Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám azt akarja, hogy hozzákö...

Anyám azt akarja, hogy hozzáköltözzek, én nem fogok. Mit csináljak, hogy megértse?

Figyelt kérdés

14 éves koromban költöztem Pestre, apához. Anyával az utóbbi időben nem találkoztam túl sokat, de ha igen, akkor is csak veszekedtünk.

A téli szünetben töltöttem náluk egy kis időt, de csak azt hallgattam mindenkitől, hogy mennyire megváltoztam, rám sem ismernek. Anyával és a mostohaapámmal összevesztem emiatt, mert szerintük nem normális, hogy mennyit vásárolok (kedvenc hobbim, rengeteg ruhám és kiegészítőm van), hogy válogatós vagyok (csak mert nem eszek meg mindent, amit elém tesznek) meg ahogy viselkedek...

Normális az életem, imádok itt élni, nem akarok vidékre költözni, ahol semmi nincs.

Tegnap felhívta apát és veszekedtek, hogy mégis apa hogy engedhet meg nekem mindent, nézze meg inkább a jegyeimet és azt, hogy folyton hiányzom a suliból és hogy teljesen megváltoztam.

Persze, hogy megváltoztam, már nem én vagyok a duci, fogszabályzós lány, aki irigy azokra, akik szép és márkás ruhákat hordanak. Már én vagyok az, akire mások irigyek és nem akarom ezt az életet feladni.


Anya azt akarja, hogy a második félévet már ott kezdjem, náluk.

De én nem megyek oda, a téli szünetet sem bírtam ki velük, hazajöttem 3 nap után.


2014. jan. 11. 20:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
65%
2-es, nem téged tegezett, hanem az anyjáról mondta szerintem, hogy nem ismeri az anyja őt.
2014. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
63%

Te drágaságom, egy elitista apucipicilánya plázacica vagy, akinek fogalma sincs az értékekről. Ezzel nincsen semmi probléma, csak ezzel együtt azt is el kell fogadni, hogy egyesek ezt nem tolerálják. Lehet ám arra alapozni, hogy milyen szép ruhákat kapsz te majd az életedben, csak tudod, azért teljesíteni is kell. A két szép szemedért nem jár semmi.

Te vagy nagyon jól fogsz élni az életedben, vagy nagyon szarul, nyomorban. Más alternatíva nincs, de ez meg már a technikádon múlik.

2014. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
65%

Azért ez a ruha szerintem túlzás vidékre. Nem a szar kínai ruha a kihívó(szerintem nem tudod mit jelent a kihívó), hanem amiben ott voltál. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy vidékre a nagyihoz nem pina mutogató ruhában kell mászkálni. Ráadásul 14 éves vagy. A korodhoz is túlzás ez és mindennapi viseletnek is.


Az a baj, hogy nagyon felnőttnek érzed magad, pedig MÉG a legkevésbé sem vagy az. És lenézed a családodat. Azért, mert te városban laksz és apád épp pénzel, nem vagy több náluk.

2014. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a személyiséged változott meg az a bajuk. Legalábbis az írásodból teljesen világos, hogy most kompenzálsz, mert régen csúnya voltál. Ha még sulis vagyok, akkor még kiskorú lehetsz valószínüleg, normális, hogy anyukád aggódik. Biztos látja rajtad, hogy felvetted ezt a pesti vagány stílust és lekezeled őket. Látszik, hogy egyiket lettél sajnos a média agymosott hulláinak. Nem baj ha valaki csinos és ad magára, de neked most az iskola és a tanulás lenne az első. Hiányoznod nem szabadna, az iskolában a helyes. Nyelvvizsga sehova se számít, bárki megcsinálja, a való életben a tényleges tudás számít. Apu nem fog tudni életed végéig pénzelni, bármi közbejöhet, meghal hirtelen, pénzügyi gondjai támadnak, akármi. Szóval kösd fel a kis bugyikádat és tanulj. Tudom, ha jól nézel ki és követed a mai trendeket, akkor eltartanak a két szép szemedért is és vesznek majd neked csini ruhákat, de azért más ám, ha nem függsz senkitől. Állítom én, mint független, okos, dögös felnőtt nő. :) Más, ha magad dolgozol meg valamiért, és saját magadnak tudod az adott színvonalat fenntartani. Én gázul érezném magam, ha csak apun tudnék felkapaszkodni, magamtól nem menne. (bershka gáz, ott ne vásárolj ;))
2014. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
62%
*sulis vagy
2014. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%
És egy valamit tarts észben. Egyszer te is megöregszel. És te az a típus vagy, akit azért fognak tartani a férfiak, hogy legyen otthon ágymelegítő és legyen kit mutogatni. Hidd el, amint elkezdesz öregedni, lecserélnek. Akkor mihez kezdesz?
2014. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

# 12

Én elfogadom, hogy sokan utálnak, pletykálnak rólam, nem érdekel. Az sem, ha anyám vagy más az ottaniakból beszól, mert lepereg rólam.

De én nem fogok ott élni, az biztos.



# 13

Tudom, hogy mit jelent a kihívó.

Ez nem p.na mutogató, csak egy szép, csinos ruha.

16 éves vagyok, 14 voltam, mikor elköltöztem onnan.


# 14

Normális, hogy változott a személyiségem, bekerültem egy teljesen más körbe, társaságba.

Néha van fontosabb számomra az iskolánál.

Nem akarom, hogy apám pénzeljen életem végéig, más terveim vannak.

Tudom, hogy egyszer megöregszem én is, de úgy fogom élni az életem, hogy akkor se kelljen majd az anyagi dolgok miatt aggódnom.

2014. jan. 11. 21:18
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
Lehet hogy 50 évesnek tűnök ezzel a felfogással de ez azt jelenti h érett vagyok, míg te nem. Ebben a ruhába bálba vagy nagy eseményre szoktak menni. Falura elég a farmer póló vagy vmi csinos felső ha annyira akarsz villogni.
2014. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
87%
Tudom már ki vagy, már írtál ki kérdést. Akkor is anyádat szídtad, de akkor érdekes módon apukád és a testvéred külföldön éltek. Te szintén vásárlás mániás kislány voltál. Ugyanaz a stílus, ugyanaz a megfogalmazás. Csak egy unatkozó tinikislány, aki álmodozik, ne törődjetek vele, kinövi. :)
2014. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

# 18

Arról nem tehetek, hogy apáéknál Karácsonykor normális ebéd és vacsora van, ahová illik felöltözni és nem pizsamában odaülni az asztalhoz ( mert igen, az egyik unokatestvérem úgy döntött, hogy az kényelmesebb, mint a normális ruha...).


# 19

Ezt mégis miből állapítottad meg? Mert csak egyetlen ember van, aki nem jön ki az anyjával, vagy szeret vásárolgatni? Vagy csak én írhatok ilyen stílusban?

Elárulom, nincs testvérem és az apám nem külföldön él.

Ne legyél ennyire rosszindulatú, vagy ha már az akarsz lenni, csináld jól!

2014. jan. 11. 21:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!