Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám egy elég fontos...

Édesanyám egy elég fontos kérdésben kérte ki a véleményemet és mivel nem tetszett neki a válaszom, azóta egy normális szava sincs hozzám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Édesanyám terhes lett a barátjától, nem tervezték a babát, ezért édesanyám megkérdezett, hogy én mit csinálnék az ő helyében. Megmondtam neki, hogy én elvetetném. A testvéreimről is csak alig-alig tud gondoskodni se neki se a barátjának nincs állandó munkája és a kapcsolata sem túl régi (3 hónap). Erre édesanyám teljesen kikelt magából, hogy hogyan kívánhatom a testvérem halálát, engem kellett volna elvetetnie, nem gondolta, hogy ilyen szörnyeteg leszek stb. Nagyon rosszul esik, hogy így viselkedik. Ő kérdezett, én csak őszintén válaszoltam. Próbáljak vele beszélni vagy hagyjam békén, amíg magától megenyhül? 19/L
2013. szept. 17. 08:06
1 2 3
 11/25 vikkalany válasza:
54%

Üdv! Itt ezen az oldalon: [link]

jobbnál jobb orvosokat találhat anyukád. A nőgyógyász budapest is segíthet, de ha ilyen komoly lelki problémái is vannak, lehet jobb ha pszichológushoz fordul.

2013. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem a véleményedre volt kíváncsi, hanem megerősítést akart. A legrosszabb az egészben, hogy ezt T nem tudhattad...
2013. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
17%

"Amúgy nem értem, minek kérte ki a véleményedet, ha ő már úgyis eldöntötte, és felháborodik azon, amit mondasz..."


Látom nem sok nőt ismersz...

2013. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%
Anyádnak nincs sok esze ha 3 hónap alatt bekapta a legyet. ostoba embertől meg ne várj semmi értelmeset.
2013. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
46%
Én ebből azt látom, hogy ő meg akarja tartani és tőled várt volna megerősítést, ezért akadt ki amikor az ellenkezőjét tanácsoltad. Bár logikus a végiggondolásod, de szerintem anyukád nem értelmi hanem érzelmi alapon közelíti meg a dolgot, ezért borulhatott ki. Sajnos sokat nem tudsz vele kezdeni, legfeljebb csak elmondhatod hogy nem rossz szándékból mondtad amit mondtál, és felajánlhatod, hogy te mellette állsz bárhogyan is dönt. :)
2013. szept. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Miért kellett mindenkit lepontozni?
2013. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Reflektálva az egyik válaszra:

Hát nem tudom, én nem állnék mellette, "bárhogyan is dönt". Ha képes lenne ilyen helyzetbe hozni magát és megtartani a gyereket, akkor minek támogassam lelkileg, ha egyszer azt gondolom, hogy oltári nagy hülyeséget csinált? Vagy én szívjak a gyerekkel és én adjak kölcsön, ha nem bír pl. pelenkát venni? Nem, köszönöm, ő szült (ha kell, ha nem), nem én. Ráadásul ahogy a lányával is viselkedett, szerintem innentől nem érdemli meg, hogy mellette álljanak. Egyrészt eszméletlen, micsoda butaságot csinált, másrészt még el sem ismeri, hanem kiosztja a lányát, akinek igaza van. Hát akkor maradjon magára és csinálja, ahogy akarja. Végső esetben úgyis elveszik tőle a gyereket és majd olyanhoz kerül, ahol gondoskodnak róla és neki is könnyebb lesz. Magyarán nem akkora katasztrófa (szegény gyereket persze sajnálom), de ha egyszer nem képes tanulni semmiből sem... Az ég szerelmére, felnőtt ember! Bár úgy néz ki szellemileg nem biztos...

Te semmiképp se érezd magad hibásnak, kérdező.

2013. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem megjött a sok "úristen,de hisz ez gyilkosság, micsoda kegyetlenség elvetetni azt az édes kis csöppséget, azt a kis életet, vadállatok vagytok" ember, akiknek nem tetszett a válaszunk és az igazság, ezért lepontoztak minket. Írni persze nem írnak, mert ennyiben ki is merült a véleményük, logikus gondolkodásra képtelenek, érdemleges tanácsot nem tudnak adni.
2013. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
74%
Szia . Hát én sem állnék anyukád mellett ilyen helyzetben -.- ! Lehetne már annyira felnőtt és felelőségteljes ,hogy belássa egy gyerekkel nem tud megfogni egy férfit ... főleg nem 3 hónap után :/ ! Felelőtlenül gondolkodik anyud ... Te jól látod a helyzetet,tarts ki a véleményed mellett ,légy határozott !!!
2013. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%

13-as!

Tőlem idéztél, és amúgy én is nő vagyok, de ezt attól még nem értem...

2013. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!