Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyáékat, hogy...

Hogy vegyem rá anyáékat, hogy ne koliba, hanem lakásba költözhessek?

Figyelt kérdés

Félévkor iskolát váltok és Pestre fogok járni. De mi messze lakunk, több, mint 2 óra az út autóval.

Anya sem rajong a koli ötletéért, de azt mondja, hogy nincs más lehetőség. Viszont van.

A legjobb barátnőm szeptemberben kezdte az egyetemet, és a lakásba, amit kapott a szüleitől még van egy szabad hálószoba. A lakás az egyik legjobb környéken van, minden közel van, biztonságos és a társaság is nagyon jó, már többször voltam itt. Folyton jó a hangulat, mindenkivel jóban vagyok.

Ezt a legjobb barátnőm ma találta ki, mert itt vagyok Pesten és a többiek is örültek.

De nem tudom, hogy vezessem fel a szüleimnek, vagy mit csináljak, hogy beleegyezzenek a dologba.


Szerintetek?



2013. dec. 30. 19:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
66%
Ne haragudj, kedves kérdező, de szerintem egyetlen normális szülő sem fogja megengedni a 16 éves gyerekének, hogy felügyelet nélkül, önállóan éljen egy lakásban ennyi idősen...
2013. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
76%
Felhozhatod példának azt is, hogy te is és a dolgaid is nagyobb biztonságban vagytok, akár el is viheted őket meglátogatni a lakást
2013. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos jó eséllyel sehogy. A koli azt is jelenti, hogy amíg ott vagy, ők vállalják érted a felelősséget. Mivel még nem vagy nagykorú, ha kiderül, hogy a szüleid elengedtek így, az a btk 208.§ alapján kiskorú veszélyeztetésének minősülhet és 5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ehhez nem kell sok, elég egy rosszakarótól névtelen feljelentés.


Szóval nem feltétlenül lenne felelős viselkedés erre őket rábírni.

2013. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
79%

A kollégiumba ha valami történik veled, akkor a felelősség a tanároké. A kollégium díja viszonylag alacsony.

A lakás ( szoba ) bérlése drágább is, valamint ha valami történik veled, anyudat kapják elő, hogy lehetett annyira felelőtlen.

Bármi történhet veled a napjainkba, elég, ha bekapcsolod a híreket. Nem lenne elég, hogy néha a kollégiumba vagy, néha meg a barátnődnél időzöl?

Nekünk eléggé szabad kollégiumi rendünk volt, nálunk ez is bele fért, bár az is igaz, hogy 18 éven felül voltam( egyetemen).

2013. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
58%

Én sem engednélek 16 évesen egyetemistákkal lakni. Sőt mással se nagyon, csak ha nincs abszolút semmi megoldás.

Ti teljesen más életszakaszban vagytok a barátnőddel. Neked napi 7-8 órát végig kell ülni és utána valamit készülni sem árt. Ő közben végig bulizna minden 2. éjszakát és a délelőtti és esti órái között meg kialussza az éjszaka fáradalmait. Valószínűleg az lenne a vége, hogy a 2. buli után, te is egyetemi szórakozóhelyeken kötnél ki. De ha mégsem így lenne, akkor sem felelős döntés 16 évesen albérletben laknod.

2013. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
56%
Ezt így én sem engedném, azt hiszem. :/
2013. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

# 13

Apa ügyvéd, szóval csak sikerülne elintéznie a dolgot...De biztos nagyon sokan ülnek börtönben amiatt, mert a 17 éves lányuk nem a szüleivel élt.


# 14

Nem akarom a kollégiumot és látom anyán, hogy ő sem rajong érte.


# 15

Így is velük bulizom, volt már olyan, hogy otthon volt a legjobb barátnőm, vasárnap jól éreztük magunkat, hajnal 3-kor aludtam el, de 8-kor már az órán ültem másnap.Bírom ezt.Mikor még a gimibe járt, akkor is így volt, rengeteget buliztunk együtt és semmi bajom nem volt.

Hozzá vagyok szokva, hogy hajnalban alszom el, nem zavar.

2013. dec. 30. 20:30
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem, természetesen nem bűncselekmény az, ha valaki 18 éves kor alatt egyedül él, 16 éves kor felett a szülők vagy a gyámhatóság engedélyével lehetséges a dolog.

(én is egyedül éltem 17,5 évesen, pedig az még a "diktatúrában" volt:))

Mond el nekik amit itt leírtál, hagyj némi időt, hogy emésszék a dolgot, aztán térj vissza rá. Egyébként ízlések és pofonok, én meglátogatnám a helyet ahova költözni tervezel, beszélgetnék az ott lakókkal, és ha csakugyan minden rendben van, nem akadályoználak...

2013. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
33%
mikor még a gimibe jártál? miért most hova fogsz járni?
2013. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi buli nem egy van egy héten és nem 3-kor van vége...

Hétfő TTK , Kedd KTK, Szerda ÁOK, CSütörtök ÁJK...

Persze mindegyiken ott kell lenni. Először csak egyre mész. Utána pár hét múlva összesen ott leszel. Eleinte nem hiányzol. Utána csak első 2 óráról hiányzol. Majd be sem jársz. Én is egyetemista vagyok, tudom hogy megy ez. Aki masszívan bulizik, az örül ha az esti óráira bejár.


Én is volt, hogy buliból elmentem 8-as órára, de ez max 1-2szer kivitelezhető. Folyamatosan nem lehet tartani.

2013. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!