Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyáékat, hogy...

Hogy vegyem rá anyáékat, hogy ne koliba, hanem lakásba költözhessek?

Figyelt kérdés

Félévkor iskolát váltok és Pestre fogok járni. De mi messze lakunk, több, mint 2 óra az út autóval.

Anya sem rajong a koli ötletéért, de azt mondja, hogy nincs más lehetőség. Viszont van.

A legjobb barátnőm szeptemberben kezdte az egyetemet, és a lakásba, amit kapott a szüleitől még van egy szabad hálószoba. A lakás az egyik legjobb környéken van, minden közel van, biztonságos és a társaság is nagyon jó, már többször voltam itt. Folyton jó a hangulat, mindenkivel jóban vagyok.

Ezt a legjobb barátnőm ma találta ki, mert itt vagyok Pesten és a többiek is örültek.

De nem tudom, hogy vezessem fel a szüleimnek, vagy mit csináljak, hogy beleegyezzenek a dologba.


Szerintetek?



2013. dec. 30. 19:16
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

# 18

Hát, remélem, hogy ennyi elég lesz nekik...


# 19

Mikor még a legjobb barátnőm járt gimibe. Most egyetemista, tavaly gimnazista volt.

Azért nem olyan bonyolult, amit írtam. :D

2013. dec. 30. 20:37
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Igazából teljesen hiába is győzködünk téged, ugyanis nem mi döntünk, hanem a szüleid. Ha tartod magadat annyira felnőttnek, hogy önállóan, felügyelet nélkül élj - igaz, az ő pénzükből, de ez nyilván "részletkérdés" -, akkor ahhoz is elég felnőttnek kell lenned, hogy eléjük állva ezt közöljed. Ha ennyit nem mersz megtenni, akkor az önálló életvitelre sem leszel képes.

Az, hogy én vagy más megengedne-e ilyesmit a gyerekének, nem releváns a történet szempontjából.

2013. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
30%
Nem lehet, hogy a pénz a probléma? Gondolom, a barátnődnél nem ingyen laknál, és azért a koli általában olcsóbb, mint egy albi, még lakótársakkal is.
2013. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
36%
de kis szemtelen vagy :D
2013. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, te egyébként tényleg ennyire hülye vagy, hogy nem bírod felfogni: egy normális, épeszű szülő ezt nem fogja megengedni?


Olyan nagy arcod van minden válaszodban, ha ennyire szeretnél külön lakni, akkor menjél és keresd meg rá a pénzt, ne más f*rkával akard már a csalánt verni. 18 éves korod alatt a szüleid tartoznak érted felelősséggel.

2013. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
77%

A lakásban folyton jó a hangulat,de te csak csendben tudsz tanulni.Ez nem paradoxon?

Egyébként hidd el,az egyetem és a gimnázium között nem az az egy év a különbség.

2013. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

# 22

Nem az, hogy nem merem megtenni, csak azért kicsit izgulok, hogy mit szólnak majd.


# 23

Biztos, hogy nem a pénz lenne gond. Csak eddig még nem is mondtam nekik az ötletemet.


# 24

Miért is? :)


# 25

Nyugi, kapj be pár nyugtatót, árt az egészségednek, ha ilyen könnyen leszel ideges!

Egyetemi végzettség nélkül elég nehezen találnék normális munkát, úgyhogy ezt tovább nem is szeretném ragozni.


# 26

Hát majd magamra csukom az ajtót, nem nagy dolog.

2013. dec. 30. 20:52
 28/36 anonim ***** válasza:
65%

Minden kommentedben egyre tenyérbemászóbb és bicskanyitogatóbb a stílusod, ha csak ennyi telik tőled, úgy tűnik, pontosan úgy lesz, ahogy az egyik egyetemista válaszoló leírta: beköltözöl abba a nagyon jó társaságba, és hamarosan minden egyetemi bulin ott leszel - suli helyett meg otthon fetrengsz másnaposan.

Nem a lakással, vagy az ott lakókkal van a baj, hanem veled. Te nagylánynak akarsz látszani még saját magad előtt is, pedig egy gimis csitri vagy, akinek az érettségin kellene hogy járjon az esze, nem az egyetemistákkal együtt lakáson.

2013. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

# 28

Mert ki vagy te, hogy megmondd, min kéne járnia az eszemnek?

Tudsz rólam bármit is? Tisztában vagy azzal, hogy 2 nyelvből van nyelvvizsgám, jó az átlagom és versenyszerűen táncolok?

Mert kétlem. Nem tudsz rólam semmit, szóval ne próbálj meg ennyire okoskodni. Nem lesz semmi gond az érettségimmel, bár az még elég távol van.

2013. dec. 30. 21:24
 30/36 anonim ***** válasza:
60%

Jajj, egyem is meg, de harapós valaki...

Hát, nagyképű kisasszony, ha a szüleidnek van egy csepp esze, nem fogják megengedni, hogy a barátnőd lakásába költözz.

2013. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!