Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy a szülőknek nem kötelessége eltartani a huszonéves gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Volt nemrégiben egy kérdés, ahol egy fiú/lány(?) írt arról, hogy jelenleg nincs munkája, tanul, és mindemellett le kell adnia havonta X összeget otthonra és mindemellett mindent magának megvennie. Gondoltam, ez azért mégse normális...


Erre olyan válaszokat is olvasok, hogy "senkit nem érdekel, hogy nincs munkád" meg "örülj, hogy egyáltalán otthon lakhatsz" és "nehogy már egy huszonéves a szülő tartson el".

Komolyan kiégtem két perc alatt. Kérdem én, mi az, hogy örüljön mert a szülei megengedik, hogy otthon lakjon?


Én úgy gondolom, amikor egy értelmes, érett felnőtt ember gyereket vállal, akkor azzal is tisztában van, hogy nem 18 éves koráig tart majd a felelőssége, hanem élete végéig. De legalább addig, ameddig a gyereknek nem sikerül kialakítani egy önálló életet - ami manapság, mint tudjuk, kifejezetten nehéz dolog. Nem a szerencsétlen gyerek kérte azt, hogy szülessen az egymillió munkanélküli országába és ne legyenek lehetőségei.


Már azzal se értek egyet, hogy pénzt kérnek a tanuló gyerektől, amiért otthon lakhat (hiszen mondom, ezt ők akarták és vállalták), de főleg nem úgy, hogy még munkája sincs és tanul. Soha az életben nem fog tudni így előre jutni, mert mire befejez az iskolát, milliós tartozása lesz - ez miért jó a szülőknek?


Mielőtt bárki belekötne, itt nem a tökét lógató, képzetlen és hülye huszonévesekről beszélek, hanem azokról, akik a kérdezőhöz hasonlóan próbálnának előre jutni. Vagy a szerencsétlen gyerek, ha 18-20 évesen egy kb. semmit nem érő OKJ-val nem talál munkát, akkor menjen el prostinak a pénzért vagy legyen öngyilkos?


2013. dec. 7. 15:37
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
71%

Mert akik így vélekednek, azok azért "vállaltak" gyereket, hogy majd legyen aki rájuk nyitja az ajtó, meg őket pátyolgatja egész öregségük alatt.

Szerintem a család azt jelenti, hogy ott segítjük egymást, ahol tudjuk. Oda-vissza. PénzKÉRŐ szűlők belegondolhatnak, hogy ők sem fognak örökké pénzt keresni, csak nehogy a gyerek azt mondja, hogy akkor adok plusz pénzt gyogyszerre, ha visszadod!

2013. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a szülők keretébe belefér, nem az ördögtől való eltartani a gyerekét, ha még tanul. Én 24 éves vagyok, MA-n, és nincs munkám, mert olyan borzalmas órarendünk van, hogy amellett még 1-2 napos diákmunkát sem lehet vállalni. Előtte, amilyen szakon tanultam, 5.5-ös átlagra kaptam kemény 7500 Ft-ot (csak azért, mert a szakra a fejkvóta miatt minden hülyét felvettek, és így kevesebb jutott az ösztöndíjra), és ott is pocsék volt az órarend. Most akkor választhatok, hogy nem megyek be órákra csak azért, hogy dolgozhassak, vagy nem dolgozom, és mivel az egyetem a fontosabb, ezért nem dolgozom.


Mondjuk az én helyzetem még jó, mert van másfél ingatlan mögöttem (az általunk nem használtakról beszélek). Szóval ha majd lesz egy viszonylag jó munkahelyem, akkor el tudom majd magam tartani. De addig nem akarom felélni minden spórolt pénzemet, és a szüleim sem gondolkodnak így, hála a jó égnek.

2013. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg mindegyik család úgy csinálja, ahogy akarja. Csak ha valaki meg beírja ide, hogy ő huszonvalahány éves és tanul és a szülei nem kérnek tőle pénzt, akkor jön a sok elkeseredett ember és lepontozza.

Én 20 éves vagyok, tanulok, nem várják el tőlem a szüleim, hogy dolgozzak, mert ők mondták, hogy most az a dolgom, hogy tanuljak. Első félévemen vagyok, nem akarják ők sem, hogy rögtön elszúrjam az egészet... Ha majd lesz RENDES fizetésem, akkor adok bele a rezsibe, de most miből adjak? A 20 ezer forintos szoctámból? Ez nekik annyiból könnyebség, hogy a szórakozásomat, a ruházkodásomat magam finanszírozom.

2013. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
82%

Hát akkor tőlem a sok irigy ember ki is akadhat.

26 éves vagyok, most fejelem be az alapképzést, még lesz 2 év mesterképzés is, és semmit nem fizetek itthon, sőt még a szüleim fizetik a tandíjamat is.

2013. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
27%
44. Ki lesz arra irigy, hogy 28 évesen lesz meg egy diplomád, ami másnak már 25 alatt meglett?
2013. dec. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
60%
...aki már 25 év alatt az anyagias családja miatt megkeseredett, az lehet irigy.
2013. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán nem normális. Én egyetemre járok, két szakot csinálok párhuzamosan, mellette persze néha főzök itthon meg összepakolok a szobámban. De hogy pénzt adjak mert elmúltam 20?? Attól még a gyerekük vagyok és támogatnak. Volt amikor dolgoztam 4 órában, mert AKARTAM, és akkor sem kellett fizetnem, ugyanúgy fizették a telefonszámlám, a bérletem és mindent. Azt szeretnék hogy minél több pénzt félre tudjak tenni. Persze én ezzel nem élek vissza és nem veszek hetente drága táskákat. Nem hinném hogy normális tízezreket adni a szülőnek mert otthon lakik. Hol lakna, a szomszédnál?

Nővérem 28 éves, rég külön él, de amikor nem tudta megvenni magának az autót amit szerett volna, kipótolták neki a pénzét hogy megvehesse! Igen, felnőtt ember, és? Nem ettől fogunk csődbe menni, és a saját gyerekükről volt szó.

l24

2013. dec. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
60%

# 45/47


Másoddiplomán vagyok pont azért fizetetős,mert egy alapképzésem már van.

2013. dec. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt is vegyük figyelembe hogy a nincsenből nem lehet semmit se adni. Ha a szülőknek nincs pénze, akkor nyilván a gyerek eltartása is nehézséget okoz, huszonéves levelezős hallgató után pedig családi pótlék se jár ha minden igaz (javítsatok ki ha másképp lenne, én úgy tudom h levelezősöknek nem jár) Nyilván nekik is nehéz a helyzet. Ez viszont a másik oldalra is érvényes, hogy ha a gyereknek nincs bevétele, ő se tudja segíteni a szülőket. Azt viszont nem tudom megérteni ha hajléktalannak dobja ki valaki a gyerekét.
2013. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ott lesz érdekes, ha fordítva is nézzük.

Hiszen a mi szüleinknek már vagy nem, vagy nagyon kevés nyugdíja lesz, így az önfenntartásuk már kérdéses, hogy mennyire lesz biztosított.


Köteles vagyok -e segíteni a szülőmet anyagilag?


Szerintem amennyiben támogatott 20 éves korom után megteszem, amennyiben nem, akkor pedig nem. Hiszen akkor nekem sem kötelességem, ráadásul nem is én vállaltam a szülőmet, hanem ő engem.


Ezen érdemes azoknak a szülőknek elgondolkodni, akik 18 éves koruk után szélnek eresztik a gyereküket, vagy lehúzzák az egész fizetésüket.

És most nem azokról beszélek, akik esetleg elfogadják a rezsi egy részét, ha a gyerek már dolgozik. De most akkor vagy egy család vagyunk amikor nincs munkám és amikor Ő megöregszik, vagy nem vagyunk és akkor egyedül marad Ő is, amikor szüksége lenne rám.


Attól, hogy valaki megöregedett még nem jár meg neki minden. És attól, hogy valaki fiatal még neki is kijárhat a tisztelet.

2013. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!