Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esett rosszul, hogy...

Jogosan esett rosszul, hogy ezt mondta a gyermekeinkkel kapcsolatban vagy csak túllihegem a dolgot?

Figyelt kérdés

Amikor megszületett a legnagyobb gyermekünk, úgy tűnt, jó apa lesz (foglalkozott vele, etetés, fürdetés, játék stb.), így második és harmadik babát is terveztünk. Eleinte minden jó és szép volt, de most, hogy már nagyobbak (6 és 4 és 3 évesek), alig foglalkozik velük, szinte csak akkor csinál velük közös programot, ha valakinek bemutathatja a "tudományát" és dicsekedhet velük, amúgy semmit nem csinál körülöttük. Elég sok változás történt mostanában az életünkben, főleg az anyagiak terén és egy ideig arra fogtam mindent, de egyre jobban látszik hogy nincs hozzá köze.

Tegnap is próbáltam vele erről beszélni mert meg sem kérdezte, mi van velük (mindhárman betegek és a kicsinél rezgett a léc, hogy kórházba kell mennie, mert nem ivott) és végül kibukott belőle, hogy miért nem vagyok képes megérteni, hogy ő férfi és miuán elmúlt az újdonság varázsa már nem foglalkoztatják ilyen szinten a gyerekekkel kapcsolatos dolgok. Én még azóta sem tértem magamhoz ettől a kijelentésétől.

Reggel érezte, hogy valami miatt nem vagyok a megszokott hangulatban, de amikor elmondtam, hogy mi a bajom, azt mondta, csak túllihegem a dolgot.


2013. nov. 20. 08:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen kis korkülönbségű gyerekek esetében 3 gyerek még egy nőnek és egy anyának is sok, nem hogy egy pasinak.
2013. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha az "újdonság varázsáról" szól az együttélés, akkor te meg szerintem simán megmondhatnád neki, hogy most már szeretnél inkább egy újabb pasit, mert elmúlt az újdonság varázsa.
2013. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

11 ugyan már mi 5 vagyunk testvérek úgy hogy anyu 30 éves kora után kezdett szülni, pontosan 2 évente jöttünk....és apa végig foglalkozott velünk, voltak egyéni napjaink is, sőt most hogy férjnél vagyok is foglalkozik még most sem szűnt meg apa lenni.....

Kérdező, bunkó a férjes , főleg az a baj hogy nem érzi kijelentése súlyát, így még megbeszélni se lehet vele, mert úgy is úgy gondolja neki van igaza. Sajnos tanácsot sem tudok adni mit lehet tenni egy ilyen kijelentés után...esetleg valami terápia, ahol visszavezetik a jó útra....

2013. nov. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
1-es válasza kimerítette a tökéletes fogalmát!;)
2013. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Utálom, amikor valaki a nemével takarózik. Túl gerinctelen, hogy azt mondja, hogy én, Fekete Péter, ilyen ember vagyok, erre azt mondja, hát a férfiak ilyenek. Nem, nem ilyenek.
2013. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Majd akkor se izgassa az újdonság varázsa, mikor öregen számítana valakire. A gyerekei eszébe se jussanak, ha ki kell mosni a sz@rból, vagy el szeretné kerülni az otthont.

Egyébként anyagilag gondoskodik rólatok? Ha igen, akkor én azt mondom ne hagyd el, míg ennyire kicsit a gyerekek, használd ki, hogy hazahordja a pénz, és majd ráérsz vele közölni pár év múlva, hogy te meg nő vagy, és mostantól ne számítson rátok, eddig is csak a pénze kellett. Biztos jól esne neki, de csak túllihegné....

2013. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem jogosan. Mit tennél ha kiküldenének a 40°-ba betonozni vagy közmunkán levélsöprögetés helyett a vasúti pályaépítés jutna neked? Vagy sorkötelezettség esetén a nőknek is bekéne vonulni, hidd el kikérnétek magatoknak mert még letörik a műkörmötök! Ez már nem kellene a sok emancipált p*csának. Az a minimum hogy ellátod a férjedet és a gyerekeidet.
2013. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó kèpzeld en betonoztam és tèglàt pakoltam a hàzèpítèsnèl, katonakènt kezdtem a palyfutasom...stb. Igenis nők helytàllnak ilyen munkakörökben is ugyan úgy mint ahogy vam irodàban, boltos eladókent sőt fodràszkènt dolgozó fèrfi is. Ennek semmi köze a gyereknevelèshez. Egy gyereknek van apja ès anyja akikre szüksège van mèg felnő, akiknek peldàt kell mutatni es nagyonis fomtos az apa jelenlète. A gyerekekt nem èrdekli ki mitdolgozik, ők csak a velük töltött időt fogjàk fel.
2013. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
17-es! Csak az a gond, hogy a férfiak se nem betonoznak, se nem katonáskodnak, hanem otthon döglenek a tévé vagy a gép előtt a rekesz sörrel és onnan ilyen nagy a pofájuk, feltételezem, neked is! Próbálnál meg felnevelni egy gyereket, bele is pusztulnál!
2013. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
17-es, igen ez volt a helyzet sok-sok évvel ezelőtt. Régen simán megéltek egy férfi keresetéből, aztán mikor apuka hazajött a munkából este, ő volt a legboldogabb, hogy láthatta végre a gyerekeit, a családját. Akkoriban nem nem akartak gyereket nevelni, hanem nem volt rá idejük, mivel ők keresték a kenyeret. De ma már a legtöbb férfi nem tudna eltartani egy családot, plusz a többség nem végez nehéz fizikai munkát, pláne nem hajnaltól késő estig vannak távol. És igen, ahelyett, hogy a fotelban meresztené a seggét, igenis foglalkozzon a gyerekkel, teregessen ki, és mosogasson el. Ma már meg kel osztani a házimunkát is, és egy normál férfi foglalkozik a gyeremekeivel, neveli őket. Ha kemény munkával keresed a kenyeredet hajnaltól késő estig, és lazán megél belőle az egész család, akkor jogos a hozzászólásod. Ha meg a neten lógsz a 3 órás ebédszünetedben és otthon az elhízott segged a fotelba tolod egy üveg sörrel, akkor nem. :)
2013. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!