Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 17 éves gyerek ha teherbe...

Solyom123 kérdése:

Egy 17 éves gyerek ha teherbe ejt egy nála idősebb csajt akkor a gyerek kötelezhetö e a gyerek tartásra?

Figyelt kérdés
mert ugye 18év alatt nem veheti a nevére a gyereket. és ha mondjuk szülöi aláirással nevére teszi a gyereket? akkor ezek a dolgok hogy müködnek? pl a fiunak nincsen szakmája csak ösztöndija mondjuk havi 30e. és ha együtt élnek akkor ezek a dolgok hogy müködnek ha a gyerek és a csaj vállalják a gyereket közösen?

2013. nov. 21. 21:04
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
voltunk már egy ügyésznél és azt mondta hogy enm kell félni nem lesz semmi baj a szüleimet nem kötelezhetik gyerek tartásra és nem lesz semmi bajom sem nekem ebböl mivel még nem dolgozom ezért ha 18 el is mulok nem lesz honnan gyerektartást el vennicsak ha lesz munkám ! addig nem kérhetnek!
2013. nov. 21. 21:26
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

De nevedre veheted...

Kötelezhető vagy gyerektartás fizetésére, de amíg nem töltöd be a 18-at addig a gyámod(általában a szüleid) teljesíti helyetted a kifizetési kötelezettségedet.

2013. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
és amint el múltam 18 és a nevemre veszem a kisfiamat? mert ugye még nem dolgozok mert a szakmámbol 1 év bissza van!
2013. nov. 21. 21:32
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Deee... Csak. Ha a szüleid nemnfizetik,makkor az állam megelőlegezi, és után kamatostul fizetsz
2013. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
28%

Legkésőbb 3 éves koráig kell a nevedre venned a kicsit, ha szeretnéd. Szóval a születésekor még semmivel nem vagytok elkésve.

Azért nehéz dolgod lesz, akármi is történjék. Úgy néz ki, a szüleid nem támogatnak valami nagyok:S.

2013. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

1. Függetlenül az apa korától a gyerek után gyerektartást kell fizetni.


2. Ha az apa kiskorú, akkor nagykorúságáig a törvényes képvsielöje köteles helyette fizetni.


3. A gyereket elismerheted akkor is, ha még nem vagy 18 éves. (Ha nem ismered el, az anya kérheti az apaság megállapítását, ami igen sokba kerül, ha tényleg te vagy az apa)

2013. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
értem :) köszi szépen a válaszokat :) sajna csak anyum nem nagyon támogat de ez hosszu :)
2013. nov. 21. 21:42
 18/33 A kérdező kommentje:
amugy igen persze h én vagyok az apa :)
2013. nov. 21. 21:43
 19/33 A kérdező kommentje:
csak mert én ugy tudtam idáig,hogy ameddig a gyerek nincs a nevemen addig nem vagyok köteles fizetni! de miután elhagytam a 18 évemet abba a pillanatban a nevemre iratom!
2013. nov. 21. 21:44
 20/33 anonim ***** válasza:
87%
Ha te vagy az apa fizetni fogsz. Ha te nem tudod gyerektartásként mert kiskorú vagy akkor elveszik a szüleidtől unokatartás címen, függetlenül attól, hogy ők ezt akarják -e. Érzelmi kérdések sajnos a bíróságot nagyon nem érdeklik.
2013. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!