Antimotiváló szülők?

Figyelt kérdés

Engem ilyen kis tápos gyereknek neveltek, hogy mindent megkaptam. Ugyanakkor meg állandóan baxogatott apám, hogy anyám miért vesz meg nekem dolgokat (hát nem kell nagy fényűzést elképzelni, de kicsit jobban éltünk, mint az átlag). Anyám keres csak a családban.


Akkor ott van még keresztanyám, aki nem házasodott, úgyhogy éppen pénze neki is van. Tőle is kaptam sok mindent, de ezért cserébe elvárásokat támaszt, teljesen olyan módon, mintha a szülöm lenne.


Kijárattak velem egy egyetemet a "fiam te CSAK tanulj" filozófiával. Ennek következtében lett egy diplomám 0 tapasztalattal és 0 talpraesettséggel.


Itt vagyok 24 évesen diplomával, több mint egy éve munkanélküli pályakezdőként


Most kaptam egy munkát, de csak 5 napos, ilyen call-centeres, szóval még az se biztos, hogy végigcsinálhatom, mármint hogy egyáltalán fognak e fizetni.


Keresztanyám felhív, és ilyen közömbösen konstatálta, hogy lett ez a munka. SOSEM dolgoztam még sehol. Otthon minden semmirekellőnek elmondtak, a jövőmet apám börtönbe vizionálja kisgyerek korom óta. Rákeni arra, hogy azért lettem ilyen, mert 11 éves korom óta számítógépezem. A saját felelősségét rám hárítja meg ahova éppen tudja.


Egész életemben azt kaptam, hogy semmire se vagyok jó, és semmi se lesz belőlem


Tudom, hogy ciki, hogy 24 évesen BME-s diplomával csicskamunkát is alig találok, de nekem még ez is eredmény!


Reggel még örültem, hogy lett ez a munka, de mostmár igy nem nagyon.


A szüleim mindig gondoskodnak arról, hogy érezzem az alsóbbrendűségemet és a értéktelenségemet.


2013. szept. 3. 18:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/143 anonim ***** válasza:
76%

"nekem csak abból van elegem, hogy állandóan elégedetlenek velem a szüleim, más gyerek meg akármilyen hülye a szülője mégis agyba főbe dicséri...és meg is látszik az önképében..."


Hahóóóóóó!

Én egy alkesz apa,és egy idegbeteg,mániákus depressziós anya mellett nőttem fel,mi sem szenvedtünk anyagi hiányokban,és anyámtól egy büdös jó szót nem kaptam soha,mégis 23 évesen már közös lakásban élünk a párommal,17 éves korom óta dolgozom.....

2013. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/143 anonim ***** válasza:
54%

Kezdem azt hinni,hogy kamu az egész.....


Ha neked diplomád van,akkor én eltartalak téged életed végéig,és dolgoznod sem kel.....

2013. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/143 A kérdező kommentje:
hát én dolgoznék, de azt hittem, hogy majd megvan a diploma és csak jelentkezni kell valahova és már fel is vesznek. Mint a mesében (akarommondani nyugaton)...Mert nekem ezt tanitották, hogy le kell diplomázni és lesz munka. Azt, hogy kockázatot vállalni meg ilyeneket, hááát attól óvtak ahogy csak birtak.
2013. szept. 3. 19:14
 34/143 anonim ***** válasza:
53%

ÓÓ hogy Te még mindig itt nyavalyogsz és mindig épp beleakadok a kérdéseidbe.Már 1 éve is itt nyafogtál és akkor is egy csomó választ kaptál.

Tuti,hogy Te vagy az. BME -gépész szak, nincs melód,nem tudsz csajozni és lakást kaptál Pesten a keresztanyádtól.És szidod folyton a szüleid,hogy életképtelenek neveltek...

Legalább a nyelvvizsgád meglett már ?:D nemrég még nem volt az se.

2013. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/143 A kérdező kommentje:

ja az simán meglett csont nélkül. Azóta már simán elgagyogok állásinterjun is angolul.


Csajom is volt fél évig, sajnos elhagyott mert nem szerettem, de azóta már volt egy másik kaland, meg most van egy milf. :|

2013. szept. 3. 19:18
 36/143 A kérdező kommentje:
ebbe a kategoriába sosem irtam...mondjuk ez akkor téged is minősit kicsit, hogy még itt is megtalálsz... :/
2013. szept. 3. 19:19
 37/143 anonim ***** válasza:

Én pedig nem is vagyok fenn sokat,van amikor hetekig se nézek fel. :$

Am igen,előtte a szerelem kategóriába írtál.Mégis ez már a harmadik kérdésed amire ráakadok. Nem tudom valamiért olyan egyedi a stílusod,hogy megjegyeztelek.:)

2013. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/143 A kérdező kommentje:

anno szakmai gyakon is kaptam 400 eurót de apám továbbra is olyanokat vágott a fejemhez, hogy én még egy kiló kenyérnek nem kerestem meg az árát eéletemben.


noha családdal egy csomót dolgoztam gyümölcsösben, akkor házépitésnél meg mindenféle háztáji munkában segitettem, ugyhogy nem vagyok egy panelba felnőtt gyerek, aki semmit se dolgozva nőtt fel.

2013. szept. 3. 19:25
 39/143 A kérdező kommentje:
ugyhogy ezzel az 5 napos melóval legalább ezt a beszólását ki tudom védeni. Mondjuk ilyenkor nagyon alattomos szokott lenni és egyszerüen nem mondja többször ezt a beszólását, hanem tagadja hogy valaha mondta volna. Ja és talál ki másikat és jobbat.
2013. szept. 3. 19:27
 40/143 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, eljött az a pont az életedben, amikor rá kell jönnöd hogy:

Semmi sincs ingyen és mindenért meg kell dolgoznod.


Ha nem élhetnél abban a lakásban ingyen (sőt, még te kapsz érte pénzt), már rég kerestél volna akármilyen munkát. De neked ez kényelmes, csak az a bajod, hogy nem hagyják a szüleid, hogy jól érezd magad. Felnőttél, már nem a szüleid dolga, hogy motiváljanak, a saját belső motivációd miatt kéne a saját lábadra állnod és építgetned a saját életedet. De ez úgy, hogy sz@rsz az egészbe és csak kifogásokat keresel, nem fog menni.

2013. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!