Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyukámmal? Hogy...

Mit tegyek anyukámmal? Hogy teheti ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fontos, kétségbeejtő kérdéssel fordulok hozzátok. Anyukámmal a tanulásom miatt úgy összevesztünk, hogy elvette a telefonom, a gépet, mindent. Elmenni nem mehetek el, beszélni nem beszél velem, elhordott mindennek, elszigetelt a külvilágtól. Iskolába mehetek és kész. Még a barátaimmal beszélnem sem szabad. Leckét nem kérhetek tőlük. Se telefon, se net, semmi.


OKé, persze, ne legyek elkényeztetett tinip*cs@ de ez a 21. század, ahol nem átfutok a szomszédba és együtt tanulunk Józsival.


És mindezt azért, mert az ötös átlagom lerontottam négyesre gimi első félévében, és a matekom hármas lett.


Ki akar íratni a suliból, keressek egy szakközépet, hogy ne élősködjek tovább a nyakán. Megvádolt, hogy hazudok. Közölte, hogy le akar égetni.


Ezzel magát járatja le szerintem... Tegnap este óta bőgök.


Mit tehetek? MIt tegyek? Apám annyit mond " Hát én nem tudom..."


Most dolgozik, azért tudok feljönni, de ez nem megoldás... júniusig nem csinálhatja ezt velem...


Előre is köszönöm. Egy 15 éves lány.


2014. jan. 17. 15:10
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 Frigg ***** válasza:
89%

Az eszem megáll.. Azért elég durván viselkedtek ezzel a szegény lánnyal. Segítségért jön, aztán még ti is szivatjátok. Gyönyörű.

Én is NYEK-es voltam, 2006-ban kezdtem a gimit. Nálunk vezették be a nulladikban az osztályzást, az előttünk lévő Nyek-eseket még csak nem is osztályozták az első évben, hanem szinte csak a nyelvre álltak rá. Én sosem voltam színötös, négyesek ötösök vegyesen, plusz a matek-fizika-kémia, ami a halálom volt, az átlagban kettes vagy hármas volt. De anyám nem terrorizált érte, mert tudta, hogy ezt sajna nem örököltem apámtól, egyszerűen nem ment. Pedig általános iskola óta jártam matektanárhoz érettségiig, de hármas évvégi jegynél sosem lett jobb (ez a három tantárgy). Amikor a matek érettségim 2-es lett, majdnem elsírtam magam örömömben, anya is örült neki, hogy megvan. (A többi jegyem 4-es 5-ös volt). Egyetemre is felvettek, mert töriből emelteztem plusz volt nyelvvizsgám is.

Ha az én lányomnak lenne ilyen átlaga, mint a kérdezőnek, én biztos nem csinálnám ezt, mint az anyukája. Ez enyhén szólva is durva és egyáltalán nem jogos. Főleg amiket mondott rá.. Teljesen átérzem a helyzetét.

Meg ha innentől "nem érdekli" milyen jegyet hozol haza, akkor akár vissza is adhatná a cuccaidat. Persze gondolom ezt csak dacból mondta.

Ha látja, hogy mégiscsak javítasz (??!!), talán idővel megenyhül..nem tudom. Tényleg sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy :/


23/N

2014. jan. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim válasza:
57%

én komolyan nem értem miért kell lecs*eszni a csajt... teljesen igaza van.

Kérdezőnek: nem a te hibád. tényleg kemény a gimi, ha négyesre állsz az teljesen jó. főleg hogy mellette vannak barátaid is akikkel feltételezem az időd nagy részét töltöd, és még emellett is szakítasz időt a tanulásra. anyád nem normális. már az is eléggé beteg hogy elveszi a kütyüidet, de az hogy barátaidat sem láthatod? meg hogy elhord mindennek? miért vállal az ilyen gyereket, könyörgöm? próbálj meg beszélni egy megbízható tanárral, ő talán tud segíteni.

remélem segítettem. ne add fel! :)

2014. jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kíváncsi lennék rá, hogy sikerült-e dűlőre jutnotok Anyukáddal!? Remélem azóta talán letisztáztátok az egészet, és elsimultak a dolgok. Nagyon szurkolok neked! Kérlek írd be, történt-e változás azóta!
2014. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ. Most kerültem géphez azóta először. Anyummal beszéltem, megbeszéltük, béke van. Mondta, hogy ezzel most sok jót tesz velem, mert legalább megtanulom értékelni az időt, meg segítek neki is, meg minden. Oké, igaza van egy részről.

Igyekszem tanulni nagyon, javítani, és majd kérek alkut. Mondjuk egy hármas 3 nap eltiltás, egy ötös 2-3nappal kevesebb. Egy négyes egy nap eltiltás, vagy kettő....


Majd írok, ha szabad gépeznem! Köszönöm a biztatásokat :)

2014. jan. 21. 16:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!