Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyukámmal? Hogy...

Mit tegyek anyukámmal? Hogy teheti ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fontos, kétségbeejtő kérdéssel fordulok hozzátok. Anyukámmal a tanulásom miatt úgy összevesztünk, hogy elvette a telefonom, a gépet, mindent. Elmenni nem mehetek el, beszélni nem beszél velem, elhordott mindennek, elszigetelt a külvilágtól. Iskolába mehetek és kész. Még a barátaimmal beszélnem sem szabad. Leckét nem kérhetek tőlük. Se telefon, se net, semmi.


OKé, persze, ne legyek elkényeztetett tinip*cs@ de ez a 21. század, ahol nem átfutok a szomszédba és együtt tanulunk Józsival.


És mindezt azért, mert az ötös átlagom lerontottam négyesre gimi első félévében, és a matekom hármas lett.


Ki akar íratni a suliból, keressek egy szakközépet, hogy ne élősködjek tovább a nyakán. Megvádolt, hogy hazudok. Közölte, hogy le akar égetni.


Ezzel magát járatja le szerintem... Tegnap este óta bőgök.


Mit tehetek? MIt tegyek? Apám annyit mond " Hát én nem tudom..."


Most dolgozik, azért tudok feljönni, de ez nem megoldás... júniusig nem csinálhatja ezt velem...


Előre is köszönöm. Egy 15 éves lány.


2014. jan. 17. 15:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nem volt nehezebb a 10.-ik, mint a nulladik. (Én is nyelvi előkészítős osztályba jártam.)Amúgy nem normális anyukád, hogy azért, mert 4-es lettél félévkor, ilyen büntetéseket ad. De ezt te is tudod és minden normális ember. Ha valaki rendes véleményeket vár, az nem gyakori kérdésekre ír. Itt mindig a kérdező a bűnös, főleg ha gyerek. Szerinted ez a csomó ember komolyan gondolja, hogy ilyeneket érdemelsz, mert nem vagy színkitűnő? Csak a saját negatív érzéseiket vetítik ki másokra. Amúgy szép kis tükör ez az oldal a magyar mentalitásról.
2014. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
9%
27 Lófüttyőt van neked tapasztalatod, pont most vagyunk benne, úgy hogy pontosan tudom, mi hogy van:D
2014. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Apuval esélytelen. Ő semmit nem tud, anyuval pedig szinte nem is beszélnek.


A felvételim gyatra lett, akkor mondta, hogy elvesz mindenem, és majd januárban, azaz most megkapom, ha bizonyítottam. Ezt a nyár alatt elfelejtette, és most jött elő, msot váltotta be.


Igen, felfogtam, hogy mi a büntetés, egy nap után is érzem a súlyát.


De azt azt hiszem, jogos ha úgy érzem, hogy ne várja el tőlem, hogy beforduljak. Mert az anya-lánya viszony itt lenullázódott egy jó időre, én teljesen egyedül vagyok...

2014. jan. 17. 15:58
 34/64 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pár "lelkesítő komit"


Igen, ide tényleg nem érdemes segítség miatt feljönni. De azért köszönöm.

2014. jan. 17. 15:59
 35/64 anonim ***** válasza:
37%
30 A lázadás sehová nem vezet. Pampogni könnyű, azt mindenki tud, de neked jelenleg az a dolgod, hogy a maximumot hozd ki magadból. Ezek szerint nem hozod ha ez van. És természetes az, hogy a szülő háborog, ha tudja, hogy tudsz többet, ha oda tennéd magad.
2014. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
88%
22-es , én meg 4 éve jártam ki, a húgom most fog végezni a gimivel, semmi extra nem változott.
2014. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:

Miért lázadnék?


És miért az a dolgom? A fél osztály melegedni jár be, nekik nem az a dolguk? Amíg hozom a négyes, esetleg remélem majd a jövőben ötös színvonalat, addig miért kell ez? Nem az én hibám, hogy nem megy a matek. Ha fizet tanárnak, ha nem.

2014. jan. 17. 16:02
 38/64 anonim ***** válasza:
20%

"Anyukámmal a tanulásom miatt úgy összevesztünk"


Tehát alapban nem is biztos, hogy a tanulmányi eredményed romlása volt a baj, hanem, hogy ezt te úgy adtad elő mintha természetes lenne, mivel már nem ált. iskolába jársz.


Lehet ezen jobban felkapta a vizet, mint azon, hogy van egy hármasod.


Gyanítom amúgy, hogy egy idő után megbékél, ha viszel egy két 5-öst, akkor látni fogja, hogy azért nem vagy elveszett ember, de én a helyedben most meghúznám magam, odamennék anyukádhoz, és elmondanám a helyedben, hogy igaza volt, és értelmetlenül feleseltem.


Aztán meg 2 hétig tárni és tanulni, akkor biztos meg fog enyhülni.

2014. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
84%

Ez tényleg egy torz tükör a magyar mentalitásról, amiket itt írogatnak néhányan.


Szerintem Te nagyon szereted anyukádat, és valószínűleg ő is téged. Valahogyan próbáld megbeszélni vele úgy, hogy mindkettőtök számára megnyugtató legyen. Az én lányom 9 évvel idősebb nálad, de én soha nem tudtam volna úgy elaludni este, hogy rosszban vagyok vele. Remélem meg tudjátok beszélni, talán már a mai estén. Szurkolok neked!

2014. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:

Nem feleseltem. Zokogtam, és azért könyörögtem, hogy legalább a szavakat had keressem ki fordítóból, míg itt van, mert írok holnap.


Csendben voltam, nem mukkantam meg.


Nem érdeklik a jegyeim innentől, azt mondta.

2014. jan. 17. 16:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!