Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek, ha a 17 éves...

Ti mit tennétek, ha a 17 éves lányotok teherbe esne, és emiatt a 19 éves bátya és a 21 éves nővére elköltöznének otthonról?

Figyelt kérdés

Azt mondják, ők nem ingyen bébiszitterek, nem tudnak tanulni a sírás miatt és hasonlók.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2013. nov. 19. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
68%
Én már egy szobakutya miatt is fenyegetőztem, hogy költözök - bár nem nagyon hatotta meg őket. De ha a húgom most, 18 évesen terhes lenne (az egyébként apám korú pasijától), hát akkor már tuti lelépnék. Azt azért tegyük hozzá, hogy nem jó a kapcsolatom a húgommal, még őt is nehezen viselem el, nemhogy a gyerekét...
2013. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:
Már korábban elköltöztek volna, de kellett a segítségük.
2013. nov. 19. 15:07
 13/62 anonim ***** válasza:
83%

JAJ!! Hagyjátok már azt a hülyeséget, hogy a szülő a hibás ha a 17 éves lánya felcsinálja magát!! Nem tarthat az anyuka sem mindig gyertyát a lánya ágya mellett! 17 évesen már kéne hogy legyen annyi esze a lánynak, hogy ha lefekszik egy fiúval akkor terhes is lehet.

A mai világban amikor az iskolákban is téma a szexfelvilágosodás, amikor elég ha a google-t megnyitja, és ömlik az információ a szex felvilágosításról, nehogy már a szülőket hibáztassuk, mert engedte, hogy a 17 éves lány egy kicsit szabadabban mozogjon. Ha ágyhoz láncolják akkor meg az lett volna a baj, hogy nem engedik sehová..


A másik, hogy a 2 felnőtt testvér inkább elmegy, az is érthető. Valahol igazuk van, végül is a hugica a család nyakába szül egy gyereket akit felnevelni sem tud szülői segítség nélkül..

Mégis mit várt?? Ő úgy dönt, hogy megtartja a semmire, a bizonytalanra, de simán tönkretenné a családja megszokott életét.. Miért is kéne most mindenkinek alkalmazkodnia hozzá??

2013. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha eddig is kellett a segítségük, akkor jogosan húztak el otthonról. Ezek után csak még több segítség kéne.
2013. nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
93%

9#

"A mai tinik sokkal érettebbek szexuálisan mint mi voltunk egykor."

Az lehet, de az értelmi képességeik meg pont fordított arányosságban állnak a szexuális érettségükkel.

2013. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 Je Veux ***** válasza:
96%
Ha már korábban elköltöztek volna, akkor mégis mit vársz? Maradtak, mert segítségre volt szükséged, de most már ez nekik is sok lenne..
2013. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
91%
Az én testvérem 4 éves volt, mikor érettségiztem. A füzeteimet a rajzai "díszítették" és sokszor vigyáztam rá, mentem érte oviba. De aztán érettségi után én is inkább elköltöztem. Szerintem ez az élet rendje, a nagyobbak költözzenek. Szóval én segítenék felnevelni a 17 évesnek a pcit, a másik kettőt meg hagynám, hogy saját lábukra álljanak, hiszen már nagyok.
2013. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
93%
Korábban is elköltöztek volna, de kellett a segítségük? Akkor teljesen ép érthető reakció.
2013. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
80%

Ha kellett a segítségük, akkor miért engeded megszülni a gyereket a semmire? Ő nem tudja eltartani és te sem!

Nem értem az ilyen tiniket és az anyjukat sem.

A két nagy testvérnek viszont igaza van.

2013. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
76%
Testvérként önmagában a gyereksírásért nem költöznék. Ahogy más is írta, a kistesók is sírnak, sírtak is (4-en vagyunk testvérek, a legkisebb születésekor már kamasz voltam), de soha nem tudtam volna rájuk haragudni. Azt viszont biztos én is rosszul viselném, ha rám akarná lőcsölni bárki a gyerekét. Ő szülte, bajlódjon vele ő, majd én is bajlódok a sajátommal annak idején eleget. :) Ez most lehet, hogy így önzően hangzik, de ez nem azt jelentené, hogy sosem segítek. Biztos lenne sokszor kedvem magamtól is, de hogy kiosztott kötelességem, feladatom legyen napi rendszerességgel vigyázni a tesóm becsúszott babájára, azt én sem tűrném. Ha ehhez el kell költöznöm, hogy elkerüljem, akkor akár el is költöznék, bár egy jól működő családban ilyen fel sem merülne.
2013. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!