Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 17 éves gyerek ha teherbe...

Solyom123 kérdése:

Egy 17 éves gyerek ha teherbe ejt egy nála idősebb csajt akkor a gyerek kötelezhetö e a gyerek tartásra?

Figyelt kérdés
mert ugye 18év alatt nem veheti a nevére a gyereket. és ha mondjuk szülöi aláirással nevére teszi a gyereket? akkor ezek a dolgok hogy müködnek? pl a fiunak nincsen szakmája csak ösztöndija mondjuk havi 30e. és ha együtt élnek akkor ezek a dolgok hogy müködnek ha a gyerek és a csaj vállalják a gyereket közösen?

2013. nov. 21. 21:04
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
értem! :) mind1 ilyen az élet most 3ével elöbb vagy utobb :D lényeg h legyünk jó szülök és ne legyenek egymással problámáink! köszi a válaszokat! :)
2013. nov. 21. 22:00
 22/33 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem házasodtok össze? Szakma után meg elmész dolgozni, előtte is megpróbálhatsz diákmunkázni hétvégente.
2013. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
24%
És csodálkozol, hogy anyád nem támogat, meg nem valami megértő? Eltarthat még egy gyereket, mert a sajátja volt olyan hülye, hogy ész nélkül dugott össze-vissza. Anyád helyében felrúgtalak volna és amint betöltöd a 18-at zavarlak a búsba dolgozni.
2013. nov. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell gyerektartást fizetned se neked se a szüleidnek. Mivel azt irtad h a barátnőddel együtt vagytok,szeretitek egymást,stb... Amit megtehetsz h az ösztöndijadból meg diákmunkákból támogatod őket amennyire tudod. Ha betöltöd a 18-at nevedre veszed majd.
2013. nov. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
94%

Mi az, hogy a nevedre íratod? Egy gyerek nem ingatlan, autó...stb. Ezeket szokták névre íratni.

Te teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot teszel, nem kell hozzá 18-nak lenni.

És tartási kötelezettséged is van! Amit majd az anya akkor fog érvényesítenu, ha kb.fél év múlva megpattansz, mert mégsem olyan jó buli papás-mamásat játszani, ha élesben megy.

Jó reggelt!

2013. nov. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
87%
Ha együtt vagytok és várjátok a babát, akkor hogy merül fel egyáltalán a gyerektartás? Ezt csak válás esetén állapítják meg tudtommal.
2013. nov. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
68%
Ha szeretitek egymást és együtt is maradtok akkor neked mire kellene fizetni? Gyerektartást akkor kell fizetned, ha szétmentek és anyuka a gyermekelhelyezési per után gyermektartásdíjat is követel.
2013. nov. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
utolsó 2 válaszolo és a többi jó fej! na erre voltam én kiváncsi!!! köszi a válaszokat! (csak azért kérdeztem mert halottam 1000 verziot)
2013. nov. 22. 12:39
 29/33 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan, ahogy az utolsók írták. Ha te a lánnyal akarsz maradni, együtt nevelitek a kicsit, akkor nem kell egymásnak tartásdíjat fizetnetek, ahogy más együtt élő szülők sem fizetnek egymásnak. Ennek a válásnál/szakításnál lenne jelentősége. Az persze más kérdés, miből éltek meg, de gondolom a szülők támogatnak, te vállalhatsz diákmunkát a szakma megcsinálása mellett is, és szocális ösztöndíjról is érdemes lenne érdeklődnötök az önkormányzatnál, iskolánál.
2013. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
18%
Én úgy tudom, hogy ha már gyermeked születik, akkor nagykorúvá is válhatsz gyámhatósági engedéllyel, pláne ha csak 2 hónap van a 18. születésnapodig.
2013. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!