Ki mennyit fizet otthon?

Figyelt kérdés

Pontosabban arra lennék kiváncsi hogy az aki már saját családjával de még mindig otthon lakik az mennyit fizet havonta a szuloknek?Nagyi foz vagy pedig ti?hogy mukodik a bevásárlás?Leirom nálunk hogy van:

En 21 éves vagyok,férjem 24 és van egy 2 éves kisfiunk anyukámmal élunk.30ezret fizetunk havonta neki plusz azt esszuk amit mi veszunk tehát egy kekszet sem ad soha még a gyereknek sem.En fozok hármunkra anyu pedig saját magára egymás ételéhez soha nem nyulunk.Soha nem segitett minket 1ft-vel sem holott tudja hogy elég kevesbol gazdálkodunk.(nekunk kb.180ezer az osszbevételunk anyunak 300ezer).Most azért irom ezt nektek mert ma reggel valami nagyon sziven utott.Egy ismerosommel találkoztam(egy helyen dolgoznak a férjeik kb.ugyanannyit is keresnek)szovan ujságolja hogy jon náluk a kisteso.Mondom mi is nagyon szeretnénk babát de az anyagiak miatt nem merjuk bevállalni.Erre o hogy ok simán mivel nem fizetnek semmit otthon anyukája foz a családnak sokszor még reggelit is hoz nekik.Na itt volt a pillanat amikor nemsok kellett hogy elsirjam magam.Hát ez lenne a lényege annak ha valaki otthon lakik hogy tudja magát osszeszedni hogy aztán saját lakása lehessen nem?Akkor az én anyám miért ilyen?Amugy anyosom teljesen más o mindent odaadna még azt is amilye nincs,pedig neki és aposomnak eggyutt nincs annyi bevétele mint anyamnak.Szoval érdekelne hogy másoknál hogy van ez,esetleg másnak is ilyen e az anyja?


2013. okt. 25. 18:02
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
18%

32 ezer forintot adok haza és azért csak ennyit mert sajnos többet nem tudok

saját családom még nincs a szó szoros értelmében de a párom is itt él ő külön nem ad haza de segít ahol tud itthon


ha tehetném sokkal többet is hazaadnék és segíteném (anyagilag is) a szüleimet..

2013. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
44%

Részben egyetértek a többiekkel, de azért ez szerintem már sok! Ti is gondolkozzatok már el!


Oké, a kérdező fiatalon szült, gyakorlatilag (nagy valószínűséggel) úgy képzeli el az életét , vagy az a fajta, aki otthon főz, szül, ő a feleség, de nem dolgozik. Bár összbevételt ír, tehát lehet neki is van valami munkája, vagy majd szeretne, csak ilyen kis naiv természet. Na persze nem kellett volna meggondolatlanul szülni, de lehet akkor mások voltak a körülmények.


Viszont! Mi az, hogy még az anyuka a szent, mert eltűri, hogy ott lakjon nála a kérdező gyereke is?! Hát basszus, az az ő UNOKÁJA, ne szakadjon már bele, hogy a saját kisunokája vele lakik!

Másrészről szerintem ez minden családban másként van. Mivel a te anyukád jól keres, sőt jobban, mint ti, gyakorlatilag dupla annyi jut egymagára, mint nektek hármótokra, így igazán megtehetné, hogy azt mondja nem kell fizetnetek semmit (mondjuk nem tudom, ő hogy él, mert az is igaz, hogy az az ő pénze, ő dolgozott meg érte, ha ő utazgatni akar belőle meg költekezni, akkor se lehetne annyira leszólni). Még akkor is magatokra főznétek, az a kis víz és áram meg nem annyira sok. Ráadásul az istenért, a lányáról van szó! Szerintetek ő (az anyuka) nem hibás abban, hogy a lánya fiatalon szült és most a nyakán maradt? Talán el kellett volna vele beszélgetni, hogy ez komoly dolog, vagy máshogy nevelni vagy valami.


Szerintem ha ő kényelmesen él, akkor szép lenne, ha elengedné a harmincezret, az már úgyis csak jelképes összeg. Mondhatná, hogy rakjátok félre, gyűjtsetek inkább a saját lakásra. Vagy adjátok neki, de ő nyit nektek bankszámlát vagy egyszerűen csak ő gyűjti nektek.

Minek szül az olyan, aki nem támogatja a gyerekét, sőt, egyáltalán hogy bírja megállni? Oké, még ha az anyósa lenne, akkor megérteném, de a kérdező anyjáról van szó. Sosem értettem, amikor valaki nem támogatja a saját gyerekét. Jó, még ha 40 éves lenne a kérdező, akkor azért már igencsak bosszantó lenne, de 21 éves, szinte még gyerek. Pláne, hogy 18-19 évesen szült, tutira nem elég érett és komoly még.

Szóval ez eleve egy szerencsétlen helyzet, ahol többen is hibáztak.

2013. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
67%
Pontosan erről van szó utolsó, hogy mennyi idős a lánya, hiába okoskodsz, nem normális, hogy az anyja nyakára szült, odavitte a házába a férjét, mert a madár anyja majd úgyis támogatja őket, mert milyen szülő az aki nem segít a gyerekének. Jó, hogy nem arra biztatod, hogy szülje csak tovább a gyerekeket, az anyja meg támogassa, mert akkor lesz jó anya.
2013. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
82%
Az anyjának már miért lenne kötelessége ingyen eltartani a felnőtt lányát, annak a felnőtt pasijával és a közösen vállalt gyerekükkel együtt??? Azért mindennek van határa? Szerintem ez is marha nagy segítség. Majd meg tudná a kérdező, ha maguknak kéne mindent kigazdálkodni.
2013. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
28%

De ti is hiába "okoskodtok" és hiába pontoztok le nullára, akkor is tehet róla részben az anyuka is, hogy ilyen lett a lánya. Vagy szerintetek egy olyan ember, akit rendesen neveltek szül 18-19 évesen felelőtlenül a "semmibe"? Kétlem...


Amúgy semmiképp nem biztatom arra, hogy újra szüljön, inkább próbálja összeszedni magát, így is nehéz lesz, ki tudja, kire fogja rábízni a gyereket (ha az anyja is dolgozik), amikor majd neki is el kell mennie dolgozni.

2013. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
77%

2 éves a gyerek, már el tudsz menni dolgozni, mehettek albérletbe és jöhet a kistesó.

Ja, hogy albérlet nem jön ki havi 30ból? Pech.

2013. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
86%

Ott laktok hárman anyád nyakán, lényegében eltartatjátok magatokat és az a legnagyobb problémád, hogy nem tudsz újra szülni? Mégis hány gyereket terveztek még oda?


Talán inkább azon kéne agyalni, hogyan tudnátok különköltözni, önállósodni. AZTÁN tervezni a többi gyereket.

2013. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
81%

# 12/17


30ezer Ft 3 embernek még a fél rezsire sem elég, főleg télen fűtéskor. Már az is nagy szívesség tőle,hogy nem azt mondja,hogy ő fizeti a rezsi 1/4-ét a kérdezők meg a maradékot.

Kérdező néz magadba és köszönd meg anyukádnak a segítséget, és ne háborogj. Anyukád holnapután lerobban miből éltek meg?

21. évesen bőven van minimum 15.éved kis tesóra.

2013. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező írj össze minden számlát, vond ki a ti 3/4. részeteket aztán majd rájössz milyen a valós élet.
2013. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
41%

Tesóm egyedül lakik anyuéknál a havi 75-ből, 30-at lead.

Viszont semmire sem kell költenie (főznek rá, a tisztálkodási szereket sem ő veszi, mosnak rá, stbstbstb)


Megértem a problémádat.

Szerintem itt nem is a havi 30-on van a hangsúly, hanem azon, hogy soha semmit, még a gyereknek sem.

Mert én is azt érezném tisztességesnek, ha beleadok a lakhatás miatt, de ez az" énf őztöm, te főztöd" , " én kekszem, te kekszed" nagyon furcsa.

A férjemmel mi külön élünk, de ha jönnek a szüleim, vagy megyünk, akkor tuti, hogy pakolnak ebédet, plusz a kertből minden félét.

Az anyósom a havi max 40E bevétele ellenére mindig hoz valami sütit, ha jönnek, pakol savanyúságot amit készített (pedig ő veszi a hozzávalókat, mert panelban élnek)

Nem szomorítani akarlak, ezek tények.

Azért havi 150-ből 3an el lehet éldegélni, a fiad annyi idős, hogy visszamehetsz dolgozni(ha van hova)

1 év és lesz annyi gyeded, hogy vállaljatok tesót, viszont igazából annyira fiatalok vagyok, hogy ha nagyobb korkülönbséget hagytok a gyerekek közt, még akkor is nagyon fiatalok lesztek.


2 fizetésből pedig lehet haladni, ha "csak" 30E a lakhatás és a rezsi.

Ha albiba mennétek, akkor minimum 70 lenne a fix kiadásotok

2013. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!