Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyukámmal? Hogy...

Mit tegyek anyukámmal? Hogy teheti ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fontos, kétségbeejtő kérdéssel fordulok hozzátok. Anyukámmal a tanulásom miatt úgy összevesztünk, hogy elvette a telefonom, a gépet, mindent. Elmenni nem mehetek el, beszélni nem beszél velem, elhordott mindennek, elszigetelt a külvilágtól. Iskolába mehetek és kész. Még a barátaimmal beszélnem sem szabad. Leckét nem kérhetek tőlük. Se telefon, se net, semmi.


OKé, persze, ne legyek elkényeztetett tinip*cs@ de ez a 21. század, ahol nem átfutok a szomszédba és együtt tanulunk Józsival.


És mindezt azért, mert az ötös átlagom lerontottam négyesre gimi első félévében, és a matekom hármas lett.


Ki akar íratni a suliból, keressek egy szakközépet, hogy ne élősködjek tovább a nyakán. Megvádolt, hogy hazudok. Közölte, hogy le akar égetni.


Ezzel magát járatja le szerintem... Tegnap este óta bőgök.


Mit tehetek? MIt tegyek? Apám annyit mond " Hát én nem tudom..."


Most dolgozik, azért tudok feljönni, de ez nem megoldás... júniusig nem csinálhatja ezt velem...


Előre is köszönöm. Egy 15 éves lány.


2014. jan. 17. 15:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
26%
Legalább lesz időd netezés helyett anyudnak is besegíteni (mosogatás, vasalás, stb), kicsit közelebb kerültök egymáshoz, több időtök lesz egymásra:D
2014. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
95%

Miből fizetted a mobilod felét?


Tanulj, kapsz jó jegyeket aztán csak lassanként visszaad mindent.

2014. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:

Volt 8. év végén 2 négyesem, kitűnő volt 7,5 évig a bizim. Most vagyok erős négyes.


Bent a suliban nem telefonoztam, nem azzal van a gond. Reggelente barátnőmmel irkálgattam, mert ő máshol tanul. Esetleg a többiekkel megbeszéltük, hogy ki hányra ér be, ki vár kit.


Délutánonként cseteltem tanulás közben.

Manapság minden az interneten törtnéik. Jegyek, tanárok üzennek, valamiről tudnom kell, vagy csak szimplán beteg vagyok, és nincs leckém.


Sok minden hárul anyára, de próbálok a tanulás mellett segíteni is neki amennyit tudok. Azzal jön, hogy még főzni se tudok... süti akkor van, ha én sütök. Össze szoktam rámolni, segítek neki. Jó, bevallom, van hogy lusta vagoyk, és nem annyit segítek amennyit ő elvárna, de tanulok is, és saját életem van. Ahogy ő elképzeli: Hazajövök, eszek, tanulok, és utána nekiállok főzni, vagy porszívózni, vagy egyebek, utána tanuljak megint, mert ugye egy nap írok legalább egy dolgozatot, és utána bukjak be az ágyba. Reggel pedig kelés 5:15kor.



De ha azt veszem, hogy sok ismerősömnél a gyerek meg se moccan, csak tesped 0+24ig, akkor én angyal vagyok. És ők szabadok.


Mert persze, ő úgy nőtt föl, hogy mindent ő csinált, nem a szülei. Apukája neki is elég link volt, anyuja szegény meg beteg. Öccsével csináltak mindent, oké, elismerem. De ezért még tőlem miért várja el ugyan ezt: Ők ha készen voltak, mehettek focizni, vagy játszani a paradicsomkarókkal. Nekem így se-úgyse adatik meg az a 'játékidő' mint nekik volt... És az volt 40-50 évvel ezelőtt.

2014. jan. 17. 15:27
 14/64 A kérdező kommentje:

Megmondta, hogy nem érdekli innentől, hogy tanulok.


Nagyapámtól kapok pénzt születésnapomra, névnapomra, karácsonyra. Abból. Szüleimtől nem kapok pénzt, mert papa ad. Azt mondta anya mindig, az az én pénzem, csináljak vele amit akarok. Sose szórtam el, mindig gyűjtöttem.

2014. jan. 17. 15:29
 15/64 anonim ***** válasza:
96%

Én már 10 évvel idősebb vagyok,de a számítógép,telefon,tablet tudom,hogy hogy el tudja vonni az ember figyelmét és nem kicsit elmegy az ideje az embernek mellette úgy,hogy észre sem veszi.Ezáltal kevesebb időd marad tanulni!


Viszont,,ha úgy érzed,hogy az eszközeid mellett is megy a tanulás,akkor mutasd meg! Viszont az,hogy anyukád ilyen,ne most kezdődhetett...

2014. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
18%
Akkor a telót papi fizette, nem te. Különbség.
2014. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
Azért a pénzért, amiért nem ő dolgozott meg, hanem az apja, azzal, hogy ül, mivel nyugdíjas, had tegyek úgy, ahogy megengedik. Ne tegyetek szemrehányást azért, amit kaptam. Nem anyától veszem el, nem ruhákra költöm...
2014. jan. 17. 15:35
 18/64 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom, anyukád nem normális!

Az is megkérdezte esetleg, hogy kellene-e segítség a matekban? (Mert az az egyetlen "gond", a négyes az egyáltalán nem rossz, nem is értem.)

Az meg, hogy keres szakközepet... Nem tudom, miért van ennyire eltájolva, de a szakközép egyáltalán nem könnyebb, mint egy gimnázium! Ez valami fogalomzavar lehet, keveri a szakmunkással...

2014. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
13%

Tisztában vagy azzal, hogy a 10. 1,5x ennyivel nehezebb lesz?


0. osztályos(nyelvi fakultációs vagy?)

2014. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

Járok matektanárhoz, de nem tehetek róla, hogy nem megy a matek.


Igazából azért írtam ki ezt a kérdést, hogy megnyugtassatok, nem csak velem van gond. De ezek szerint az én felfogásom túl hisztis, gyerekes.

Köszönöm, hogy írtatok. És hogy még egy picit mentsem magam: A legjobb barátnőmnek írtam egy emailt, hogy majd jelentkezem, addig is vigyázzon magára, és ezt a kérdést tettem ki. Be se léptem facebookra, zene se szól.

2014. jan. 17. 15:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!