Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyukámmal? Hogy...

Mit tegyek anyukámmal? Hogy teheti ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fontos, kétségbeejtő kérdéssel fordulok hozzátok. Anyukámmal a tanulásom miatt úgy összevesztünk, hogy elvette a telefonom, a gépet, mindent. Elmenni nem mehetek el, beszélni nem beszél velem, elhordott mindennek, elszigetelt a külvilágtól. Iskolába mehetek és kész. Még a barátaimmal beszélnem sem szabad. Leckét nem kérhetek tőlük. Se telefon, se net, semmi.


OKé, persze, ne legyek elkényeztetett tinip*cs@ de ez a 21. század, ahol nem átfutok a szomszédba és együtt tanulunk Józsival.


És mindezt azért, mert az ötös átlagom lerontottam négyesre gimi első félévében, és a matekom hármas lett.


Ki akar íratni a suliból, keressek egy szakközépet, hogy ne élősködjek tovább a nyakán. Megvádolt, hogy hazudok. Közölte, hogy le akar égetni.


Ezzel magát járatja le szerintem... Tegnap este óta bőgök.


Mit tehetek? MIt tegyek? Apám annyit mond " Hát én nem tudom..."


Most dolgozik, azért tudok feljönni, de ez nem megoldás... júniusig nem csinálhatja ezt velem...


Előre is köszönöm. Egy 15 éves lány.


2014. jan. 17. 15:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 A kérdező kommentje:
Szóba áll... vagyis meghallgat, vagy válaszol, vagy nem. Amennyiben ne kedvére való amit mondtam, üvölt....
2014. jan. 17. 16:19
 52/64 anonim ***** válasza:
19%
Már írtam,de most felmerült bennem a kérdés? Miért ide írogatsz,mikor tanulhatnál is így suttyomban?
2014. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 A kérdező kommentje:

Azért, mert van 3 napom tanulni, és kihasználom azt a kis időt, amíg esetleg önthet belém valaki egy kis lelket.

De mindjárt kilépek.

2014. jan. 17. 16:22
 54/64 anonim ***** válasza:
0%
És ha elvette a telót, a gépet, hogy tudsz ide írogatni?
2014. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
80%
Fel a fejjel, én is hasonló cipőben jártam tinikoromban, sokat rontottam, erre jött a lelki terror, kivesznek a suliból, mehetek mosogatni, nekem kuss a nevem, ilyenek. Csak nekem ez volt 2. osztálytól, ha 3-ast hoztam, már összedőlt a világ. Ennek eredményeképpen meggyűlöltem a tanulást, képtelen vagyok normálisan nekiülni:( Nem vagy egyedül a helyzeteddel, de lesz jobb is, ne aggódj.
2014. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
58%
Egyáltalán nem érdemled meg, szorgalmas vagy, ha nem megy, azt kéne kitalálni, hogy hogy mehetne jobban, de ha nem megy jobban az sem katasztrófa, nem rossz az átlagod. Anyudnak (meg néhány kommentelőnek is) valami baja van és mivel te vagy a kisebb, védtelenebb, kiszolgáltatottabb ezért rajtad töltik ki. Az is ezt igazolja, hogy anyud hozzád sem szól, nem érdekli a jegyeid. Csak valami indokot keresett, hogy bánthasson. Az a baj, hogy sokmindent nem tudsz csinálni ez ellen, mert nem veled van baja.
2014. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
83%

Úristen, de jó, hogy nem viselkedett így anyukám.. Én végigmentem az erős (!) gimin tanulás nélkül 2-3-assal, érettségim meg mindenből 5-ös lett. Utolsó év utolsó 3 hónapjában kezdtem el tanulni.


Minek kell ezt így felfújni? Maximum a 12. évvége számít felvételinél, de leginkább már az sem, mert inkább emelt érettségire kapnak pontot.


Ne túlozzátok már el... Egyik osztálytársam is ugyanúgy 2-3-assal vitte végig a sulit, mégis most orvosin van (bent is maradt).

2014. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 gyori ***** válasza:

Bár szigorúnak éppen szigorú!


De figyelj csak túlspilázta a dolgot, de csak neked akar jót, hogy maradj továbbra is ötös. És így késztessen arra, hogy ötös legyél továbbra is.


A másik lehetőség, vagy ez is meg az előző is, hogy valaki valami olyasmit mondott rólad ami nem is igaz.

Vagy valaki jól lehordta egy múltbéli dolog miatt (mármint édesanyádat), ami miatt rajtad töltötte ki a bosszúját.


Beszéld meg vele! Egy közös beszéd csodákra képes.

2014. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
77%
nos aki azt írta hogy tanulnia az vagy sz*r suliba járt vagy nincs gyereke.... kérdező! nyugodj meg, nem fog átíratni, üres fenyegetés, vagy ha megpróbálja, akkor tanulj ki egy szakmát, és hagyd anyudat a francba (amúgy menj koliba, jót tesz)
2014. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
tudom, hogy most nem vigasz, de jövőre könnyebb lesz :)
2014. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!