Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyukámmal? Hogy...

Mit tegyek anyukámmal? Hogy teheti ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fontos, kétségbeejtő kérdéssel fordulok hozzátok. Anyukámmal a tanulásom miatt úgy összevesztünk, hogy elvette a telefonom, a gépet, mindent. Elmenni nem mehetek el, beszélni nem beszél velem, elhordott mindennek, elszigetelt a külvilágtól. Iskolába mehetek és kész. Még a barátaimmal beszélnem sem szabad. Leckét nem kérhetek tőlük. Se telefon, se net, semmi.


OKé, persze, ne legyek elkényeztetett tinip*cs@ de ez a 21. század, ahol nem átfutok a szomszédba és együtt tanulunk Józsival.


És mindezt azért, mert az ötös átlagom lerontottam négyesre gimi első félévében, és a matekom hármas lett.


Ki akar íratni a suliból, keressek egy szakközépet, hogy ne élősködjek tovább a nyakán. Megvádolt, hogy hazudok. Közölte, hogy le akar égetni.


Ezzel magát járatja le szerintem... Tegnap este óta bőgök.


Mit tehetek? MIt tegyek? Apám annyit mond " Hát én nem tudom..."


Most dolgozik, azért tudok feljönni, de ez nem megoldás... júniusig nem csinálhatja ezt velem...


Előre is köszönöm. Egy 15 éves lány.


2014. jan. 17. 15:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
26%
Lesz időd tanulni és javítani juniusig.
2014. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Tényleg velem van a gond? Én vagyok ilyen hisztis hülye? Be vagyok zárva egy olyan lakásba, ahol még zenét se hallgathatok. Könyvek vannak és "idegen arcok". Apám nem érdekel, rossz a viszonyunk. Anya ezek után... nem szól hozzám... Naphosszat ülök csendben, a könyvek fölött? Örülök majd, ha mehetek suliba, és legalább 10 perceket beszélgethetek valakivel....
2014. jan. 17. 15:16
 3/64 anonim ***** válasza:
20%
Tanulj, legyen megint 5-ös átlagod, és visszaadja a cuccaidat (amelyeket egyébként feltételezem, hogy a szüleid vettek azért a pénzért amiért ők megdolgoztak).
2014. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
31%
En is rontottam mikor gimis lettem...rajottem hogy annyi zanulas amivel 5-st kaptam altalanosba nem eleg a gimis 5oshoz. Az jo ha négyes gimiben. Annyiban igaza van hogy ha szakkozepbe mesz akkor le is erettsegizel meg lesz is valami szakmad. Mert sima erettsegivel tovabb kell tanulni es még ugyse biztos h viszed valamire. Tipp: Bölcsész karra ne menj!
2014. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
19%

Miről írsz most, telepátia segítségével?

Később majd megköszönöd neki, hogy még időben lépett és nem engedett elkallódni az életben. Hidd el.

2014. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
84%
2 Hanyas vagy? Mit és mennyit rontottál?
2014. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Biztos, hogy csak a tanulás miatt lett ennyire mérges az anyukád? Kicsit túlzásnak tartom. Ha még bukásra állnál, azt mondanám helyén való ez a büntetés, de így nem igazán értem. Szerintem mindenképpen próbálj vele beszélni, és valamilyen kompromisszumot kötni. Például egy méltányosabb büntetést (pl: egy hétig ne menj sehová a sulin kívül). Így anyukád is megadta a büntetést, és neked sem annyira kellemetlen a bűnhődés. Remélem sikerül egyezségre jutnotok!

2014. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
41%

Igazad van ez a 21-dik század, de lehet telefon, net nélkül is tanulni. Nem dől össze a világ, ha a suliban tollal vagy ceruzával leírod a tudnivalókat, otthon könyvekből tanulsz..

Amúgy meg, igen, megteheti anyud, hogy eltilt minden mütyürtől.

2014. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

Írtam, hog gépről, mert dolgozik.

Az, hogy egy jegyet rontottam, miért annyira rossz? Ez gimnázium, nem holmi kis könnyűcske általános. Igen, lesz szakmám... Eladó? Kirakodó? Ő ezekkel jön.


Nem, nem akarok bölcsész lenni. É jelentkeztem ebbe a suliba, én akartam. Tudom, hogy mire vagyok képes, tudom, hogy mi van.


A telefonomnak a felét én fizettem, a számítógépem 5 éves. Nem vagyok elkényeztetve...

De ezek szerint hiába magyarázok, akkor én vagyok elvakult tini, és neki van igaza...

2014. jan. 17. 15:20
 10/64 anonim ***** válasza:
24%

Most alapozol, ha hiányosak az alapjaid, hogy tudsz rá épitkezni? Sehogy.


Egyébként én anyud helyébe, ha rájönnék, hogy ismét kijátszottál, még plusz szankciót nyomnék rád.Mint pl. most.


Az 5 éves gép meg egy elég jó korú gép egy ekkora gyereknek.

2014. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!