Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akinek alkoholi...

Van itt olyan, akinek alkoholista családtag mellett kellett felnőnie?

Figyelt kérdés
Nekem igen és nagyon rossz hatással volt rám. Sose lehet tudni, hogy mire számítsak, hogy mikor veri ki ok nélkül a balhét, hogy mikor lesz ideges...ráadásul se józanul, se részegen nem jó vele...részegen azért, mert kötekszik és kiszámíthatatlan, józanul pedig azért, mert akkor fezsült és olyan mint egy időzített bomba. igazából mindig az a jó, amikor elmegy és nincs itthon, ez van. Bár akkor meg az a baj, hogy mi lesz, ha hazajön. Apám. Egész eddigi életemben úgy éreztem, hogy teljesen lefáraszt ez a kiszámíthatatlanság és energiát vesz el tőlem teljesen feleslegesen. Nem szeretek itthon lenni, mert nem lehet pihenni, mindig is jobban éreztem magam a barátaimmal, ott ezerszer felszabadultam vagyok, mint itthon bármikor. Másnál is volt, vagy van ilyen? Hogy törtetek ki anélkül, hogy nagyot sérültetek volna? Hogy lett boldog életetek?

2013. dec. 4. 23:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is beállok a sorba :) Az én apám is alkoholista, de zugivó. Ezért gyerekkorunkban nem tudtuk, hogy miért jön elő a garázsból olyan másan, de később rájöttünk, amikor nagyobbak lettünk. Ma is azt hiszi, hogy ha őt nem látják inni, akkor ő nem is ivott és nem tudja senki. Csak éppen olyan seggrészeg, hogy feldől. Aztán amikor mondjuk neki, akkor letagadja. Most már nem szólunk neki. Ez megy több, mint 30 éve.
2013. dec. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem előbb anyám lett alkoholista majd édesapám. A megnevezés nem hiába ilyen....

Anyám csak anyagilag tartott el (ha annak lehet nevezni, nem egyszer maradtunk éhen a bátyámmal, miatta nem tudtam szakmát tanulni...), lelkileg sosem volt ott, nem éreztem magamban a biztonságot, szeretetet, nem éreztem amit kellene, gondolom ő sem.

Amíg ivott még rosszabb volt....

Nem úsztam meg lelki sérülések és alapvető hiányosságok nélkül, a mai napig iszom a levét a nemtörődömség3nek, szívből rühellem az alkoholistákat és az olyanokat akiknek a faszik fontosabbak mint a gyereke....

2013. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Csatlakozok én is annyi különbséggel, hogy az én gyerekkoromba egy kezemen meg tudnám számolni, hogy apám hányszor volt józan. Jó 6-7 évig anyum is vele tartott a dorbézolásba, mi meg tesómmal eleinte együtt, aztán amikor elkerült fősulira, akkor egyedül viseltem drága szüleim "szerető gondoskodását."


Az életemre még ma is kihatással van, mert nem bírom a részegséget elviselni. Én semmit nem iszom soha, a férjemtől is azt várom,hogy a kelleténél többet ő se igyon. Ezt az esküvő előtt letisztáztuk, már akkor közöltem vele, hogy ez nálam válóok. Azóta persze már többször megszegte az ígéretét, ilyenkor tajtékzok, és a kelleténél ezerszer nagyobbra fújom a dolgot. Talán egyszer sikerül túljutni rajta.

Szóval ez a második házasságom, mondhatom hogy boldog vagyok. Nehézségek persze vannak, de alapjaiban nagyon jó az életem.

2013. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

8-as voltam. Azért írtam csak egy szót, mert még mindig annyira fáj az egész, hogy képtelen vagyok beszélni róla. Most pszichiáter kezel a szüleim miatt.


Sajnálom, hogy másoknak is hasonló fájdalmas emlékei vannak. :( Nagyon át tudom érezni.

2013. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem apám volt alkoholista egészen 14 évig. Két évvel ezelőtt döbbent rá, hogy hoppá nekem családom van. 13 éven keresztül nem volt olyan nap, hogy ne veszekedjen. Sose töltött velünk egyetlen egy percet sem, sose vigasztalt meg, sose mondta hogy szeret és nem is éreztette. Hát igen, pocsék gyerekkor. 2 évvel ezelőtt olyat tett amit szerintem sose tudok elfelejteni és akkor azt mondtam neki hogy TE NEM VAGY AZ APÁM. Ez nagyon szívenütötte és azóta nem nyúlt alkoholhoz. 16 éves vagyok és mostmár mindennap mikor hazaér a munkából mindíg megkérdezi miújság, megszeretget stb. De még így sem tudom elfelejteni azokat amiket megtett. 16L
2013. dec. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!