Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek egyedül egy...

Ti elengednétek egyedül egy 17 éves gyerek Budapestre?

Figyelt kérdés
Szeretnék felmenni Budapestre. Nem vásárolgatni meg ilyenek, hanem ügyet intézni. Számomra egy nagy lépés lenne és fontos a jövőmet illetően. Már lassan 2 hete fel-alá ugrálok itthon, mondogattam mindenkinek. :) Viszont a szüleim figyelembe se vettek. :( Sose vesznek komolyan. Mert, hogy mindig elérhetetlen dolgokat akarok, meg hogy álmodozom. Ma meg mikor pontosan részleteztem az útitervemet (odaút, átszállások, buszok stb.) közölték velem, hogy nem mehetek sehova. Anya azt mondta csak Apával mehetnék fel, de úgy nagyon drága lenne az út és nem engedhetjük meg magunknak. Tájékozódni meg nem tudnak (megse próbálnak...) hosszabb távon így a kocsi út is kilőve. Most tétlenül nézem ahogy összeomlik egy álmom és csak sírni tudok...Megértem, hogy féltenek, de már 17 éves vagyok! Sokan 15 évesen már egyedül mennek egyedül fel Budapestre...Ti mit tennétek?

2013. szept. 21. 22:36
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, 18 év alatt a castingra szülői kíséret és bele egyezés szükséges!
2013. szept. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Egy év és felnőtt vagy... Majd amikor felnőtt leszel akkor se mehetsz Pestre mert "az veszélyes"?
2013. szept. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Azért Veszprém is elég nagy város. Komolyan ott ilyeneket gondolnak BP-ről? Én itt születtem, mindig is itt laktam, de soha nem próbáltak meg leszúrni/kirabolni/meggyilkolni. Pedig elég kis darab vagyok és lány :)

Sötétben kihalt utcákon ne mászkálj. Máshol semmi veszély nincs...

2013. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Én körülbelül 15 éves korom óta járok fel vonattal Budapestre, leginkább átszállni, de sokszor találkozom ott barátokkal is. Azt az útvonalat ismerem, ahol át kell szállnom, többet nem igazán, mégis elengednek, és bíznak bennem. Az átszállás pedig azért van, hogy egy tőlem 100 km-re, másik megyében lévő faluba lemenjek a barátnőmhöz, így körülbelül két-három órát vagyok egyedül, olyan helyen, ahol senkit sem ismerek. Lány vagyok, és elég csinos, de eddig csak egyszer volt problémám a hazafelé úton, arabokkal, de gyorsan megléptem, mert képes voltam használni az eszem. :) Szerintem mutasd meg a szüleidnek ezt a kérdést, és a válaszokat.
2013. szept. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

NEkem az ilyen szülőkről mindig az az első gondolatom, hogy magukban nem bíznak.

A lányomat én 16 és fél évesen elengedtem Szegedre, barátnővel, hosszú az út (az ország nyugati széléről mentek), egy napot Pesten töltöttek, kapcsolatban voltunk telefonon, semmi baj nem történt.

De mivel én neveltem, tudom, hogy megtanítottam mindenre, amire szüksége van ahhoz, hogy biztonságban legyen. Az a szülő, aki teljesen korlátozza a gyerekét, a saját nevelésében bizonytalan. Ilyen esetben rossz döntés, ha nem enged el.

A másik lehetőség, hogy jól ismernek, és tudják, hogy kajla vagy, megbízhatatlan, nem azt fogod csinálni, amit megbeszéltetek, hajlamos vagy lekésni az utolsó buszt, satöbbi. Ebben az esetben teljesen érthető a szülő döntése.

2013. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem teljesen így van, mert bízhatok én a saját nevelésemben nagyon is,(meg a gyerekben is) attól még vannak rossz emberek, rossz szándékkal, és ha ilyen kerül egy 16-17 éves gyerek útjába, nem biztos, hogy tudja kezelni a helyzetet. Még egy felnőtt sem biztos.Gondoljon csak mindenki, mennyi mindent lehet hallani az utóbbi időben.
2013. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Na, mennyi mindent hallottál az utóbbi időben? Mesélj...


Vannak szabályok, amiket betartva minimálisra csökken az esélye, hogy áldozat lesz. Nem menőzik okostelefonnal se tömegközlekedési eszközön, se utcán, pláne, ha egyedül van. NEm matat a pénztárcájában tömegközlekedési eszközön, pénzt olyan helyen vesz le a számlájáról, ahol forgalom van... nem fogad el italt szórakozóhelyen, ha otthagyta valami miatt az italát, utána már nem iszik bele, inkább adja ki újra az árát, hosszú távon olcsóbb lehet :(

Azok, amik nem védhetők ki értelmes viselkedéssel, azok vidéken sem védhetők ki. De nem zárhatom szobába a kamaszt, mert valakit bántottak.

2013. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Lányként 10 éves korom óta közlekedek egyedül Budapesten, és soha semmi nem történt. Nyilván vannak részek, ahova az ember nem megy éjszaka egyedül, de olyan, ahova nappal sem, az elég kevés... Egyébként én is tapasztalom, amikor vidékiek (tisztelet a kivételnek) kvázi csodálkoznak, hogy-hogy még életben vagyok.
2013. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Nem a közlekedés szerintem itt a téma, hanem a casting. Azért is kérdeztem, hogy lány vagy e, vagy fiú.

Ahhoz egyébként valóban szülői hozzájárulás kell. És a budapestiek azért tudhatják, hogy egy 17 éves lányt elég rendesen megvezethetnek. Nem olyan tapasztalt ha budapesti, vagy vidéki is. 17 évesen meg ne sírj! Az már a gyerekeknek való. te már félig férfi vagy. Azért 18 éves korodig szerintem hallgass a szüleidre. Győzködd őket, de hallgass rájuk. Lesz casting később is mindenfelé. Nem maradsz le semmiről.

2013. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen egyedül mentem Svájcba, úgyhogy még szép.
2013. szept. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!