Ki mennyit fizet otthon?

Figyelt kérdés

Pontosabban arra lennék kiváncsi hogy az aki már saját családjával de még mindig otthon lakik az mennyit fizet havonta a szuloknek?Nagyi foz vagy pedig ti?hogy mukodik a bevásárlás?Leirom nálunk hogy van:

En 21 éves vagyok,férjem 24 és van egy 2 éves kisfiunk anyukámmal élunk.30ezret fizetunk havonta neki plusz azt esszuk amit mi veszunk tehát egy kekszet sem ad soha még a gyereknek sem.En fozok hármunkra anyu pedig saját magára egymás ételéhez soha nem nyulunk.Soha nem segitett minket 1ft-vel sem holott tudja hogy elég kevesbol gazdálkodunk.(nekunk kb.180ezer az osszbevételunk anyunak 300ezer).Most azért irom ezt nektek mert ma reggel valami nagyon sziven utott.Egy ismerosommel találkoztam(egy helyen dolgoznak a férjeik kb.ugyanannyit is keresnek)szovan ujságolja hogy jon náluk a kisteso.Mondom mi is nagyon szeretnénk babát de az anyagiak miatt nem merjuk bevállalni.Erre o hogy ok simán mivel nem fizetnek semmit otthon anyukája foz a családnak sokszor még reggelit is hoz nekik.Na itt volt a pillanat amikor nemsok kellett hogy elsirjam magam.Hát ez lenne a lényege annak ha valaki otthon lakik hogy tudja magát osszeszedni hogy aztán saját lakása lehessen nem?Akkor az én anyám miért ilyen?Amugy anyosom teljesen más o mindent odaadna még azt is amilye nincs,pedig neki és aposomnak eggyutt nincs annyi bevétele mint anyamnak.Szoval érdekelne hogy másoknál hogy van ez,esetleg másnak is ilyen e az anyja?


2013. okt. 25. 18:02
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
68%

150ezer ft-ból gondolom van megtakarításotok,fizessetek kauciót,menjetek albérletbe.Menj el dolgozni,és 2 év múlva jöhet a tesó. Vagy amennyit akartok.Aztán meg ha stabil munkád lesz,vehettek fel hitelt.

Engem inkább az ötütt szíven,hogy a barátnőd így kihasználja az anyukáját,és van egy férje,aki elnézi,hogy más eltartsa őket.

2013. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
80%

Remèlem csak azèrt nem írsz, kedves kèrdezö, mert alaposan elszègyellted magad. Mègis mit kèpzelsz te magadról, hogy családos felnött emberkènt jóformán eltartatod magad az anyáddal, ès mèg a szemère veted, hogy milyen rossz veletek...?


A család arra való, hogy ÈSSZERÜ KERETEK között támogasson valakit, nem a hülyesègben. Nyilván töled sem kèrnènek pènzt, ha egyetemista diák lennèl, de te felnöttet akartál játszani, hát akkor viseld a felnöttsèg felelössègèt is, ès teremtsd meg magadnak a hátteret. Menj el dolgozni ès tanulni, ne anyád nyakára szülj mèg egy gyereket.

2013. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
79%

Amikor apámmal megbeszéltük, hogy nála fogok lakni, egyértelmű volt, hogy fizetek neki. Van egy külön lakrészem, külön bejárat, konyha fürdő, nappali, hálószoba. Saját magamra főzök, vásárolok, mosok, takarítok. Egy jelképes összeget fizetek havonta (25ezer Ft), tudom, hogy nem lenne rászorulva, a fizetésem többszörösét keresi meg havonta, de ragaszkodtam hozzá, nem akarok senkin csak úgy élősködni. És gyereket sem szülnék a nyakára, és nem költöztetnék ide senkit.

Nem értem, miért vagy felháborodva ennyire. Ha elég felnőtt voltál ahhoz, hogy gyereket csinálj, akkor gondoskodj is róla. Örülj, hogy albérletet nem kell fizetned. 2 éves gyereket már be lehet adni bölcsibe, és mehetsz dolgozni. Ne másoktól várd a segítséget, hanem tegyél valamit azért, hogy előrébb juss (és itt nem az újabb gyerekre gondolok)...

2013. okt. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező, a helyedben a pofám leszakadna a szégyentől!

Ne háborogj, anyukád gondolom, nem azért dolgozott le egy életet, hogy most a jó fizetését mind nektek adja. Megdolgozott érte, hagyd hogy élvezze.

Havi 150 ezerből simán meg kéne tudjatok élni 3-an, ne panaszkodj. Én havi 110 ezerből élek gyerekkel 45 ezres albérletben, + rezsi, ami szintén nem kevés. Úgyhogy csak ne sírj.

Bevett szokás, hogy aki még otthon él, egy személy, haza ad a szülőknek 30 ezret. Ti meg 3-an vagytok, és adtok 30-at? Szerinted az mire elég? Számolj utána...

19 évesen gyereket szültél a nyakára, becsüld meg, hogy nem kell albérletbe menjetek...bár megérdemelnéd, hogy lásd, milyen is az élet valójában!

Gyerek már 2 éves, add bölcsibe, menj dolgozni. Jobb helyzetben lévők sem engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy otthon maradnak 3 évig. Bár sejtem, hogy eszedben sincs dolgozni menni, inkább szülsz még egy gyereket.

2013. okt. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
41%

Ennyi hülye választ.. Azon gondolkodjatok már el, hogy a nagy fürdik a pénzben. 300 ezer havonta? Haló! És még a saját lányától és az unokájától kér pénzt? Mi bajotok van emberek?


Az oké, hogy az ember támogassa a családját, és ha a nehéz sorsú anyjával él akkor fizessen, és az is oké hogy nem sok a 30 ezer a rezsire. De itt nem erről van szó! A nagyi a párnája alá gyűjti a pénzt, amíg ezek nem tudnak elköltözni otthonról.


Az én nagyszüleimnek nem volt sok pénzük, de mindig adtak nekem enni, már ne is haragudjatok, és nem kérték el tőlem az uzsonnapénzemet.


Ez a kérdés konkrétan arról szól, hogy az anyám zsugori, pénzt követel tőlem, holott neki sok van, nekem pedig nincs, és az unokája szájából veszi ki az ételt. Szerintem nem bonyolult ki a gonosz ebben a történetben..

2013. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
57%

Ja és csak hogy válaszoljak a kérdésre, én semennyit nem fizettem amíg otthon laktam, amikor elköltöztem és egyetemet végeztem, akkor is a szüleim támogattak. A saját keresetemet megtartottam, és azt egészítették ki.


Ha a szülőknek van pénze, akkor nem kell őket támogatni. Normális családokban a szülők támogatják a gyereket ha megtehetik anyagilag. Nem elveszik tőlük a pénzt.

2013. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
35%

Na végre, valaki! (a 69%-os)

Én is ezt próbáltam elmondani, többek között! Természetesen lepontoztak nullára, sőt még a régóta stabil százalékom is visszaesett 85-ről... (mondjuk kit érdekel...)


De alig fér a fejembe, hogy mindenki ugyanazt fújja és fröcsög itt ész nélkül, mégis 100%-ban hasznos a válasza, pedig totál marhaságokat hordanak össze!

Egy részükkel egyetértek, nem kellett volna ilyen fiatalon szülni amíg nincs saját lakás és nem adottak a körülmények.

De az anyukának jóval több pénze van egymagára, mint a lányának és annak a családjának hármukra. Ráadásul a lánya! (És továbbra is tartom, hogy az anyuka is hibás, ha a lánya felelőtlenül szült, jobban meg kellett volna nevelni.)


Továbbá fel nem foghatom, hogy azt senki nem vette észre, hogy náluk eleve rossz az egész légkör! Mindenki csak ír, hogy ő így, meg úgy, meg "pofám leszakadna, ha nem fizetnék" stb. Hagyjuk már... A kérdező anyja még az unokájának sem ad semmit, írta is, hogy egy kekszet sem. Ilyen szempontból úgy élnek, mintha nem is lennének rokonok! Azért az durva, hogy senki meg sem kóstolhatja a másik kajáját, vagy ha esetleg valakinek nehéz napja volt, akkor nincs az, hogy jól van, ne főzzél, én csináltam sok "valamit" mindjárt melegítek nektek.

Szerintem a kérdező inkább amiatt van kiakadva az egészen, mert semmi szeretet nincs náluk, semmi kedvesség.

2013. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
49%
Ne aggódjatok, én is 20 % os lettem:)
2013. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
64%

Nem ad nekik kekszed de az unoka, lánya, veje rezsi részét fizeti. 300 ezerből kifizeti a 4 fő rezsijét még mit kellene adnia pluszba.

Így is alig kér valamit,ennyiből igenis kellene takarékoskodnia kérdezőnek. Ne csak rövid távra kell gondolni.

Kérdező oda szüli a második gyereket is a segélyre ami semmire sem elég, és még 3 évig otthon marad. A nagyi elveszíti a munkahelyét/ lerokkan/ elüti az autó bármi lehet akkor kérdezővel és a családjával mi lesz? Kérdező nagy valószínűséggel életében nem dolgozót,de lesz két gyereke,mégis melyik munkáltató fog kapkodni érte? A nagyinak legalább van spórolt pénze és akkor is tud majd a gyerekének segíteni ha ez megtörténik.

Mert előbb utóbb úgyis, megtörténik ha más nem nyugdíjas lesz, akkor nem lesz havi 300 ezres jövedelme.

Mondjuk azért az is megérne egy magyarázatot, hogy ezért a 300 ezerért gondolom a nagyi 2.munkahelyen dolgozik.

2013. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
75%

mi apukámmal lakunk. laktunk külön, volt lakásunk, de szüksége van ránk, nagy a ház, egyedül van, nem is tudja fenntartani.

szóval kezdetnek teljesen felújítottuk a házat, kettéválasztottuk, így kényelmesebb, mindenki el tud vonulni, magára tudja zárni az ajtót, stb :)

fizetjük a rezsit minden hónapban, azt elosztjuk négy részre és ő 1 részt fizet, mi 3at. külön konyhán vagyunk de természetesen ha olyan ételt főzök akkor viszek át egy vacsorára vagy ebédre valót, mondjuk heti 4x-5x.

cserébe néha vigyáz a gyerekre vagy elviszi sétálni, túlórázunk akkor az oviba is elmegy érte :)


amit te írsz az szerintem nagyon csúnya dolog. ne turkálj anyukád pénztárcájába, semmi közöd hozzá, hogy mennyit keres. menj el dolgozni és keress te is 300E-t. hidd el, 2 éves gyerek mellett is lehet, én is dolgozom kicsi gyerek mellett, közben segítem apámat, apósomnak is gyakran viszek valamit amit kell, ha szüksége van segítségre oda is megyünk és csináljuk, ez a család, ami az egymás segítéséről szól, nem pedig arról, hogy neked mindent a segged alá tegyenek, hogy egész nap semmi dolgod ne legyen. szedd össze magad és kínáld meg anyukádat vacsorával, ez a minimum. talán ha te így állnál hozzá, lehet ő is segítene...

2013. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!