Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek, ha a 17 éves...

Ti mit tennétek, ha a 17 éves lányotok teherbe esne, és emiatt a 19 éves bátya és a 21 éves nővére elköltöznének otthonról?

Figyelt kérdés

Azt mondják, ők nem ingyen bébiszitterek, nem tudnak tanulni a sírás miatt és hasonlók.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2013. nov. 19. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
87%
Nem valami jó helyzet.
2013. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, a világon semmit azon túl, hogy tudomásul veszed a helyzetet... mondjuk én erősen elgondolkodnék, hogy ilyen helyzetben miért döntött a 17 éves lányom a terhesség megtartása mellett, de az ő döntése.

Ha nagyon nem akaródzik a helyzet, akkor megtehetem elvben, hogy nem vállalom a gyámságot a születendő gyerek kapcsán, és akkor ugye vagy az apjához kerül (ha az nagykorú) vagy az apja szüleihez, vagy átmeneti állami nevelésbe, nevelőszülőkhöz...

De ugye az ember a gyakorlatban nem szokott ilyent lépni, ha csak egy mód is van másra...

Vagy ha van rá lehetőség, akkor a 17 éves lánynál már nyugodtan támogathatom, hogy költözzön össze a párjával, lehet, hogy a két szülői háznak ez sokkal jobban megéri ha nem is anyagilag, de a kérdésben szereplő és ahhoz hasonló következmények miatt.

2013. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
25%

Először is, nyilván nem ideális 17 évesen teherbe esni, de ettől még nem biztos, hogy ez egy boldogtalan család lesz, nemcsak ettől függ.

Kérdés, hogy hol az apa? Ő hol fog lakni?

A testvérek hozzáállása pedig fura nekem. Azért egy baba nem csak sírás és nyűg, nagyon sok örömet is okoz, és én szívesen vigyáznék is rá, nem pedig elköltöznék.

2013. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
13%
Legalább végre elköltözött a 19 és a 21 éves, ezeknek már önállónak kellene lenniük. És úgy tűnik hirtelen meg tudták oldani.
2013. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
A baba már 6 hónapos. Az apa nem vesz részt az életében.
2013. nov. 19. 15:38
 26/62 anonim ***** válasza:
89%

Egy kis történet:

A szomszédom lánya 2 évvel ezelőtt 17 évesen szülte meg a fiát. Amikor kiderült, hogy terhes, és még volt lehetőség az abortuszra, az anyjától kezdve a 18 éves nővére is próbálták rábeszélni. De a leányzó mindig levágott egy hatalmas hisztit, hogy márpedig ő megszüli, és jó anya lesz, mindenki más le van sz*rva. Mondanom sem kell, hogy a szintén 17 éves apuka sem akarta a gyereket, így az a kevéske kapcsolat ami volt megszakadt. Megszülte. Ma mi a helyzet?? Elmondom.

A facebookon a 19 éves anyuka felrak pár képet amin együtt mosolyog a 2 éves fiával. De ennyiből áll az anyaság..A valóságban sosem foglalkozott vele. A nagylány elköltözött, mert elege lett, hogy a csecsemő mellett napi szinten kiabáltak a húgával egymással, hogy viselkedjen anyaként, és ne az ő és anyja nyakába sózza mindig a kicsit.. De a kis maminak a disco fontos volt.

Az anyja (szomszédom) teljesen kikészült, és amikor csak teheti átjön sírni, hogy 40 évesen végre örült, hogy újra nő lehet, hogy élvezhetné az életet,de a lánya miatt újra gyereket kell felnevelnie, mert ha ő nem csinálja akkor senki..Hiába tanácsolom neki (és még páran) hogy márpedig fogja meg a kisfiút egy pénteki nap, nyomja az anyja kezébe, hogy

"-drágám ! ma nincs buli, nincs csavargás! Ma én bulizom, neked meg itt a fiad neveld!"

De sajnálja a kisfiút. Főleg hogy egyszer elment délutánra dolgozni azzal a tudattal, hogy a lánya mégiscsak anya lett, csak tud vigyázni a gyerekére, és este 10-re úgy ment haza, hogy az akkor 1 éves fiúcska egyedül volt a lakásban, mert a lánya elment pár barátnőjével vásárolgatni"

Tavaly velem is összekapott, mert megkért adjak pénzt, hogy eltudjon menni szülinapi partira a Balatonra.(anyja nem adott neki) Én meg kiosztottam, hogy szégyellje magát, mert mint anya csúfosan megbukott..


Hogy a kérdésedre válaszoljak:

Megértem, és támogatnám is a 2 felnőtt gyereket, hogy elköltözzenek. Ők már most tudják amit mi idegenek nem, hogy a testvérük felelőtlen, és alkalmatlan anyának. Inkább elmennek, de nem könnyítik meg a helyzetét. Jól teszik. Az anyukának is adnék tanácsot. Ha nem akar olyan elkeseredett lenni mint a szomszédom, akkor már most álljon a sarkára, és ne engedje, hogy a lánya pótanyát csináljon belőle, mert hamar azt fogja tapasztalni, hogy nem a lányának, hanem neki lett kisgyereke (csak éppen nem ő hozta a világra)

2013. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
93%

"A baba már 6 hónapos. Az apa nem vesz részt az életében."


Miért nem lepődök meg...

2013. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező (#25), akkor itt már a világon semmi eldöntendő kérdés nincs, a döntéseket már meghozták, a lány a terhesség kihordásáról és a szülésről, a szülei meg arról, hogy vállalták a gyámságot, és náluk fog lakni.

Innen már csak az marad, hogy viselni a döntések következményeit mindenkinek.

2013. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező. te ki vagy ebben a kérdésben?? Az anya vagy a 17 éves leányzó??


Miért gond az hogy a két testvér elköltözött???

2013. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
97%

Akkor a kérdésedet nem jól tetted fel. Már nem egy 17 éves terhesről beszélünk, hanem egy 17 éves anyukáról akinek fél éves a gyereke.


Azért ez nagyon nem mindegy!!!!

2013. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!