Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám egy elég fontos...

Édesanyám egy elég fontos kérdésben kérte ki a véleményemet és mivel nem tetszett neki a válaszom, azóta egy normális szava sincs hozzám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Édesanyám terhes lett a barátjától, nem tervezték a babát, ezért édesanyám megkérdezett, hogy én mit csinálnék az ő helyében. Megmondtam neki, hogy én elvetetném. A testvéreimről is csak alig-alig tud gondoskodni se neki se a barátjának nincs állandó munkája és a kapcsolata sem túl régi (3 hónap). Erre édesanyám teljesen kikelt magából, hogy hogyan kívánhatom a testvérem halálát, engem kellett volna elvetetnie, nem gondolta, hogy ilyen szörnyeteg leszek stb. Nagyon rosszul esik, hogy így viselkedik. Ő kérdezett, én csak őszintén válaszoltam. Próbáljak vele beszélni vagy hagyjam békén, amíg magától megenyhül? 19/L
2013. szept. 17. 08:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem itt most nem gyerekkel akarta megfogni a férfit a nő, hanem tényleg nem várt terhesség, az asszony részéről sem. (Legalábbis a kérdező elmondása szerint.) De talán érdemes lenne azt is megfontolnia anyukádnak, hogy miként viszonyul a gyerekhez a barátja. Ráadásul még gyerektartást sem tudna fizetni, mert azt írod neki is hol van munkája, hol nincs. Ha esetleg ő mégis szeretné a gyereket, akkor pedig ki lesz segítve szerencsétlen (gyerek), két felelőtlen szülővel, hiszen az apuka sem tudja neki biztosítani, amire szüksége van. Beleszületik majd a bizonytalanba, a pénztelenségbe, a veszekedésekbe. Már ha egyáltalán marad a pasas, és nem lép le... Azért 3 hónap után gyereket vállalni (megtartani) szerintem hatalmas felelőtlenség, pláne így, hogy az anyuka sincs a helyzet magaslatán. De nem is fér a fejembe, 3 HÓNAP!!! Az semmi, én egész jó emberismerő vagyok, de még így is megtörtént, hogy valakinél pár hónap után tapasztaltam valamit, ami "válóok" volt. Még 1 év után is rizikós gyereket vállalni (legtöbbször), de 3 hónap. Ráadásul egy ilyen felelőtlen embernél... Állítom, hogy sokan 1 hét után többet tudnak a párjukról, mint most ők egymásról.
2013. szept. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy mennyi idős terhes, azt nem mondta. A barátját még nem mutatta be nekünk, ezért véleményt sem tudok róla mondani. Én vagyok a legidősebb, a testvéreim még nem is tudnak róla, hogy édesanyánk terhes és anyu (nagynéném) azt kérte, még ne is szóljak nekik.

Az a legrosszabb, hogy nagyon hullámzó a kapcsolatunk, hol aranyos és érdeklődő, hol felénk se néz hónapokig. Most néhány hónapja rendszeresen jött, beszélgettünk, a tesóim is kezdték beleélni magukat, hogy megint normális és most lehet, hogy mindent elszúrtam. Már bánom, hogy bármit is mondtam neki ezzel kapcsolatban.

2013. szept. 17. 10:55
 23/25 anonim ***** válasza:
90%

Ne magadat hibáztasd. Ha valaki kikéri a véleményem, én elmondom neki, ostobaság ezen megsértődni.


Amúgy ha anyád nagyon abortuszellenes, vagy ennyire sajnálná a magzatot, akkor örökbe is lehet adni a gyereket. Akkor a lelkiismeretével sem lesz akkora gond, de a már meglevő gyerekei se szenvednek (és a születendő gyerek se) a nélkülözés miatt.


Nem tartanám én se helyesnek hogy ilyen körülmények közt szüljön vagy megtartsa, ennyi idősen meg már lehetett volna annyi esze, hogy védekezik.

2013. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy szúrtad el. Ő nem képes normális kapcsolatot fenntartani veletek, azért ingatag, mert ő alkalmatlan rá. Most jobb lett volna, ha "nem szúrod el" és azt mondod, ó persze, csodálatos ötlet, tartsa csak meg, sőt reméled hármasikrek lesznek? Ugyan...

Majd megtanulod, hogy az ilyen emberek csak fájdalmat okoznak, újra és újra csalódnod kell bennük, ezért egy idő után nem fogsz velük törődni, kizárod őket az életedből.


Én is támogatom amúgy az örökbeadást, ha elvetetni semmiképp se akarja, de tapasztalataim szerint a legritkább esetben történik az, hogy utána tényleg odaadja a kicsit a nő. Szerintem rá kellene venni, hogy elvetesse, mert ha megszülte valószínűleg már nem akarja majd kiadni a kezéből, mindegy, miben egyeztetek meg. A baj csak az, hogy nem lenne képes megfelelő életet biztosítani neki. Hiába lenne munkája (bár terhesen és utána úgysem dolgozhatna, max otthonról, de gyerek mellett arra is alig jut idő), veletek is alig foglalkozik, nem látja be, hogy nem való neki gyerek...

Ráadásul még be sem mutatta a partnerét, de már terhes tőle, sőt még meg is akarja tartani. Úristen! Fel se bírom fogni komolyan!

Szerintem készülj fel, ki tudja, milyen ember az "apa."

2013. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 DeAnn ***** válasza:
17%
nekem az első babámra mondták a szüleim, amikor megtudták, hogy el kell vetetni, pedig nem kértem ki a véleményüket, de ez nem egészen hasonló eset. nekem a világon az esett a legrosszabbul, amikor ezt mondták, így anyukádat is meg tudom érteni, hogy milyen érzés lehetett neki. de téged is megértelek, lényegében neked adok igazat. a tényekkel, amiket felsoroltál, (alig tud gondoskodni a tesódról, nincs állandó munkájuk) az se lenne megoldás, ha megtartaná babát, nem csak neki, hanem a testvéreidnek is nehezebb lenne. anyukád barátja tud a babáról? ha tud, ő szeretné? mert ha nem akarja a babát, akkor ő is a te véleményeden lesz, ráadásul ha anyud meg is tartaná a babát, arra is van esély, hogy a párja elhagyja, ami valószínűleg még rosszabb helyzetbe sodorná őt.
2013. szept. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!