Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyukámmal? Hogy...

Mit tegyek anyukámmal? Hogy teheti ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fontos, kétségbeejtő kérdéssel fordulok hozzátok. Anyukámmal a tanulásom miatt úgy összevesztünk, hogy elvette a telefonom, a gépet, mindent. Elmenni nem mehetek el, beszélni nem beszél velem, elhordott mindennek, elszigetelt a külvilágtól. Iskolába mehetek és kész. Még a barátaimmal beszélnem sem szabad. Leckét nem kérhetek tőlük. Se telefon, se net, semmi.


OKé, persze, ne legyek elkényeztetett tinip*cs@ de ez a 21. század, ahol nem átfutok a szomszédba és együtt tanulunk Józsival.


És mindezt azért, mert az ötös átlagom lerontottam négyesre gimi első félévében, és a matekom hármas lett.


Ki akar íratni a suliból, keressek egy szakközépet, hogy ne élősködjek tovább a nyakán. Megvádolt, hogy hazudok. Közölte, hogy le akar égetni.


Ezzel magát járatja le szerintem... Tegnap este óta bőgök.


Mit tehetek? MIt tegyek? Apám annyit mond " Hát én nem tudom..."


Most dolgozik, azért tudok feljönni, de ez nem megoldás... júniusig nem csinálhatja ezt velem...


Előre is köszönöm. Egy 15 éves lány.


2014. jan. 17. 15:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
23%

37 Téged ne érdekeljen, hogy az osztályból ki mit csinál, az az ő dolguk, az ő jövőjük. Amit te csinálsz, az lesz a te jövőd (mindig ezt szoktam mondani a lányomnak is).


Neked a suli ugyan olyan mint a mamádnak a meló. Kötelességed van és azt illik 100%-an megcsinálni.

2014. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy nem érdemelted meg. Én is lerontottam gimiben az első félévben. Pont ugyan úgy voltam mint te :)

5-ös általános, aztán gimiben első félévben 4,0 (matek, fizika hármas). Később felhoztam a gimis átlagom és 4,7 volt amikor befejeztem, most meg már diplomás mérnök vagyok (BME, mielőtt beszól valaki) szóval nem vagy lemaradva semmiről.


Szerintem anyukád nagyon fél, hogy le fogsz rontani és el fogsz kallódni és túlzása viszi ezt. Meg most nem mondok ki egyéb eszembe jutó jelzőket arra, aki ilyeneket mond egy 15 éves gyereknek, azért mert csak 4,0 lett az átlaga... Az a véleményem, hogy örüljön, hogy ilyen jó gyereke van mint te, hiszen még most is szeretettel beszélsz róla, pedig miket vágott hozzád.


A gonosz válaszolókkal meg ne foglalkozz. Ide nagy részben szülés utáni hormonzavarban szenvedő nők írnak, mivel ők unatkoznak ehhez eléggé. Nincs jobb dolguk, fejben eltervezni, hogy a ő gyerekük lesz a legjobban nevelt, a legszebb, a legokosabb, a legszorgalmasabb... Ezen felül az ő helyes nevelési technikáiknak köszönhetően az ő gyerekük gondolkodás nélkül engedelmeskedni fog, így megbüntetni sosem kell és sosem fog visszaszólni, de természetesen életrevaló és magabiztos is lesz önálló véleménnyel. Ilyen ember természetesen nincs, a téged szapulóknak pedig kívánom, hogy emlékezzenek vissza erre a kérdésre és az általuk adott pökhendi válaszra, amikor majd valami füvezők buliból rángatják ki a 16 éves gyereküket.

2014. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolón elsírtam magam. Igen, nagyon szeretem őt. Mindennél jobban. Ő a legjobb barátnőm. Mindent elmondok neki. Nagyon fáj, hogy ezt csinálja... tudom, hogy ő is kivan. Tudom, hogy nem alszik... de a fejébe vette, hogy msot megszivat, és kész... esélyem sincs...
2014. jan. 17. 16:08
 44/64 anonim ***** válasza:
20%

Azt írtad összevesztetek, az csak úgy lehetséges, hogy te is feleseltél, vagy mondtál valamit amin felkapta a vizet.


Mert ha alapban anyukád neked támadt, akkor az nem összeveszés (mert ahhoz legalább két aktív fél kell akik mondják egymásnak a saját kis monológjukat), hanem lehordás.

2014. jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:
Illetve a 39-es válaszolónak köszönöm.Csak írtatok, amíg írtam.
2014. jan. 17. 16:09
 46/64 A kérdező kommentje:
Akkor lehordott. Bár a lehordásnak nálunk nem oylan vége van, hogy nem szólunk egymáshoz x ideig és iylen retorziók vannak.
2014. jan. 17. 16:10
 47/64 anonim ***** válasza:
79%
43 Az anyukák akkor is szeretik a gyerekeiket, ha mérgesek és akkor is ha olyat mondanak amit később megbánnak:D Arra sose hallgass aki csak bólógat neked, hogy nem baj fiam ha rontasz stb. De baj, a melót normálisan kell elvégezni.
2014. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Kísérteties, mintha csak én írtam volna...matekból lesz egy hármasom, a többi négyes-ötös, az átlagom 4,3. Tavaly sokkal jobb tanuló voltam.

Anya múlt hét szerdán kiakadt rám, hogy én milyen hálátlan vagyok, és hogy adjam vissza az új telómat, amit karácsonyra kaptam, tegyem le az asztalra, és hozzá ne merjek nyúlni. Közölte, hogy gyűlöl, mert egy féreg vagyok.

Szóval én annyit tudok javasolni, hogy tarts ki, valamennyire tanulj, és ne hozd szóba a cuccaid. Szerintem max 1 hét, és vissza adja.

Sok sikert!!

2014. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
89%
39-es vagyok :) Ha ő sem alszik emiatt, akkor még inkább szükség lenne rá, hogy normálisan átbeszéljétek ezt az egészet. Mindkettőtök számára ez lenne az ideális megoldás. Valahogy próbáld rávenni, hogy szóba álljon veled.
2014. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 A kérdező kommentje:
Kedves 48! Ugyan ez. Csak én élősködő voltam, meg még sok más. Azt fogom. Innen mindjárt kilépek, és nekiállok tanulni. Ha megjön, talán megkérdezem, hogy segítsek-e, de ha nem, akkor tanulok meddig jól esik, és utána lefekszem. Aztán majd holnap...
2014. jan. 17. 16:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!