Ki mennyit fizet otthon?

Figyelt kérdés

Pontosabban arra lennék kiváncsi hogy az aki már saját családjával de még mindig otthon lakik az mennyit fizet havonta a szuloknek?Nagyi foz vagy pedig ti?hogy mukodik a bevásárlás?Leirom nálunk hogy van:

En 21 éves vagyok,férjem 24 és van egy 2 éves kisfiunk anyukámmal élunk.30ezret fizetunk havonta neki plusz azt esszuk amit mi veszunk tehát egy kekszet sem ad soha még a gyereknek sem.En fozok hármunkra anyu pedig saját magára egymás ételéhez soha nem nyulunk.Soha nem segitett minket 1ft-vel sem holott tudja hogy elég kevesbol gazdálkodunk.(nekunk kb.180ezer az osszbevételunk anyunak 300ezer).Most azért irom ezt nektek mert ma reggel valami nagyon sziven utott.Egy ismerosommel találkoztam(egy helyen dolgoznak a férjeik kb.ugyanannyit is keresnek)szovan ujságolja hogy jon náluk a kisteso.Mondom mi is nagyon szeretnénk babát de az anyagiak miatt nem merjuk bevállalni.Erre o hogy ok simán mivel nem fizetnek semmit otthon anyukája foz a családnak sokszor még reggelit is hoz nekik.Na itt volt a pillanat amikor nemsok kellett hogy elsirjam magam.Hát ez lenne a lényege annak ha valaki otthon lakik hogy tudja magát osszeszedni hogy aztán saját lakása lehessen nem?Akkor az én anyám miért ilyen?Amugy anyosom teljesen más o mindent odaadna még azt is amilye nincs,pedig neki és aposomnak eggyutt nincs annyi bevétele mint anyamnak.Szoval érdekelne hogy másoknál hogy van ez,esetleg másnak is ilyen e az anyja?


2013. okt. 25. 18:02
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
55%

A nagyi egy életet ledolgozott azért a pénzért, és senki nem kérheti számon tőle, hogy miért nem támogatja ennél is jobban a felnőtt lányát és vejét! Hadd élvezze az idős kort, ahogy ő szeretné!

Az is nagy segítség, hogy ott lakhatnak, az albérlet sokkal többe kerülne!

Na meg hogy nem ad az unokának egy kekszet sem...ezt csak egy oldalról hallottuk,én mindent azért nem vennék szó szerint!

2013. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
46%

Hát szerintem igenis számon lehet kérni a nagymamán is! De úgyse fog eljutni az agyatokig ez sem! Mindegy, legalább a kérdező nem érzi majd magát annyira szomorúan és egyedül, ha már ilyen helyzetben van.


Érdekes, hogy itt mindenki úgy gondolkozik, mint egy gép, bezzeg máshol tudjátok papolni a "a szülő dolga nem csak az anyagi támogatás és, hogy fedélt biztosít a gyerek feje fölé, hanem az is, hogy lelkileg támogassa" dumát...

Itt is erről van szó részben, mert az oké, hogy nála lakhatnak és biztos annak is oka van, hogy miért fogadja el a harmincezret, ha ő olyan jól keres, de az a kérdésből lejön, hogy sem a lánya sem pedig az unokája iránt nem érez vagy nem mutatja ki a szeretetét.

Vagy szerintetek a kisgyereket kell azért büntetni, mert így alakult a dolog? Azért néha egy csokit vagy valamit csak adhatna neki.

Mi szegények vagyunk, a kérdezőéknél sokkal kevesebb pénzből kell kijönnünk, de mégsincs ez a garasoskodás, mindenki ott segít, ahol tud. A dolgokat is az fizeti, akinek éppen több pénze van és kész. Hiszen úgyis egy család vagyunk, ráadásul ha én nem fizetem ki a vizet, mert unom, hogy mindent én fizetek, akkor magammal b#szok ki, hiszen nekem sem lesz víz, én sem tudok mosni, zuhanyozni stb.


Szóval ez nem helyes viselkedés az anya részéről sem. Egyrészt ha szigorú próbál lenni a lányával, hogy tanítsa a való életbe, azt nem így kell, attól még nem kell megvonni a szeretetet tőle és az unokától, másrészt pedig nem határolódhat el ennyire álszent módon, ha a lánya szerinte elcseszte az életét az részben az ő hibája is. Vagy talán nem ő nevelte, nem neki kellett volna figyelmeztetnie ha látja, hogy rossz úton jár, nem érezte szükségét? Pff.

2013. okt. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Utolsó.


Nehogy már a kérdező Édesanyja tartsa el az egész családot, mert "Ne vonja meg a szeretetét." Szerinted az a szeretet jele, hogy minden költségüket átvállalja, a leányzó meg gyorsan szül még egy gyereket anyuci nyakára? Az első is nyugodtan ráért volna még, nem kell 19 évesen anya nyakára odaszülni egy gyereket, és akkor 2 év múlva nem lenne miért sírni a gyakorin. Gondolkozni kell, nem csak ész nélkül szexelni.


Lehet lepontozni.

2013. okt. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
27%

A gyereknek szerintem megint semmi köze ehhez a dologhoz. De ezt hagyjuk is.


Viszont a ti logikátokkal élve Brad Pitt-nek be kéne jelentenie a gyerekeinek, hogy akkor holnaptól havi 50ezer dollárral be kell szállniuk a rezsibe mert az ő lakásában laknak? Ez itt a probléma. Egy főre 300ezer több mint elég, és a nagyi még többet harácsol. Tök mindegy mennyit dolgozott életében.


Az én szüleim nem keresnek 300 ezer forintot, de nem fogadnának el tőlem egy vasat sem. Nekik van amennyire szükségük van, ezen felül nem fogják még a gyereküket is lehúzni. Ez itt a probléma kérem szépen. Mert ha a nagyi a 300ból minden évben nyaralgat a tengerparton, de a gyerekének nem ad enni, sőt még pénzt kér tőle, akkor ez bizony nagyon csúnya dolog.


Ja és volt egy "3 ember után a rezsi" komment. A rezsi elenyésző részét teszi ki a víz, ami tényleges 3 emberre lebontható. Fűteni akkor is kell ha csak egy ember lakik, a szemetet is elviszik akkor is ha egy ember lakik, a hűtő akkor is megy, stb.. Ráadásul egy csecsemő? Nagy tétel. Szerintem a 3 ember nem csinál 30 ezer plusz rezsiszámlát egy hónapban. Maradjunk ennyiben. Ha meg elhúznak a kedves mamától, akkor majd kiadja albiba a szobát vagy mi? Nem, ott fog állni üresen. Szóval a nagyi anyagi helyzetén semmit nem oszt vagy szoroz, hogy ott laknak vagy nem laknak ott..


Mindegy, a lényeg a lényeg. Ha az én szüleim bejelentenék, hogy minden hazalátogatáskor 100 forint a zuhany, és 500 ft egy étkezés, akkor többet nem mennék haza. Nehogymár a 300ból ne fussa a fürdésre, komolyan mondom..

2013. okt. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon rosszak a példáid: Brad Pitt gyerekei kiskorúak, k...a nagy különbség. Másrészről ha te hazamész a szüleidhez LÁTOGATÓBA nyilván nem kérnek tőled pénzt, mert látogatóba mész, fogtad? Nem ott laksz a férjeddel plusz egy gyerekkel...
2013. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
74%

"Egy főre 300ezer több mint elég, és a nagyi még többet harácsol."


A nagyi azért a pénzért minden hónapban megdolgozik. Esetleg úgy gondolod, hogy mivel keres 300.000-t, nyugodtan eltarthatja a gyerekét, a vejét meg az unokáit? Mert ennyi pénz egy főre több, mint elég? Abból a pénzből nyilván félre is akar tenni, Ne adj' Isten, talán gyűjt egy utazásra, bármire.



Továbbra is azon a véleményen vagyok (mint itt sokan mások is), hogy hatalmas ostobaság volt így szülni egy gyereket. Én a kérdező helyében örülnék, hogy nem kell albérletbe menni, nem azon bőgnék, hogy "akarunk második babát de nincs miből". Az első sem lett volna miből...

2013. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
37%

_"a szülő dolga nem csak az anyagi támogatás és, hogy fedélt biztosít a gyerek feje"


Na majd ha a kérdező is teljesíti a szülői kötelességét és nem mástól várja akkor akarjon kis tesót.

2013. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
60%

"Szerintem a 3 ember nem csinál 30 ezer plusz rezsiszámlát egy hónapban. "


Te baromira el vagy tévedve, vagy nagyon gyerek lehetsz.

Ahol gyerek van ott nem lehet csak az egyik szobát fűteni csak párfokkal lejjebb venni, ott teljesen át kell fűteni az egész lakást. 4 ember minimum 4 szer fürdik naponta, akkor egy hónapban a nagyi használ 30 kád vizet a kérdezőék meg 90-et csak ebből kijön a 30 ezer és akkor még a villanyt, mosást stb nem is számoltuk.

2013. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
21%

"Nehogy már a kérdező Édesanyja tartsa el az egész családot, mert "Ne vonja meg a szeretetét." Szerinted az a szeretet jele, hogy minden költségüket átvállalja, a leányzó meg gyorsan szül még egy gyereket anyuci nyakára? "


Komolyan elkapott a nevetés, hogy lehettek ennyire korlátoltak...

Eltartás, lakhatás biztosítása = szeretet? NEM!!!

De nem kéne úgy élniük, mintha idegenek lennének, akik kényszerből élnek együtt.

Ez kb olyan, mint amikor nem volt pénzünk és nem tudtuk fizetni a fizet és lezárták. Mamám tele volt pénzzel, csomó felesleges dologra költött, utazgatott, tele volt nála a hűtő stb. Oké, azt csinál a pénzével, amit akar, az az övé. De nem igaz, hogy nyáron a negyven fokban, amikor majd el ájultunk a melegben és tiszta koszosak voltunk, a wc-t nem tudtuk leönteni rendesen, csupa mocsok volt emiatt a lakás, olcsó ásványvízre vadásztunk, hogy azzal tudjuk intézni a szükségeseket,de ő nem tudott kölcsönadni egy keveset, hogy befizessük a vizet. Pedig a fiáról (és annak feleségéről) és az unokájáról volt szó. Nekem sem ment épp jól az üzlet, felhívtam, hogy segítsen már, mert már tényleg beleőrülök a dologba, mert a szomszédokkal sem vagyunk olyan viszonyban, nem mehetek át zuhanyozni, mocskosan meg nem mehetek a munkába se stb. És tudom, hogy ilyenkor nem zárhatják el teljesen a vizet, de mivel nálunk magasan vannak a csövek, így nálunk ugyanolyan volt, mert nem jött víz, csak 5 percenként 1-2 csepp lecsöpögött. De erre mamám annyit mondott, hogy ez van, szokjam meg, és hiába sírtam neki a telefonban, azt magyarázta, hogy ők gyerekkorukban a patakból hordták a vizet. Hát nagyon köszönöm! Nálunk olyan patak van, ami barnás-sárga és a cigánytelep mellett folyik, eleve a gyárból engedik bele a piszkot és még a cigányok is abba öntenek mindent. Le is tettem a telefont, mert nagyon haragudtam rá, hogy tudna segíteni, de nem teszi. Pedig folyton azt hallgattuk, hogy mennyire hiányzom neki és mennyire szeret, bezzeg ha 10 évente egyszer kértem valamit, akkor már érdekes módon nem érdekeltem. Hát k#rva szép az ilyen élet...

A kérdezőéknél is úgy jön le az írásából, hogy hasonló kicsit a helyzet és őt igazából ez bántja, hogy eleve nem tölti meg szeretet az otthont, az anyja szinte csak megtűri őket ott (amiért amúgy fizetnek, amennyit tudnak), de nem támogatja lelkileg nem áll mögöttük. Gyakorlatilag jobban szereti a kérdezőt az anyósa és az apósa, mint a saját anyja. Csak sajnos azoknak, akik mindenüket odaadnák, hogy segítsenek és helyre tegyék az életüket, azoknak nincs pénzük, akinek viszont van, azt lehet nem érdekli ennyire a dolog.

2013. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
35%
Miért lenne ugyan az a helyzet? Teljesen más a két esett. Kérdező megkapja a segítséget de neki még több kellene,mert a nagyinak úgyis van. Te nagyon nem ugyan ezt írtad le.
2013. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!