Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Majdnem egy hónapot voltam kint a barátomnál Németországban. Sajnos eddig nem tudtam, milyen jó körülmények között élni.

A kollégiumban, ahol lakom, néha fűtenek, néha nem, nincs meleg víz, és hiába takarítok kosz van.

Kajára nemigen van pénzem (és itt most nem főtt kajára kell gondolni, hanem vajaskifli és instant leves, erre se jut mindig), ahogy másra se. A ruháimat hétvégente kézzel mosom a mosdóban.

Haza nemigen járok, önhibámon kívül nincs jó kapcsolatom a szüleimmel. Felém se néznek (már a születésnapom se voltam otthon, apukám még csak fel sem köszöntött), anyu néha felhív, de csak azért akarja, hogy hazamenjek, hogy apu ne csak őt bántsa.

Ami az anyagiakat illeti, teljesen tesznek rám. Az egyetem miatt nem tudok munkát vállalni (a taníttatásom ingyenes, a lakhatás olcsó), az eltartásomat teljesen ráhagyták a barátomra. Ő úgy segít, ahogy tud, de nem várhatom el tőle, hogy még rám is költsön.

Most, hogy itt voltam, sok mindent vettünk nekem, úgyhogy lett egy két jó cuccom, de még mindig nem tudom, miből fogok élni.

Végre lett önbizalmam, de félek, ha visszamegyek, megint minden a régi lesz.

A koleszszobám elég lepusztult állapotban van, ezért arra gondoltam, feldobom kicsit, hátha otthonosabbá tudom tenni, jobban érzem majd tőle magam.

Ilyesmikre gondoltam:

[link]


[link]


A másik problémám, hogy nagyon magányos vagyok. Egyedül lakom a szobán, a csoporttársaimmal nem jövök ki, mert lenéznek a helyzetem miatt (szertő és jómódú családból származnak).

Amíg itt voltam a páromnál, hozzászoktam, hogy nem vagyok egyedül, van kihez szólnom.


Mit tegyek, hogy ne zuhanjak össze?


Kérem, aki már tízezredszer látja a kérdésem, kattintson a "vissza" gombra, anélkül, hogy beszólna, mert az nem segít. Köszönöm!


20l


2013. dec. 31. 19:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is próbálj meg munkát vállalni, részmunkaidőset vagy alkalmit, pl. a diákszövetkezet ebben segít (legalább nem kell egyedül csinálnod!).

A szüleiddel szerintem ülj le beszélni, hogy nem tudod magad fent tartani és kérj tőlük segítséget! Ha anyagilag nem is túl sokat, de pl. kaját szerintem vihetnél vissza a koliba, egy hétre is akár!

A magányos részre pedig azt tudom tanácsolni, hogy gondolkozz el egy kicsit, mi lehet a baj! Miért nem tudsz jól kijönni a csoporttársakkal? Nem is akarsz? (Én is ebben a cipőben járok, sőt, a fent leírtak is igazak rám - kivéve, hogy már nincs barátom - úgyhogy tudom mit érzel... nekem pl. az az új évi fogadalmam, hogy megpróbálok kicsit oldódni, barátkozni, most már tényleg, 2 év után.)

Az tartsa benned a lelket, hogy ha végzel, akkor irány a barátodhoz, ez talán kellő motivációt ad a tanulásoz is, és naposabban is látod majd a jövőt!

Sok sikert, remélem sikerül minden, amit szeretnél!

2013. dec. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz az órarendem, minden nap reggeltől estig, így hétköznap nem tudok munkát vállalni. Hétvégén meg mosok, takarítok, tanulok.

A szüleim felől aztán éhen is halhatok, nemegyszer próbáltam már beszélni velük. Nem járok haza, 2 hónapja nem voltam otthon.

Azért nem tudok kijönni velük, mert lenéznek a helyzetem miatt. Szívbeteg vagyok, nem ihatok alkoholt, és emiatt sem tartanak magukhoz elég jónak.

2013. dec. 31. 20:15
 13/17 anonim ***** válasza:

Mar ne is hatagudj, de szamomra annyira hihetettlen , hogy a szuleid bagy a csoporttarsaid azert neznek le mert beteg, nem ihatsz alkoholt....

Megis mit tanulsz, hogy hetkoznap reggeltol estig oraid vannak?

Az meg hogy nincsenek barataid ki hibaja, a tobbi x millio embere aki mind hulye???

Nem akarlak bantani, de nekem ugy tunik hogy csak nyavajogsz, sajnaltatod magad de semmit nem teszel hogy jobb legyen neked. varod a csodat es "eloskodsz" egy fiun aki ha megunja hohy

hogy ennyire eletkeptelen nyavogos kiscsaj vagy elhahy...

2013. dec. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#11-es vagyok. Segíteni szeretnék, azért írok neked őszintén, nem bántani!

Minden javaslatomra írtál valamit, ami elég rövidre zárta a próbálkozásomat.

Te ennyivel beéred? Kiírsz egy problémát, javaslatokat kapsz, segítő szándékkal, majd sarkalatosan állítod, hogy ezen ezért és ezért nem lehet segíteni. Következő lépés?

Csak az lehet, hogy elgondolkodsz kicsit.

Nem tudok dolgozni? - Következő félévben kevesebb órát veszek fel, angol szakkal vállalhatsz tanítványokat, nyelvvizsga-, érettségi felkészítést. Vagy pl. taníthatnál magyar mint idegen nyelvet külföldieknek. Vállalj fordításokat. Otthon végezhető, netes munka( nem tudok ezekről sokat, de hátha).

Majrés csoporttársak? Ha nem fogadnak be, annak tuti több oka van, minthogy nem iszol alkoholt. Gondolom túl zárkózottnak találnak. Egyébként új félév, új lehetőséges. Ne add fel előre. Máshol is lehet barátkozni. Könyvtár, szabadidős programok az egyetem szervezésében, sportolás közben, stb.

A szülők pedig. Beszélj velük. Egyszerűen nem hiszem el azt a mondatot, hogy felőlük éhen is halhatnál. A gyerekük vagy, mi az, hogy lenéznek? Gondolkodj el, mi a probléma a kapcsolatotokban, hol tört el a dolog, és próbáljátok helyrehozni!


Az, hogy mindenkit csak blokkolsz, azt az érzetet kelti bennem, hogy nem gondolod végig a válaszokat, egyáltalán nem. Pedig kellene.

Ami a barátodat illeti, szerintem nem élősködsz rajta, nagyon jó ember lehet! Vele beszélgettél ezekről? Kellene, kikérhetnéd a véleményét.

2013. dec. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hol tanulsz?
2013. dec. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Arra jutottunk, hogy hagyom az egészet, és júniustól megyek ki
2014. jan. 1. 00:31
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez jó ötlet, de szerintem úgy csináld, h passziválsz az év végén és akkor egy év múlva vissza tudsz jönni!
2014. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!