Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha lenne egy kórosan...

Szülők, ha lenne egy kórosan elhízott gyereketek mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

(Súlyalakulás)

8 éves, 60 kg.

12 éves, 100 kg.

14 éves, 120 kg.

16 éves, 140 kg.

19 éves, 160 kg.



Mikor kezdenétek el vele foglalkozni? Ilyen gyerek mellett lehet úgy élni mint, ha nem is lenne neki súlyfeleslege? Milyen az olyan szülő aki nem kezd az ilyen gyerekkel semmit?

Foglalkoznátok vele?



2013. dec. 30. 17:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
9es vagyok, igazatok van, de én úgy értettem ezt, hogy nem a szüleim tömtek zsírral, meg szénhidráttal, de tény, hogy nem vittek orvoshoz. Máshogy értettem, hogy nem az ő hibájuk..
2013. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

9.

Igazad van!

Csak próbáltam rávilágítani, hogy nem csak abban hibázhat a szülő, hogy nem egészségesen főz.


Magamból és atesómból indulok ki.

A szüleim nem főznek/dőztek kifejezetten egészségesen. A régi ételeket ettük mindig, mint pörkölt rántott hús..stb

De ezze nincs baj, ezt senki nem hiszi el nekem (ezt tanultam) azzal van baj, hogy ha mértektelen...

Pl én megettem a csirkepörit házi nokedlivel, de rengeteg friss salátával káposztával...így kb fele annyit ettem, mint tesóm..

Míg én egettem a főzeléet, tesóm nem, akkor ő szárazat evett(mint kenyeret tojással, vagy akármit) nekem sosme vt gond a súlyommal,mtesómnak igen. Elvilegugyanazt ettük de mégsem. Ráadásul más a geneikánt. Már kiderült, hogy ő annyi ételtől, amt én megeszek nő létemre, és tartom a súlyom, ő hízásnak indul...

Vgy a férjem, egy termetűek vagyunk (5 cm magassagkülönbség, súly is egyezik kb... Ő ha annyit eszik mint én akkor fogy, én nem, kb 2/3 át eszem az övének, így tartja a súlyát, de ha edz, akkaor külön fehérjét kell bevinnie, hogy ne fogyjon, mert azért ő sem sültkrumplból akarna izmot:)

Tehát sok dolog függ az alkati kérdéstől..

De egy jó szülőnek ezt észre kell venni.

Pl tesóm ugye mint írtam mindig jó húsban colt, de nem annyira, hgy ebbebele kelljen szón, kb 10 éves colt amir anyu űgy látta sok lesz, akkor a kenyérmennyiség et akta eki nappnta, hogy ezt ossza be a napra...de több, nincs, mást lehet... Ez pár hőnapig ment, rá is állt amúgy a kevesebb kenyérgogyasztásra kb 5-6 évig.

Aztán 16-7felett elhagyta magát(mozgásszegény életmód, az összes sportot, kondit, focit..stb abbahagyta)

Meghízott, 140 kg ra majdnem, igaz magas is melle(190)

Ekkor már nem szóltak abele anyuék, amit ő főzött meg sem ette, pedig maguk miatt is odafigyelt, hogy hiába hagyományos ételeket készítette zömében, azt. Hogyan, és mellett sok, olyat, ami nme hízlal annyira, hanem értékes tápanyag..

22 éseves saját maga jött rá, ogy ez így nem jó(hiába mondunk akármit)

1év alatt, most 95 kg,teljesen rendben va n...minden nap edz, lehetőleg fut...anem hirtelen fogyott, így a bőre visszahúzódott.. Bár nem is lógott sztem, hogy ez problémás legyen...

A lényeg, hgy egy felnőttet már nem lehet gyekként kezelni, 17 évesen a tesóm vot dokinál, mindeihyik azt mondta, hogy jó lenne ha lefogyna, még nem veszélyes, de baj lesz...mindig ezt kapta, amúgy 140 kg nál is azt mondták, hogy nagyon izmos(olyan munkája volt) már terheli a szívét, most fiatalon ez nem fond, nemtúl sok, de 10 -15 év múlva nem fogja tudni tartani ezt a súlyt sem, hanem feljebb kűszik, komoly gond lesz, ..

Ez sem hatotta meg...csak amikor saját amaa eldöntötte...

Egy kisgyerek esetén, 13 éves korig kb viiszont a szülő tud kontrollálni!!!!

De erre mint a 9 es írta csak akkor van szükség, ha téylg skat eszika gyerek, tehát el kell vinni kivizsgálásra, hgy étkezésbeli, vagy más probléma áll-e a háttérben

2013. dec. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
8 éves kora előtt, mielőtt felhízik 60 kilóra...
2014. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
8 éves korában egyértelműen a szülő hibás. Ne a gyerektől várja el bárki, hogy magától rájöjjön, hogy egészségtelen, ha a szülei hizlalják.
2018. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!