Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek miért kell...

A szüleimnek miért kell ennyire ellene lenniük annak, hogy tanuljak?

Figyelt kérdés

Szeretném megtanulni az orosz nyelvet, mert nagyon tetszik.

Mondtam ma anyáéknak, hogyha majd franciából meglesz a nyelvvizsgám, azt szeretném elkezdeni. Anya annyit mondott rá, hogy semmi értelme. Apa meg kiakadt, hogy ő Oroszországba tuti nem enged el, ezt felejtsem el, meg mégis mit akarok vele kezdeni.

De nem értem, miért kell ennyire kiborulni, mikor csak a nyelvet akarom tanulni, nem azt mondtam, hogy még érettségi előtt Szibériába költözöm...


Miért kell ezen ennyire kiborulni?

Hogy térítsem őket jobb belátásra? (már ezelőtt is mondtam, akkor is hasonló volt a reakció)



2014. febr. 11. 20:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

De honnan tudod hogy nem lesz haszna? Honnan tudod hogy 5-10-20 év múlva nem hozza úgy a sors, hogy igenis az orosz nyelvtudásának köszönhetően fogja siker érni?

Miért ne tanulhatna azt a kérdező amit akar, főleg ha van is hozzá kedve? Mert persze annak több értelme van, hogy tanuljon valami olyat, amit szívből utál, de hát a statisztika szerint jól fog vele járni...

Az apja is inkább örülne, hogy nem folyton a szombat esti partikat szervezi, hanem hasznos dologra fordítja az időtöltését és attól hogy neki nem tetszik valami, még nem kell hogy a fia is úgy érezzen. Hagyjuk már, hogy a "gyerek" a saját életet, vágyait élje, ne pedig azt, ami anno a szülők életéből kimaradt, vagy amit épp ő nem csinálna.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy a kedves anyuka meg is indokolta hogy miért nincs értelme oroszt tanulni, vagy csak elintézte annyival hogy nincs értelme és kész. Apuka meg nem értem honnan gondolta, hogy majd a gyereke az oroszokhoz készül (még ha így is lenne, mi a baj ezzel?) csak mert oroszul kíván tanulni. A franciát már tudja, akkor ebből arra a következtetésre jutottak, hogy a gyerekük máris csomagol Párizsba?

2014. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

En csak 58-tol felfele valasztanek nyelvet:


[link]


En a nagy szamokban hiszek. Nem a szerencseben.

2014. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te úgy gondolod, hogy az észt vagy a litván nyelvvel többre menne a kérdező, függetlenül attól hogy szándékában áll-e Észtországba, vagy Litvániába költözni... Én azt hiszem, inkább az oroszt választanám.
2014. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

Valaszd az oroszt vagy a litvant! En a nemetet, angolt javaslom majd a gyermekeimnek.


(En is tanultam 8 evig oroszt. Hogy mi a francnak eroltettek rank!!!)

2014. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én már túl vagyok az angolon és a németen (az oroszba is belekóstoltam főiskolán) és természetesen azt szeretném, ha gyerekeim is majd foglalkoznának ezekkel a fontos nyelvekkel is, de még mindig nem látom be, hogy ha valaki túl van az ilyen "kötelező" jellegű idegen nyelveken, miért ne tanulhatna olyan nyelvet, ami neki tetszik? Legyen az orosz, kínai, portugál vagy lengyel...
2014. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

En is tul vagyok mindketton. De a kerdezo meg szerintem nincs.


"Szeretném megtanulni az orosz nyelvet, mert nagyon tetszik.

Mondtam ma anyáéknak, hogyha majd franciából meglesz a nyelvvizsgám, azt szeretném elkezdeni."

2014. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Azért a francia is elég fontos és hasznos nyelv szerintem. És nyilván szerintem angolul is tanul az iskolában (abból indulok ki, hogy gondolom két idegen nyelvet tanul ő is és abból az egyik szinte mindig angol). Egyébként az is lehet, hogy már túl van egy angol nyelvvizsgán és most következik a francia és utána szeretne oroszul tanulni.

Mindegy, szerintem nyugodtan tanulhatna oroszul, kárára biztos nem válik. És eléggé elszomorít, hogy a szülei így állnak hozzá és tényleg kíváncsi lennék hogy milyen észérveket sorakoztattak fel az álláspontjuk mellett és hogy az orosz nyelv helyett mit ajánlanánk a gyereküknek, természetesen ezt is érvekkel alátámasztva (és nem olyan indokokkal, hogy a szomszéd Piri is milyen jól megél belőle...)

2014. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Angolból már megvan a felsőfokú, szóval az orosz lenne a 3. nyelv, amit tanulnék.


Nem azért akarom az oroszt tanulni, hogy oda költözzek, hanem mert tetszik maga a nyelv.

2014. febr. 12. 15:13
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez esetben nem értem, hogy a szüleid miért ellenzik az oroszt, hiszen egy angol felsőfokúval és egy francia közép/felsőfokúval bárhol megállnád a helyedet, ezek után mondhatni szinte bármilyen nyelvet tanulhatnál. Én azt tudom javasolni, ha tényleg ennyire szeretnél oroszul tanulni, akkor tanulj, ne hagyd magad eltántorítani. A szüleiddel kapcsolatban annyit tudnék javasolni, hogy üljetek le közösen és beszélgessetek róla, mondd el, hogy mi vonz téged a nyelvben és kérdezz rá, hogy ők miért ellenzik ennyire és hogy ők melyik nyelvet javasolnák inkább. Nem kell, hogy erre lecseréld az oroszt, de azt akár elejtheted előttük, hogy talán az lesz a következő nyelv, amivel megpróbálkozol ;-)

Sok sikert és kitartást!

2014. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Gondolom, azért ellenzik ennyire, mert nem tudják elfelejteni, hogy - mint engem is -, heti három órában kényszerítették őket az orosz nyelv tanulására, hosszú éveken keresztül.

Ezen azonban túl kellene lépniük.

Én csak annyit tudok, hogy utáltuk az oroszt, mert kötelező volt, ugyanakkor - pl. az én esetemben - boldogan tanultuk a latint és a görögöt, mert ezt mi választottuk.

Ezt kellene valahogy megmagyarázni a szüleidnek, hogy ez a TE választásod, senki nem kötelez rá, és ki tudja! talán egyszer még komoly hasznát is veszed!

Talán attól félnek, hogy sok pénzbe fog nekik ez kerülni?

Vagy tényleg csak a régi averzió teszi őket ennyire oroszellenessé?

Beszélj velük, ahogy a szavaidból kiveszem, nem vagy már kisgyerek...


Sok sikert!

2014. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!