Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha 16 éves kitűnő tanuló, jó magaviseletű lányotokról kiderülne, hogy cigizik?

Figyelt kérdés
Lányom 16 éves, semmi probléma nem volt vele eddig, de ma megláttam cigizni, ami engem teljesen ledöbbentett, nemsokára hazaér különóráról és nem tudom mit mondjak neki és hogyan álljak az egészhez. Ti mit tennétek, ha ilyen helyzetbe kerülnétek?
2013. okt. 21. 17:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Elbeszélgetnék vele,hogy miért is tette.Biztosítanám róla,hogy ilyen "kezet emelt rám a párom"-dolog többször nem fordul elő.(bár én már az első után is kitettem volna,de nem ismerem a körülményeket)

Aztán megmutatnám neki ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=5zWB4dLYChM


Ennyit semmi és senki nem ér meg.

2013. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok..

a "nem verném meg" azt nem azért írtam mert verni szoktam.. Csak sokszor olvasom itt a gyakorin, hogyha a gyerek valami rosszat csinál akkor 10 válaszból 6 olyan válasz, hogy "kapna egy pofont hogy a fal adná a másikat".. Csak leírtam, hogy nem verném meg, mert ez nem olyan bűn...Mindenki követ el hibát..


Még valamit. A 10-ből 4 válasz meg mindig az, hogy

" szülőként pofán köpném magam, hogy milyen nagyot hibáztam"

Nem a szülő a hibás ha a gyerek kíváncsi, vagy a barátai hülyesége után megy..


Az sem gond, hogy titkolta. Aki azt írja hogy ő sosem titkolt semmit az hazudik. Minden ember titkol valamit a szülei előtt, párja vagy barátja előtt.Sokszor annyira pici ügyben, hogy ha ki is derülne csak mosoly lenne a válasz érte..

Ahogy mondják.A tiltott gyümölcs mindig édesebb"

A cigi ha titkos, akkor sokkal élvezetesebb elszívni.. ennyi

2013. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

Elbeszélgetnék vele, közölném h*lye vagy te lányom, már bocsánat, de aki tudatosan pusztítja az egészségét, annak az esze nem ott van ahol kell.

Egyébként meg nem támogatnám, pénzt nem kap, ha kell cigi elmegy dolgozni és megveszi abból.

Amúgy meg nem lennék olyan emberrel együtt aki kezet emel rám, és még a gyerekemnek is végig kell nézni...

2013. okt. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
pénzt nem vonok meg tőle, ha megvonnám is megoldaná, ráadásul dolgozik és hétvégente, olyan beállitottságú, hogy nem szeretne ,,rajtunk élősködni" pedig nem vagyunk szegények, az átlagnál jobban élünk, de még így sem szívesen fogad el tőlünk pénzt, szeret érte megdolgozni és erre büszke is vagyok, hogy ilyennek neveltük. Nem fogom felhozni neki a témát, hadd csinálja, egyszer belátja magától, hogy semmire nem való a cigizés, meg ha felhoznám sem bírnám megállni hogy ne ordibáljak, az ő lelke pedig eléggé érzékeny, és ha ordibálnék sem váloztatna semmin, szívná ugyan úgy tovább.
2013. okt. 21. 18:05
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
Megoldanám, hogy leszokjon, mivel onnantól kezdve szó szerint semmi pénzt nem kapna tőlem. Kaját vinne itthonról, szóval semmi ürüggyel nem csalna ki tőlem pénzt rá, anélkül meg megnézem, hogy jut hozzá... Mert lehet, ideig-óráig valaki majd hitelez neki rá, vagy megkínálják, de tartósan. :)
2013. okt. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%
nem biztos, hogy leszokás a kérdés. Mivel esélyes inkább, hogy menőségből cigizik a haverokkal. Csak majd pár év múlva jön rá, hogy hopp már nem lehet letenni egyszerűen.
2013. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező (#14), teljesen jó hozzáállás.
2013. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

Amikor az apám megtudta hogy 15 évesen cigizek, ő a következőt csinálta.

Éppen a suliból mentem haza, és otthon apám már várt rám. Amikor köszöntem, ő csak annyit mondott

- Lányom, ülj le.

Majd elővett egy doboz munkás cigit ( ha valaki emlékszik rá az tudja milyen cigi volt)

és adott egy szálat.

-gyújts rá!

Én hebegtem, hogy nem kell, meg ízé.... de apám csak mondta

- gyújts rá, végül is bagozol-- akkor meg??

Addig nem mehettem a dolgomra amíg nem szívtam el egy szál munkás cigit. Elszívtam. Apám egy szót sem szólt, amikor végeztem a cigivel, elővett egy új szálat,hogy arra is gyújtsak rá.

Elszívtam félig, de már nem esett jól, már nem volt olyan vagány dolog a cigizés. Amikor a harmadik szálat is elővette, hogy szívjam el, akkor már nemet mondtam, és elegem lett..

Apám a végén annyit mondott, hogy ha annyira bagózni akarok, akkor minden nap leülünk és közösen cigizünk..

Soha többé nem gyújtottam rá egy szál cigire sem. Sőt,a cigiszagát sem bírom..

Hát engem így szoktattak le..

2013. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem tudnád vele kiabálás nélkül megbeszélni? Még akkor sem érdemel kiabálást, ha dohányzik. Úgy értem, jól tanul, dolgozik, jó a magaviselete...

Kérdezd meg, miért csinálja. Ha menőségből a haverokkal, akkor mondhatod, hogy ha leszokik, veszel neki vízipipát, járjanak át hozzátok a haverjai és ott szívják az almás dohányt. Vagy vehetsz neki elektromos cigit, sokan azzal szoknak le manapság, mert lehet bele csökkentett nikotintartalmú és nikotinmentes patront is kapni.

Vagy ha nem akar leszokni, legalább azt érd el, hogy ne titkolja el. Később jobban fog bízni benned, ha megértő vagy egy ilyen dologban.

2013. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
0%
Inkább kérd meg rá, h napi 1 doboz helyett 2 dobozzal szívjon !!!
2013. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!