Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy a szülőknek nem kötelessége eltartani a huszonéves gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Volt nemrégiben egy kérdés, ahol egy fiú/lány(?) írt arról, hogy jelenleg nincs munkája, tanul, és mindemellett le kell adnia havonta X összeget otthonra és mindemellett mindent magának megvennie. Gondoltam, ez azért mégse normális...


Erre olyan válaszokat is olvasok, hogy "senkit nem érdekel, hogy nincs munkád" meg "örülj, hogy egyáltalán otthon lakhatsz" és "nehogy már egy huszonéves a szülő tartson el".

Komolyan kiégtem két perc alatt. Kérdem én, mi az, hogy örüljön mert a szülei megengedik, hogy otthon lakjon?


Én úgy gondolom, amikor egy értelmes, érett felnőtt ember gyereket vállal, akkor azzal is tisztában van, hogy nem 18 éves koráig tart majd a felelőssége, hanem élete végéig. De legalább addig, ameddig a gyereknek nem sikerül kialakítani egy önálló életet - ami manapság, mint tudjuk, kifejezetten nehéz dolog. Nem a szerencsétlen gyerek kérte azt, hogy szülessen az egymillió munkanélküli országába és ne legyenek lehetőségei.


Már azzal se értek egyet, hogy pénzt kérnek a tanuló gyerektől, amiért otthon lakhat (hiszen mondom, ezt ők akarták és vállalták), de főleg nem úgy, hogy még munkája sincs és tanul. Soha az életben nem fog tudni így előre jutni, mert mire befejez az iskolát, milliós tartozása lesz - ez miért jó a szülőknek?


Mielőtt bárki belekötne, itt nem a tökét lógató, képzetlen és hülye huszonévesekről beszélek, hanem azokról, akik a kérdezőhöz hasonlóan próbálnának előre jutni. Vagy a szerencsétlen gyerek, ha 18-20 évesen egy kb. semmit nem érő OKJ-val nem talál munkát, akkor menjen el prostinak a pénzért vagy legyen öngyilkos?


2013. dec. 7. 15:37
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es, szerinted a gyereket miben gátolja az intenzív munkakeresésben, hogy egy héten kb. egyszer be kell mennie pár órára? Ahogy írt, korábban dolgozott mellette.


De itt persze, nem csak az ő esetéről van szó. Ezek szerint viszont a többség teljesen normálisak tartja, hogy egy tanuló vagy munkanélküli gyerek a semmiből fizessen pénzt a szüleinek - magyarul, tényleg menjen el kb. prostinak. Értem.

2013. dec. 7. 15:55
 12/60 anonim ***** válasza:
87%

ezt én se értem, hogy miért jönnek mindig ezzel.

én is 20 éves vagyok, a bátyám 22, természetesen itthon lakunk, én államin vagyok egyetemen, bátyám fizetősön, de SOHA nem mondták a szüleink, hogy keressünk munkát és adjunk nekik pénzt... attól hogy elmúltunk 18 évesek, nem használunk se több áramot, se több vizet, nem kérünk több ruhát, kaját, semmit. normálisan együtt tudunk élni, nem pazarlunk és a világon semmi bajuk nincs azzal, hogy itt élünk. persze ha befejezem az egyetemet és lesz munkám, de nem költözök el rögtön majd megpróbálok segíteni nekik, legalább annyival, hogy akkor már nyilván nem adnak zsebpénzt és mindent magamnak fedezek. de konkrétan azért pénzt kérni, hogy a gyereked nálad lakhasson, egyszerűen pofátlanság. (kivéve ha az anyagi helyzet annyira leromlik, hogy szükség van minden pluszra.)

2013. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
62%
én azt nem értem, hogy miért van levelezőn, ha nincs munkája...nappalin simán dolgozhatna suli mellett, lakhatna kollégiumban, kaphatna ösztöndíjat. Én most vagyok végzős, szüleim támogattak mindig, mellette persze dolgoztam, most utolsó évben annyit, hogy egyáltalán nem kellett kérnem otthonról. Értem én, hogy felnőtt, és így is a szülő gyereke...de ha ilyen szülei vannak, akkor találja fel magát, és keressen megoldást a problémájára, mert a felnőttség erről is szól.
2013. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
83%
22 eves, nappalis egyetemista vagyok, es meg lesz 2 ev mesterkepzesem ezen kivul. Van ket ocsem, mondhatni a szegeny kategoria legaljan vagyunk, de ettol meg sosem fordult meg a szuleim fejeben, hogy dolgozni kenyszeritsenek vagy kirakjanak itthonrol. Pedig nagyreszt elegge szegyellem magam, hogy ennyi idosen meg sosem dolgoztam, mert minden idom elveszi az egyetem (igen, minden idom, mivel konferenciakra jarok es tanulmanyi versenyekre, epp azert, hogy valoban vigyem valamire). Abszolut egyetertek veled abban, hogy nem 18 evre vallal valaki gyereket, hanem elete vegeig kotelessege foglalkozni vele. Aki meg nem igy gondolja, az gondoljon bele abba, hogy ha neki lesz majd gyereke, mit fog tenni ilyen esetben..
2013. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
54%
Kedves Kérdező! De igen,gyermeke a felnött számba tartozó 20 éves gyermeke a szülőnek! De pl az én fiam egyszer már abbahagyta az egyetemet,amit levelezőn csinált. Elment dolgozni és tavaly újra kezdte nappalin. 27 éves!! Ugye nem gondolod komolyan,hogy nekem kellene eltartani a másik két gyerekem mellett,egyedülállóként. Igenis letesznek 30-30 ezer ft-ot,mert képtelen lennék kifizetni 100ezer rezsit + élelmet venni. Lehet annak a lánynak a szülei is éppenhogy tengödnek,de még ha nem is,nem hinném,hogyha a gyermekem 30 éves koráig velem lakik,nekem kellene eltartani.
2013. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
82%
Leleszek szavazva, de nem érdekel. 24 éves vagyok, mesterképzésre járok. Nemrég találtam állást addig a szüleim fizettek mindent, diákhitelt vettem fel- de csak amiatt hogy a könyveimet tudjam miből fizetni. Néhány hónapja dolgozom, és nem kell itthonra leadnom semmit, a pénz amit megkeresek (nem nagy összeg) félretehetem vagy magamra költhetem. Én sem tartom normálisnak hogy ha egy gyerek betölti a 18at akkor húzzon dolgozni, nem mérlegelve a körülményeit, vagy adjon be pénzt. Szerencsére engem máshogy neveltek, egy fillért sem kérnek tőlem, előfordult már olyan h pl. az étkezési utalványomat a szüleimnek adtam, ők meg vissza nekem h nem fogadják el. Számítunk mindannyian arra hha lediplomáztam az én életem is könnyebb lesz, teljesen önállósodhatok és már a szüleimet is tudnám érdemben támogatni (vagyis visszasegíteni azt hogy "eltartottak" ennyi éven át)
2013. dec. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
82%
Meg egyébként sokan azt írják h a nappalisoknak milyen jó, mert van ösztöndíj, koli, stb, hát nem! 4.8-as átlaggal semmilyen ösztöndíjat nem kapok, kétszer kaptam TÁMOP-os ösztöndíjat, félévenként 20 ezer forintot,és ennyi. A kollégium nálunk pedig 25 ezer forintba kerül, az sem ingyen van, az én óráim volt h este 8ig tartottak, munkát nem vállaltam már csak emiatt sem, mert akkor mikor tanulnék, szóval a nappalis egyetemistáknak sincs világi életük. Néhol lehet eltérhetnek a költségek, de nem megoldás azt mondani h van nappali-államis hely is, meg ösztöndíj és akkor húúú de jó minden. Mert az is rengeteg költség nem beszélve a hazautazásról, belső közlekedés költségéről stb.
2013. dec. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen egyetértek veled.Egy gyermek felnevelése gondoskodni róla nem 18 éves koráig szól nem a múlt rendszerben élünk. S bizony a mai világban sok fiatalnak nehéz. Ezért nagy felelősség szülőnek lenni,amibe nagyon sok szülő nem gondol bele, hogy a gyerek a gyerekem marad míg csak élek s ha a sors úgy hozza legyen 20 legyen 30 vagy 40 éves támogatom. Én úgy gondolom ahogy egy gyermek világra jön onnantól kezdve úgy alakítom az életemet hogy a gyereknek jó legyen, inkább nélkülözök én, kevesebbet költök magamra a kezdetektől fogva de a gyereknek meglegyen a biztos háttér, s ne azért nélkülözzön vagy zavarjam el a háztól mert az élet úgy hozta vagy a kormány úgy alakítja. Mindig is voltak az országban nehéz idők s sajnos sokan mai napig is olyan körülmények között alapítanak családot hogy valami iszonyat. Azok a szülők belegondolnak abba hogy ha már most nem tudják az alapvető dolgokat a kicsinek megteremteni teszem azt albérlet egyik szülő dolgozik csak, stb stb mit fognak tenni 10-20 év múlva hogy fogják megalapozni a gyermekük jövőjét amikor a magukét se tudják. Régen is sokszor vállaltak az emberek felelőtlenül gyermeket s itt az eredménye, ha a gyerek rászorul nem tud segíteni vagy nem is akar. El is ítélem az ilyet.Mert akármi van az én gyerekem s ki se bírnám hogy ne tudjam mi van vele, ne tudjak róla gondoskodni, főleg ha tisztességesen tanul s nem tud elhelyezkedni mert APU és ANYU azért van hogy megoldják ha úgy van. S erre törekedni is kell ahogy családalapításra kerül sor, félretenni, spórolni, tartalékolni, gyereknek számlára gyűjteni s nem élvezetekre költeni arra ott a fiatalság amikor még nincs gyerek, de ahogy gyerek van onnantól kezdve bizony fel kell építeni az alapokat, aki nem így látja ne is vállaljon gyereket, mert nem a világháborús évekbe vagyunk hogy 10-15 évesen elküldték kapálni meg vagont pakolni a 28 kilós gyerekeket.Nyilván érthető is volt mert 60 éve még a fogamzásgátlót sem ismerték vagy pénz nem volt rá. De ma már nem ez van. Igenis a szülő a háttere mindaddig annak a gyereknek amíg nem tud talpra állni, ha már gyereket nemzett vállalja is a következményeket mert nem az állatvilágba vagyunk ahol az anyatigris magára hagyja a kölykeit ha úgy látja, hogy már egy kisebb nyulat el tudnak kapni:)
2013. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván mindkét félnek megvannak a maga erkölcsi kötelességei,hiszen családról beszélünk.A gyerek lehetőségeihez mérten próbáljon a szülő válláról minél több terhet levenni,a szülő pedig maximálisan támogassa a gyermekét,amiben tudja.Hangsúlyozom,a lehetőségeihez mérten.Ha dolgozni nem tud a gyerek,az ösztöndíjból például vehet bérletet,jegyzeteket,ruházkodhat.A szülő támogathatja a tanulás feltételeit,neki is érdeke,hogy a gyerek vigye valamire.Szóval elég kétoldalú dolog ez,ahol az önzést félre kell tenni mindkét oldalról,és a szeretetet előtérbe heylezni,akkor is,ha anyagi nehézésgek adódnak,akkor is,ha a világ rohanó és kegyetlen.
2013. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
48%
16:14-es. ez fősulitól függően változik. Én EKF-es vagyok államin. a legolcsóbb koli 8 ezer ft, ott lakom, szociális ösztöndíjam 21 500, tanulmányi ösztöndíjam 24 ezer, havonta járok haza, szóval egy hónapban 3 héten dolgozok pénteken, szombaton és vasárnap, ami +30 000et jelent. Nem célzok semmire, csak jelzem, hogy államin is LEHET saját erőből megélni.
2013. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!