Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogy reagálnátok ha a...

Szülők! Hogy reagálnátok ha a 16 éves fiatok bevallaná, hogy meleg?

Figyelt kérdés

Nagyon ki lennétek bukva? Megvetnétek emiatt? Elítélnétek? Vagy ugyan úgy kezelnétek? Mennyi időbe telne míg beletörődnétek?

Nagyon félek. :(

Előre is köszönöm szépen az értelmes,hasznos válaszokat!



2013. dec. 13. 20:03
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy gyászfolyamat. A szülő elveszíti azt a gyerekét, akinek a gyereket képzelte. Elveszíti a hetero gyereket, és "csak" egy meleg marad, idő kell, hogy hozzászokjon.


Főleg ha ilyen szemléletűek, akkor nem lesz könnyű, én se mondtam el 23 éves koromig, pedig az én szüleim nem vallottak ilyen ellenséges nézeteket.


Neked kell eldöntened, mi a fontosabb. Mennyire megterhelő álcázni, vagy mennyire lenne megterhelő az elutasításukkal együtt élni.


Nem tudom, van-e testvéred, vagy olyan rokon, akivel közelebbi kapcsolatban vagy, esetleg érdemes előbb máshonnan támogatókat szerezni, nem ott, ahol a legnagyobb kockázat van.

2013. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
65%

Hát a te szüleid te ismered őket jól nem mi.

Lehet felhördülnek lehet elfogadják passz.

Liberális v Radikális szüleid vannak ?

Előbbi elfogadja, utóbbi nem.



Egyébként tekintve h a kamaszok imádnak a másik nemi életén csámcsogni h hány csajod volt és társai nem irigyelek.

Viszont ha a kortársaid rá jönnek h meleg vagy az fájni fog.

Sajnos ez van ha bekerülsz egy helyre előbb utóbb szóba fog jönni a csajok és pasik téma.


Viszont ha azt mondod bárkinek a szüleiden kívül h kocka vagy akkor senki nem fog csodálkozni h sosem volt csajod és hidd el kevesebb rossz dologban lesz részed mint ha azt mondanád h meleg vagy.

Ez tuti ismerek egy gyereket aki akkora wow függő h még fürdeni is 3 naponta szokott, nem jár el sehova.

Semmi nem érdekli csak a játék, az anya kétsége esetten mondta nekem h "szegény Nándinak sose lesz barátnője"


Szerintem ez tökéletes fedő sztory.

De azé te fürödj meg.

2013. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon félsz?Akkor te vagy a 16 éves fiú?


Figyelj evvel meg kell küzdenie a szülőnek is.Ne várd,hogy jól fogadja.Szerintem úgy kéne,hogy előbb te finoman puhatolózz nála,hogy mit szól az ilyen dolgokhoz...


Vagyis ugyanúgy,ahogy itt kérdeztél...

2013. dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
84%
Megölelném, ès nagyon örülnék, hogy elmondta. Nincs ebben semmi rossz, a lényeg, hogy boldog legyen.
2013. dec. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
37%

Óh de jóságos és álságos vagy utolsó!


A realitás az,hogy ehhez a szülőnek is hozzá kell szokni!

2013. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére, nekem van tapasztalatom e téren. Ezen az időszakon, minden meleg srác átesik.

Mivel te az egyik legjobb barátom vagy, már kitárgyaltuk a témát, de azért leírom hogy én hogy jártam.


Én is, már a kezdet kezdete óta tudtam, olyan 11évesen, amikor a tudjuk mi elkezd keményedni arra aki tetszik..

Olyan, 13évesn közöltem is ezt a tényt,

anyukám, mint a válaszadók többsége, csendben volt nem szólt semmi rosszat.

Apukám,az persze, úgy volt vele, hogy szokásosan dörmög, így inkább csendben maradtam, azt mondta, ne vicceljek már, ez tinédzserkori identitászavar.. meg azért mást is pofázott de tudjátok miket..


Úgyhogy, én most, idén 19évesen mondtam el mi a helyzet. Igazából már megtettem előbb is de a korom miatt "érvénytelen" volt.

Az, hogy hogy jött el az ideje, egyszerűen, apukám kezdte hogy ez a lány meg az a lány jó lenne nekem és aztán összeszedtem a bátorságomat és 'véglegesítettem az álláspontomat'.


A nézőpontjaik a szülőknek mellékesek, lehet konzervatív meg bármi.. ha igazi szülők szeretnek feltétel nélkül.

Természetesen, nem lesz kolbászból a kerítés, de legalább nem kell "titkolózni" és tényleg igazán családias lehet később a légkör, valahogy olyan fars volt így hogy egyszerűen féltem vagy mi.. így jobb. Jöhet bármikor a barátom tudunk itt talizni, igazán kellemesek így az ünnepek is.


Idő kell még felfogják és elfogadják. de megéri, mert tiszta lapod lesz.

x időn belül, úgyis előjön az, de komolyan; hogy hol a barátnőd miért nem mutatod be stb. tehát ami késik nem múlik.


Ha úgy érzed, most karácsonykor Comming Outolsz, tett meg! Egy nap, amúgy is el kell mondanod nekik az "igazat".

2013. dec. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
16%
Nem örülnék neki. Legszivesebben elzavarnám, de adnék neki egy esélyt, de csak akkor ha jól viselkedik. Nem csinál semmi disznóságot, nem operáltatja át magát csajnak, és ha rendet rakna a szobájában egy romantikus este után a barátjával. Elvégre ha lánynak érzi magát, rakjon rendet maga után. Mert én biztos nem fogok. Ha rendes pasit kapna magának, akkor a kapcsolatot is elfogadnám. Hagynám egy idő után, hogy nálunk lakjon a barátja, és nyugodtan aludnék, hogy együtt van a család
2013. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
13%
Ilyenkor még nagyban formálódik az identitásod, több zavar is felléphet. Nem feltétlenül sorsdöntő egy röpke érzelem.
2013. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
90%

# 27! Majd, ha meleg lesz a gyermeked, megérted hogy ez nem így megy.

A meleg srácok, általánosságban intelligensebbek, műveltebbek. Igaz, nem térnek el sokban az "átlagos" srácoktól, csak érzelmek terén.

Az ilyen nővé operáltatós b..ik meg nem is léteznek, akkor van, ha sok terror stb. éri és azt hiszi úgy jobb lesz, de látod, Terri Bleck is egyik évben férfi egyik évben nő.. úgyhogy, az teljesen más téma, lesz szíves ne keverjük a kettőt!


# 28! Nem feltétlen! Én átéltem ezt a dolgot. Pontosan így állnak hozzá egyes szülők. Nekem nem lett változás, sőt.. Ez a természet egyik dolga hogy léteik homoszexualitás is. Persze igen, ezt fel kell dolgozni egy szülőnek.

2013. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 FDra válasza:
88%

Halihó!


Sajnálom a helyzeted, hogy valószínűsíthetően nem kapnál elfogadást...


Én most nyáron mondtam el édesanyámnak, hogy mi a helyzet. Előtte is tudtam, hogy nem akadna ki, de valahogy jobbnak láttam várni vele.


Amikor a bátyám megkérte a barátnője kezét (egyébként tegnap volt az esküvőjük :D), elkezdtünk a párkapcsolatokról beszélgetni édesanyámmal és akkor bukott ki belőlem, hogy meleg vagyok.


Anyukám megsimogatta a fejem, magához ölelt, és azt mondta, semmi gondja nincs ezzel. Szeret, és úgy fogad el, ahogy vagyok. Annyit kért, hogy jó embert hozzak haza, olyat, aki beillik a családunkba. Ez pedig nyilván természetes "elvárás"... Azóta alakul egy kapcsolatom, az egész családom nagyon szurkol, hogy valóban sikerüljön összejönnöm a sráccal.


Tegnap mutattam róla képet nekik, és mindegyikük nagyon szimpatikusnak tartotta, a sógornőm egyenesen odáig volt érte :D

Szóval szerencsére az én családom (édesanyám, a három bátyám és az ő párjuk)nagyon elfogadó.


Ha gondolod írj privátot, szívesen megismerkednék veled. Tudom, hogy nem egyszerű az élet, de nyílt kártyákkal játszani sokkal jobb.


Üdv, FDra

20/F

2013. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!