Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg velük,...

Hogy értessem meg velük, hogyha akkor nem kellettem nekik, most se keressenek és hagyjanak békén?

Figyelt kérdés

17 évesen lett egy nálam idősebb férfi az életemben,akinek sok mindent köszönhetek,segített mindenben és támogatott anyagilag is,később lakást,autót kaptam tőle,stb.

Mikor ez otthon kiderült,a szüleim közölték,hogy amíg ez a kapcsolat tart,ők nem akarnak látni a házukban.

Most 23 éves vagyok és még mindig együtt vagyunk,van egy kislányunk is.Boldog vagyok,de a szüleim a nővéremen keresztül értesültek ezekről és látni akarnak.

Én viszont ezt nem akarom és szeretném,hogy megértsèk ezt.

De csak hívnak,írogatnak és azt hajtogatják,hogy joguk van az unokájukhoz.



2013. aug. 28. 14:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
57%
Én az unokát nem tiltanám Tőlük. Az hogy velem hogy bántak egy dolog. De attól még az unokával lehet normális kapcsolatuk. Én nagyon összevesztem anno a nagymamámmal. Évekig nem is találkoztunk. Mikor megszületett a gyerekem és már nélkülem is tudott lenni (nem csak szopizott) én odaadtam anyukámnak, hogy vigye el a mamámhoz, mert látni szerette volna. Én azóta sem vagyok kíváncsi a mamámra, de anyukám akkor viszi oda a dédunokát amikor szeretné.
2013. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes, hogy akik azt tanácsolták, hogy ne béküljön, vagy tartson ő is távolságot ezek után a szülőkkel, mind-mind tisztességgel le lettek pontozva! (Köztük én is)


Pedig a szülőknek is viselniük kellene tettük, cselekedetük következményeit.

Lányukkal szemben elkövetett "kirekesztő magatartásuk" bizony az ő lelkében is valószínű mély nyomot hagyott, és azt mondom, először a szülőknek nem azzal kellene kezdeniük, hogy joguk van az unokájukhoz, hanem talán nekik kellene egy ici-picit "megkövetniük" a lányukat, egy kis bocsánat-kérés félét elrebegni, amiért annakidején kitagadták, elzavarták otthonról, és nem gondoskodtak róla tovább.


Majd ha ezt meglépték, majd ha ezen túl vannak, akkor "kérhetik" és nem "követelhetik", hogy az unokájuk ismerje meg őket!

2013. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
57%
12.. a te lányod odaállna 17 évesen, hogy egy 36 évestől lakást, kocsit kap (az majd elválik majd a családjától) - akkor mosolyognál, hogy jól van kicsim, azért még kimosom a zoknidat.
2013. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
65%
Azért valami nagyon sántít ebben a történetben. Nem érdekel, pontozzatok le, de ez csak egy alap sztori, a teljes körítést egyáltalán nem ismerjük. És én egyetértek az utolsó válaszolóval.
2013. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Nem volt se felesége,se gyereke.Ha lett volna,nem alakult volna ki közöttünk semmi.

Már megmutatták,hogy milyenek,elég kevés olyan dolog van,amitől újra normális lenne a kapcsolatom velük és a közelükbe engedném a lányunkat.

Vannak neki nagyszülei,a párom családjával nagyon jó a kapcsolatunk.

2013. aug. 28. 15:42
 16/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem békét akarnak kötni, arra volt 6 évük, csak az unokát akarják látni, mert az bezzeg kéne nekik!
2013. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Nem tahóskodok,egyszerűen nem akarom,hogy a lányunk találkozzon velük,el akarom őket felejteni.

Ha békülni akarnának,azt elkezdhették volna hamarabb is.

2013. aug. 28. 15:51
 18/28 anonim ***** válasza:
44%
Azért 17 éves korodig gondolom tisztességgel neveltek. Megértem, hogy haragszol rájuk, de ettől függetlenül a tiszteletet megérdemlik, mert édesanyád csak a világra szült, édesapád pedig dolgozott, hogy legyen mit enned.
2013. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
54%
Hát azért gondolom te sem voltál egy szent, az meg tény, hogy nekik köszönheted, hogy a világon vagy. Neked nem is kell velük jóban lenned, de a gyerekemnek megadnám az esélyt arra, hogy kapcsolata legyen a nagyszüleivel.
2013. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 13-as, 16-os!

Az egy dolog, hogy a szülő ilyen esetben kiakad, és még mond is valóban olyat, amit a kérdező fent írt, de NEM TESZI MEG! CSAK MONDJA!


És hogy most sem azért keresi a kapcsolatot, hogy legalább annyit kibökjön, bocsi, hogy azok után valóban magadra hagytunk, és egyáltalán nem foglalkoztunk azzal, mi van veled, élsz-e, boldogulsz-e az életben.

Nem, ilyesmi még most sem jut az eszükbe!


Csak a jogukat követelik, hogy joguk van megismerni, joguk van látni, ....

Akkor is azt mondom, hogy a szülőnek kötelességei vannak, még akkor is, ha az a gyermek összeköti az életét egy nálánál idősebb valakivel, még akkor is, ha a gyermeke nyilvánvalóan elrontja az életét (szerencsére itt nem ez történt), a szülő akkor is szülő marad, ha a gyermeke pl. embert öl, és börtönbe kerül. A szülő bármit is tesz a gyermeke, megbocsát neki és támogatja, amikor arra van szüksége!

A szülő mindig szülő marad!


És ha erről elfeledkezik, akkor 6 év után ne azzal kezdje, hogy valamiben joga van, először nézzen magába, hogy a saját kötelességeit anno hogyan teljesítette!

2013. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!