Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha lenne egy kórosan...

Szülők, ha lenne egy kórosan elhízott gyereketek mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

(Súlyalakulás)

8 éves, 60 kg.

12 éves, 100 kg.

14 éves, 120 kg.

16 éves, 140 kg.

19 éves, 160 kg.



Mikor kezdenétek el vele foglalkozni? Ilyen gyerek mellett lehet úgy élni mint, ha nem is lenne neki súlyfeleslege? Milyen az olyan szülő aki nem kezd az ilyen gyerekkel semmit?

Foglalkoznátok vele?



2013. dec. 30. 17:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%

8-14 kozott az en felelossegem egyedul. Engedni se engedtem volna, hogy igy felhizzon. 14 utan viszont mar neki maganak kellene lennie igenye ra, hogy fogyjon, ebben tamogatnam, megadnek minden segitseget hozza. 19 evesen viszont mar semmi kozom hozza, felnott ember, a sajat eletet ugy eli ahogy akarja.

Amugy elkepzelhetetlen, hogy 8 evesen 60 kilo egy gyerek es az orvosok nem fogjak drasztikus fogyokurara. Ez kitalacio.

2013. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Mindenképp érdemes orvoshoz menni, mielőtt a szülőket szidnánk, lehet, hogy egészségügyi oka van.


ha egy gyerek 8-12 éves korági 40 kilót hízik, ott mindenképpen a szülő a felelős. Vagy a rossz életmód és táplálkozás miatt, vagy azért, mert nincs annyi esze, hogy normális táplálkozás mellett ilyen nem fordulhatna elő betegség nélkül, és nem viszi szakemberhez.

2013. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"Amugy elkepzelhetetlen, hogy 8 evesen 60 kilo egy gyerek es az orvosok nem fogjak drasztikus fogyokurara. Ez kitalacio."


Pedig nagyon is valóságos.

2013. dec. 30. 19:09
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

Biztos le fogtok pontozni, de szerintem kizárólag a szülő felelőssége, ha kövér a gyerek. Nyolcévesen magától menjen kivizsgálásra, vagy mi?


Tanítani kell a tudatos táplálkozásra, de ehhez az szükséges, hogy a szülő is tisztában legyen azzal, hogy mi tesz jót az egészségnek és mi nem.

2013. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Már 8 éves kora előtt diétára fognám.

A húgomnak voltak súlyproblémái, pont 6-7 éves kora körül hízott hirtelen sokat. De egyszerűen anyukám kontrollálta, hogy mit és mennyit eszik. Ez egy kisgyereknél nem nagy ügy. Zsebpénzt nem kapott, mert csokira költötte, a menzáról kivette, otthon kiporciózta neki az ételt, tízórait, uzsonnát csomagolt neki. Persze sokszor kiverte a hisztit, hogy márpedig ő a desszertből még akar, meg egyáltalán nem kell a hülye brokkoli, hanem csak csoki, de egy kisgyereknél ez könnyen kezelhető. Tulajdonképpen nem is fogyókúra volt, mert 40-45 kiló volt, csak arra kellett ügyelni, hogy ne növekedjen tovább a súlya, amíg nem lesz elég magas hozzá.


Persze egy felnőttnél ez a módszer már nem működik.

2013. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én már 8 éves korában konzultálnék a gyerekorvossal.
2013. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Már nem jutott volna el a 8 éves szintre sem
2013. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

9-es...de sajnos ez is a szülő hobája..

Az osztályfőnököd miért tudott orvoshoz küldeni, míga szüleid csak cseszegetni?

Egy szülőnek észre kell vennie ha gond van, ha ez ha az

2013. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
Én nem szeretném hagyni, hogy meghízzon. Most néptáncol, 3 éves, fél év és kezdi a gyorskorit. Sportra neveljük így nem lehet gond. Mi is így lettünk nevelve bátyámmal és nem vagyunk elhízottak, a sport az életünk része ma is.
2013. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A családomban sok ilyen gond van, így én biztos vagyok benne, hogy nem hagyom a gyerekemet elhízni. Tehát minél előbb fog sportra járni és én nem úgy fogok főzni, mint nagyanyám. 21L
2013. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!