Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg tanul a gyerek nappali...

Amíg tanul a gyerek nappali tagozaton a szülő köteles eltartani?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok most fogok nappali szakképzésre menni, diákmunkát eddig még nem találtam, (pedig tényleg jelentkezgetek mindenhova)de a szüleim még az 1. hónapban a bérletem sem képesek kifizetni (3850 Ft), nem beszélve a kajáról és az egyéb kiadásokról. De persze cigire meg manikűrre van pénzük.


Amikor szóba hozom nekik, hogy jó lenne ha támogatnának, mert az a normális, felháborodnak, hogy én "el vagyok tájolva", nincs pénzük és, hogy abba az időbe ők már ilyenkor dolgoztak.

Mindig a ballagási pénzzel jönnek amit ebben az évben kaptam, azt akarják, hogy az költsem, de nem értik meg, hogy lekötöttem a bankban, hogy legyen félre tett pénzem, ha már nekik nincs...


Mit tegyek, hogy támogassanak amíg elvégzem az iskolát? Havi 5-5 ezer forintra lenne szükségem diákmunka mellett, nem több 10 ezret kérek...


Valóban én élek tévhitben vagy ők látják rosszul a helyzetet?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 25. 08:44
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem tudom, de a bíróság is megítél 25 éves koráig rokontartást ha nappalin tanul....( pl ha a szülők elváltak, a gyektartás utn ez jr, ha nem érdemtelen a "gyerek")

Ha ebből indulok ki, akkor igenis van kötelezettsége a szülőnek...


"Érzelmi kötelességektől" függetlenül, gondolom ezt..

2013. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
21%
Nem kotelesek eltartani. Hasznald fel a ballagasi penzed,ha ilyen terveid vannak,aldozatot kell hoznod neked is!
2013. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Szerintem az is az áldozat, hogy a dezodort és a fogkrémet is a saját pénzemből vettem amíg itt éltem, ugyanis gyógyfogkrémre sem képesek pénzt adni.

+ ront a helyzetem, hogy a barátom meg szó szerint mindent meg kap a családjától, pedig már dolgozik, én pedig hallgatom naponta, hogy milyenek a szüleim...

2013. aug. 25. 09:12
 14/44 anonim ***** válasza:
21%
Igen, van olyan, hogy rokontartas.havi par ezer forint max. De nyilván a szülők fizetik a kollégiumot vagy albérletet, azon felül mar nem kellene tobb bort lehúzni róluk. Gondolom az iskolához szukseges felszerelést is a "szemet" szülők vettek es a esetleges tandíjat is ok fizetik....
2013. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
81%

Gyerekek, a lány nem azt írja, hogy szeretne egy új okostelefont, és nem támogatják a szülei. Az alapszükségleteinek kielégítéséről van szó. Havi 5 ezer forintról...hogy képes egy szülő 5 ezer forintot megtagadni a gyerekétől?

Lehet, hogy nem kötelesek, de én biztos nem tudnék a tükörbe nézni a helyükben.

Ahogy leírod, szorgalmas, tisztességes lánynak tűnsz, habár úgy tűnik, nem teljesen teszel meg mindent a boldogulásért, ami a tapasztalatlanságodnak tudható be. Hidd el, több élettapasztalattal, jobb rászorultsággal elvállalnád azt a melót, ami 10 órakor fejeződik be. És még a lekötést is megszűntetnéd. Más kérdés, hogy én, mint szülő, nem engedném meg, hogy hozzányúlj ahhoz a pénzhez, hanem adnék pénzt. Ezek szerint nem szándékoznak elindítani sem az életben...ez szomorú.

Munkakeresés: Nem tudom, mennyire próbálkozol. Csak beadtad a jelentkezésedet és vársz a telefonra, vagy mész, bekopogtatsz mindenhova, és legalább minden nap felhívod őket. Mert a munkakeresésnek ez a lényege. Az öledbe nem fog pottyanni. Próbáld meg még jobban keresni azt a melót. Mozgass meg minden követ. Nem hinném, hogy költesz nagyon luxusra, de próbálj meg spórolni: Megnézed mindig az akciókat. Ha márkás dezodorod, samponod van, vegyél olcsóbbat, kajából is lehet spórolni, a tescos felvágott, vaj, olcsóbb, mint a márkás. A kaján tudsz spórolni. Tudom, hogy nehéz, de sajnos a túlélésért játszol.

2013. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
66%

15:


De nem ez volt a kérdés, hiába írsz teljesen igazat.


"Amíg tanul a gyerek nappali tagozaton a szülő köteles eltartani?"


Nem, nem kötelesek eltartani. Aki elmúlt 18 éves, azt a szülei nem kötelesek már eltartani. Akár ki is tehetnék otthonról az utcára, ha azt akarnák.

2013. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
55%
te ne akarjál jogsit míg nem tudod eltartani magad.
2013. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
59%

kérdező! tényleg van amiben neked van igazad. pl szerintem elég gáz, hogy hamarabb költenek cigire/manikűrre, mint rád.


AZONBAN! ne másokat nézz, hogy kiket hogy tartanak el, mert mindig vannak olyanok, akiket még az 25 éves koruk után is segítik, míg vannak olyanok, akiknek már tizenévesen is elég nehéz volt. Nekem már csak anyukám van és ő semmibe se tud beleadni, szóval kénytelen voltam évet kihagyni, hogy összegyűjtsek xy pénzt, amit majd beosztok. Valaki diákhitelt vesz fel, de ugye annak mindenki tudja mi a hátránya...


Örülj, hogy neked csak havi 5-5 ezer forintra lenne szükséged, mert azt simán megtudod diákmunkával keresni.

2013. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
75%
Este 10-kor végeztél volna és akkor járkálni Budapesten már nem igazán ajánlott?? Tessék? Felejtsd el ezt a hülyeséget, felnőtt nő vagy! Én budapesti (nő) vagyok, és 14 éves koromban simán jártam már éjfélkor haza (isten háta mögötti külvárosi otthonomba a város másik végéből is). Tudom, hogy ha máshonnan költöztél fel, nagy város meg minden, de nem kell ennyire parázni Budapesttől. Nem bántani akarlak ezzel, de tényleg az este 10-es végzés nem ok arra, hogy elutasíts egy munkát.
2013. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
81%

Hol fogsz lakni Pesten? Kollégiumban? Azt ki fizeti? Mi lesz hétvégente, nyári szünetben?


Az meg, hogy este 10kor nem ajánlatos Pesten sétálni.... hát az vicc. Ilyen hozzáállással sosem lesz munkád.

2013. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!