próbálnak segíteni, meg van otthon meleg étel még én segítenék rajtuk, ha végre már lenne munkám, de nem is akarnak segíteni, csak magukon!!!


Ami meg a munkát illeti: "dolgozzál semmirekelő"????

Más világ van tudod, attól mert neked szerencséd volt és egyből kaptál munkát, attól még tudod más nem, meg rohadtul nem úgy van minden mint régen.


Ja is már csináltam azt, hogy bemegyek a boltba és személyesen adom le az önéletrajzom, de szintén nem mentem vele semmire, én sem értem, hogy miért, mert tényleg szeretnék dolgozni.

2013. aug. 26. 08:00
 38/44 anonim ***** válasza:
10%

19 évesen már egy éves munkaviszonyom volt, család mellett tettem le a főiskolát (főiskolát és nem szakképzést!), 14 éves korom óta dolgoztam nyaranta, mert tudomásul vettem, hogy nem gazdagékhoz születtem. A csöppnyi keresetemből leraktam az asztalra is, és felöltöztem, hogy ennyivel is megkönnyítsem eltartóim életét.

Van, amikor kicsit változtatni kell az álmainkon, mert nem csak mi vagyunk, hanem rajtunk kívül más is él a világon.

És úgy vélem te akartad több nappal ezelőtt feljelenteni a szüleid, mert nem tartanak el.

Figyu! Hordj ki újságot! Vagy ahhoz túl korán kell kelni és dolgozni is kell?

2013. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Figyu!:) Élj Salgótarjánban:)

Haldoklik a város, itt nagyon nehéz találni diákmunkát, mondjuk most már egy ideje Pesten keresek.

Mellesleg semmi bajom nem lenne a korán keléssel sem az újságkihordással.


Kicsit jobban is elolvashattad volna az előzőeket, mert szó sem volt arról, hogy fel akarom jelenteni a szüleim! Nem tudom, hogy ezt honnan szedted, de azért az nagyon durva lenne... Nem őrültem meg!

2013. aug. 27. 07:15
 40/44 anonim ***** válasza:
19%

Figyu! Nem vagyunk egy korosztály! Figyu!

Nem Pesten éltem és nem Pesten dolgoztam! Figyu! Miből gondolod, hogy akinek van munkája, az mind pesti? He? Figyu!

A te bajod csak annyi, hogy kifogást a lehető legkönnyebb keresni és ebben élsz. Meg abban, hogy elvárod a szüleidtől, hogy támogassanak. Figyu....

Miért nem költözöl akkor Pestre, keresel munkát és majd később tanulsz tovább? Vagy úgy már nem lehet szapulni a szüleid?

2013. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!